معرفی وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم خدایا..... یاریم کن نگاهم... در افق این فضای مجازی... جز برای تو....نبیند و انگشتانم ... جز برای تو ... کلیدی را فشار ندهند... *********************** وقتی به علاوه خدا باشی منهای هر چیزی زندگی می کنی. *********************** میلیون ها زن ایرانی در انقلاب سال 1357 با قدرت هر چه تمام تر پا در صحنه نهادند. حضور زنان در به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی چندین شکل داشت. برخی اخبار را گردآوری یا جزوه هایی را توزیع می کردند، بقیه به فعالان سیاسی مورد حمله یا زخمی ها پناه می دادند، بسیاری فعالانه در خیابان ها به راهپیمایی و تظاهرات می پرداختند، برخی تا آن جا پیش رفتند که در سنگر سازی در برابر نیروهای رژیم طاغوت کمک می کردند و حتی تعدادی از آنان اسلحه به دست گرفتند و به مبارزه پرداختند.
دسته
دوستان
همكاران(سازمان زنان انقلابي)
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 832397
تعداد نوشته ها : 5400
تعداد نظرات : 127


 ...
... ...
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
مصرف يك ليوان آب ولرم حاوي عسل و ليمو به طور ناشتا براي حفظ سلامت مفيد است.
شفاف: برخي معتقدند كه مصرف اين محلول باعث كاهش وزن مي شود. در ادامه مطلب به خواص اين نوشيدني اشاره مي كنيم.
تصفيه كننده سيستم لنفاوي
بهنقل از سايت «نيوزويك»، كمبود آب در سيستم لنفاوي عامل بروز انواع بيماري هاست. كمبود آب و مايعات لازم در سيستم لنفاوي، احساس خستگي مفرط و بي حالي، اختلال در خواب، يبوست، فشار خون بالا يا پايين، استرس و عملكرد نامناسب ذهني را به همراه دارد.
بامصرف اين نوشيدني به طور ناشتا به تمامي سيستم لنفاوي آبرساني مي شود و اين امر علاوه بر رفع علايم ياد شده، سيستم ايمني بدن را نيز بهبود مي بخشد.
انرژي بخش است و روحيه فرد را افزايش مي دهد؛
اگراحساس خستگي و ناراحتي مي كنيد، از اين مخلوط استفاده كنيد. عسل موجود در آن به عنوان انرژي دهنده بدون كالري عمل مي كند.ليمو آنزيم هايي را كه باعثدرست هضم شدن غذا مي شود فعال مي كند و علاوه بر آن، بوي ليمو آرام بخشي طبيعي به حساب مي آيد.
مجراي ادراري را تميز و به عنوان مدر عمل مي كند
عسلعامل قوي ضدباكتريايي است كه توان مقابله با چندين عفونت را دارد. هنگامي كه عسل با ليمو و آب كه هر ۲ مدر است و سموم بدن را دفع مي كند، مخلوط شود به شكل بهتري مجراي ادراري را پاكسازي مي كند. براي زناني كه مشكل عفونت مجراي ادراري دارند، مصرف اين نوشيدني مفيد است. اين مخلوط عفونت ادراري راكاهش مي دهد.
سلامت دهان را بهبود مي بخشد
طبيعت اسيدي ليموي تركيب شده با عسل و آب به طور آني بوي بددهان را از بين مي برد.
ليمودهان را تميز مي كند و غدد بزاقي را فعال مي سازد و باكتري هاي مضر را از بين مي برد. با افزودن آن به عسل و آب، باكتري و ذرات غذا را كه اغلب در دهان و گلو باقي مي ماند، مي شويد. علت ديگر بوي بد دهان ايجاد لايه سفيد روي زبان است. (كه اغلب حاوي باكتري و ماده غذايي در حال فاسد شدن است) اينمخلوط به طور موثر آن لايه را از بين مي برد در نتيجه بوي نامطلوب دهان رفع مي شود.
با يبوست مقابله مي كند
اين مخلوط درمان فوري يبوست است. روده ها را تحريك مي كند و مدفوع را از حالت خشكي خارج مي كند.
معده را پاكسازي مي كند و عملكرد كولون را بهبود مي بخشد
هرفردي به مرور دچار تراكم سموم در معده مي شود. موادغذايي هضم نشده، سلول روده اي و باكتري هاي مرده، لايه داخلي معده را مي پوشاند و در نتيجه منجر به بيماري مي شود. با مصرف مخلوط آب ليمو، عسل و آب ولرم، ديواره روده به ويژه كولون تحريك مي شود و سموم را از بدن دفع مي كند تا روده ها بهتر عمل كند. با اين كار بدن قادر است ماده مغذي را بهتر جذب و سموم را از بدن خارجكند. اين تراكم سموم اغلب باعث احساس نفخ مي شود.
عمل هضم را بهبود مي بخشد
تركيبياز آب ولرم، ليمو و عسل سيستم هاضمه بدن را تقويت مي كند. علاوه بر آن ليمو كبد را براي توليد صفراي بيشتر تحريك مي كند، ليمو با افزودن اسيد اضافه به سيستم گوارشي كمك مي كند و در دفع سموم از بدن نيز مفيد است. عسل به عنوان يك ضدباكتري عمل مي كند و هر نوع عفونت موجود در بدن را از بين ميبرد و به توليد مخاط روده اي كه سموم را از بدن دفع مي كند كمك مي كند.
احتمال كاهش وزن را افزايش مي دهد
پكتيننوعي فيبر موجود در اين محلول، احساس سيري در فرد ايجاد مي كند. مخلوط آب ولرم، عسل و ليمو يك محيط قليايي در معده ايجاد مي كند كه در كاهش وزن موثراست.
باعث صافي پوست مي شود
ليمو،خون را تميز و در توليد سلول هاي جديد به بدن كمك مي كند. آب و عسل به طورويژه، قدرت بازسازي پوست را افزايش مي دهد و در تقويت كلاژن موثر است. پس اگر پوستي شاداب مي خواهيد هر روز ناشتا از اين مخلوط استفاده كنيد.
نكاتي براي تهيه و مصرف اين مخلوط
اينمخلوط به طور ناشتا قبل از مسواك زدن يا شستن دهان مصرف شود. براي تهيه اين مخلوط، آب نصف ليموي تازه و يك قاشق مرباخوري عسل طبيعي را به يك ليوانآب ولرم اضافه و بلافاصله مصرف كنيد و تا يك ساعت پس از آن از مصرف چاي ياقهوه بپرهيزيد.
دسته ها : سلامت
جمعه 1393/5/31


هليله سياه

انرژى نهفته شده در درون هليلهٔ سياه باعث تصفيهٔ كامل خون در بدن مى‌گردد وهمين خون صاف در بدن شخص بيمار باعث سلامتى او مى‌گردد. مخصوصاً بيمارانى كه ناراحتى چشمى دارند و از عينك استفاده مى‌كنند (ضعف چشمان)، اگر از هليلهٔ سياه استفاده نمايند بعد از يك مدت (هفت الى چهارده ماه) حتى عينك خود را از چشم درمى‌آورند و اگر در خوردن آن استمرار كنند (چهارده الى چهل ماه) حتى مى‌توانند در روز ستاره‌ها را ببينند و يا حتى هاله‌هاى متصاعد شده از اشياء، گياهان، حيوانات و انسان‌ها را ببينند (قدرت ديد آنها بالا مى‌رود). البته متذكر مى‌شوم كه علاوه بر مصرف هليلهٔ سياه يكسرى تمرينات تنفسى (پرانا) هم بايد انجام گيرد تا اينكه سيكل انرژى در بدن جريان يافته وبدن به حداكثر تعادل انرژى خود برسد.


طريقه استفاده كردن از هليلهٔ سياه


شما مى‌توانيد هليلهٔ سياه را از عطارى‌ها تهيه كنيد و شب‌ها بعد از خوردن شام و قبل از خوابيدن، يك دانه هليلهٔ سياه را تكه تكه كنيد 'پودر نكنيد' داخل يك قاشق بريزيد، مقدارى ماست رويش بريزيد، و مخلوط كنيد، سپس آن را قورت بدهيد، البته بدون ماست هم مى‌شود آن را خورد فقط احتمال دارد مزهٔ تلخ آن گلوى شما را اذيت كند ولى اگر به همراه ماست خورده شود ديگر شما را اذيت نخواهد كرد. خاصيت هليلهٔ سياه شستشوى كامل معده، صاف كردن خون و دفع سموم از بدن مى‌باشد كه در نتيجه قدرت ديد را بالا مى‌برد.
دسته ها : سلامت
جمعه 1393/5/31
تغييراتكوچك مي‌تواند تفاوتي اساسي در سلامت پوستتان ايجاد كند. راه‌هاي ساده‌اي براي مراقبت از پوست وجود دارد كه آگاهانه مي‌توانيم آن را دنبال كنيم. اگرپوست سالم و شفافي مي‌خواهيد با اين مراحل ساده شروع كنيد.

1) ورزش منظم: ورزشپوست را با اكسيژن و مواد مغذي ضروري براي توليد كلاژن مرطوب مي‌كند. خانم‌هايي كه مرتب ورزش مي‌كنند نسبت به خانم‌هايي كه ورزش نمي‌كنند پوست سفت‌تري دارند. دلايل بي‌شماري وجود دارد تا ورزش به يك عادت تبديل شود. اگر مي‌خواهيد جوان و پرتحرك به نظر برسيد يا احساس آن را داشته باشيد ورزشرا در راس كارهايتان قرار دهيد. ‏

2) كاهش استرس: به طور طبيعي استرس مي‌تواند شما را به سرعت پير كند. در واقع بعضي از مطالعات نشان مي‌دهد افرادي كه استرس مزمن را تجربه مي‌كنند
5 سال، بيشتر از سن واقعيشان به نظر مي‌رسند. در اينجا چرايي آن آمده است: اضطراب مزمن، سطوح "كورتيزول" هورمون استرس را بالا مي‌برد و منجر به التهابي مي‌شود كه كلاژن را تجزيه مي‌كند. اگر شما پوست سالمي مي‌خواهيد بامديريت استرس شروع كنيد. يوگا، تفكر (مدتيشن) نفس عميق و ورزش ابزاري عاليبراي دوري از استرس هستند.

3) شست و شو در شب:شست و شو يك روش سالم است، اما اكثر ما آن را انجام نمي‌دهيم. چرك و باكتري در طول شب به وجود مي‌آيد. حتما چرك و آرايش را قبل از خواب بشوييد تا در هنگام خواب، پوست نفس بكشد. آرايش و چركي كه در طول شب باقي مي‌ماند مي‌تواند منجر به انباشت و شيوع آن شود. به علاوه، تغييرات هورموني در بدن كه در دهه 40 عمر اتفاق مي‌افتد نيز مي‌تواند باعث كاهش توليد چربي شود. بنابراين روزانه دو بار شست و شو پوست را خشك و چروك‌ها را نمايان‌تر مي‌كند. زماني كه مردد هستيد، فقط در شب شست و شو را انجام دهيد.‏

4) استفاده از كرم ضد آفتاب: اينروش اساسي‌ترين و مهم‌ترين روش مراقبت از پوست مي‌باشد. تنها 18 دقيقه قرار گرفتن در معرض اشعه ‏UV، بجز خطر سرطان پوست مي‌تواند باعث ايجاد چين وچروك و لكه‌هايي در پوست شود. هر روز از كرم ضد آفتاب با طيف وسيع استفادهكنيد.‏

5) خوردن اسيدهاي چرب امگا سه: اسيدهايچرب امگا3، چربي‌هاي خوبي هستند كه در قزل‌آلا، بذر كتان، دانه‌هاي چيا و.... يافت مي‌شود. دلايل بي‌شماري براي خوردن امگا3 وجود دارد يكي از مهم‌ترين دلايل اين است آبرساني را بالا مي‌برد و كمك مي‌كند پوست نرم و سفت بماند.

6) استفاده از ريتاينويد:ريتاينويدها، مشتقات ويتامين ‏A‏ هستند كه بالا بردن رشد كلاژن در رفع چينو چروك‌ها و كمرنگ شدن خال‌هاي قهوه‌اي كمك مي‌كند. ريتاينويدها با تجويز پزشك يا بدون تجويز در دسترس هستند. انواع بدون تجويز، خفيف‌تر هستند و ممكن است ديرتر نتيجه دهند.‏
دسته ها : سلامت
جمعه 1393/5/31
استفادهاز موادغذايي مفيد يكي از راه هايي است كه به شادابي پوست كمك مي كند اما بايد بدانيد كه چه خوراكي‌هايي را به ميزان بيشتري استفاده كنيد.
به گزارش بولتن نيوزبه نقل از باشگاه خبرنگاران، مرتضي صفوي متخصص تغذيه و رژيم درماني گفت: با داشتن چند نوع مواد غذايي ضروري در وعده‌هاي غذايي مي‌توان هميشه پوستي زيبا و جوان داشته باشيد كه اين غذاها شامل: «گوجه فرنگي»، «تخم‌مرغ» و «لوبيا» است.
وي افزود: «گوجه‌فرنگي» حاوي مقداري از «ليكوپن» بوده كه با مصرف آن مي‌توان از عوارض ناشي از «آفتاب‌زدگي» جلوگيري كرد.
ويدر ادامه گفت: گوجه‌فرنگي حاوي «آنتي‌اكسيدان» است كه در رده ميوه‌هاي با (كاروتنوئيد) بالا طبقه‌بندي مي‌شود كه به سرعت پروسه تخريب سلول‌هاي پوستيو ظهور چروك پوست را به شدت كم مي‌كند.
وي در خصوص مصرف «تخم‌مرغ» گفت: تخم‌مرغ حاوي پروتئين است كه عاملي موثر در بازسازي بهتر سلول‌هاي پوست است.
وي اذعان داشت: تخم‌مرغ حاوي بيوتين بوده كه از موثرترين ويتامين‌ها كه از خشكي  پوست به شدت جلوگيري مي‌كند.
صفويدر رابطه با مصرف «لوبيا» و داشتن پوستي زيبا گفت: لوبيا سرشار از پروتئيناست كه در روند هضم به «آمينو اسيد‌هاي مفيدي» تبديل مي‌شود كه در نهايت به ترميم سلول‌هاي پوست كمك مي‌كند.
دسته ها : سلامت
جمعه 1393/5/31
دانشمندان در تحقيقات جديد خود اين ميوه را به عنوان يك فرمول جديد براي بهبود "سرطان" معرفي كردند.
بهگزارش باشگاه خبرنگاران ليمو ترش به عنوان يك آنتي اكسيدان در طب سنتي و تغذيه مطرح است اما نمي توان جايگزين كامل براي آن فرض كنيم. بررسي ها نشانمي دهند ليمو ترش مي تواند در سال هاي نزديك جايگزيني براي شيمي درماني باشد و پزشكان معتقدند ليمو ترش مي‌تواند براي افراد سرطاني بسيار موثر باشد.
برايبهبود سرطان‌ها با ليمو ترش بايد حتما رژيم غذايي را به كلي تغيير داد و "راديكال هاي آزاد" را به شدت در بدن كاهش داد و از "مواد گياهي" استفاده كرد تا خطر ابتلا به سرطان در افراد به حداقل برسد. محققان با انجام آزمايش‌هاي زيادي دريافتند كه طب سنتي امروزه مي‌تواند جايگزين شيمي درمانيباشد و دانشمندان در تلاش‌اند تا درماني قطعي براي اين بيماري پيدا كنند.
دسته ها : سلامت
جمعه 1393/5/31


ضد سرطان
به دليل وجود ويتامين C و E درشاهي، اين گياه خاصيت آنتي اكسيداني فوق‌العاده در جلوگيري از آسيب راديكال‌هاي‌آزاد دارد. در نتيجه يك ماده ضد سرطاني مي‌باشد. شاهي مانع از رشد سلول‌هاي‌ سرطاني نيز مي‌شود.
درمان كم خوني
شاهي علاوه بر ويتامين C حاوي مقدار قابل ملاحظه‌اي آهن و اسيد فوليك نيز مي‌باشد، از اين رو براي اشخاص كم خون مفيد است.
كاهش چربي خون
در يك طرح تحقيقاتي در ايران كه به منظور تعيين تاثير سبزي شاهي بر چربي‌هاي‌خون‏‎‎‏،در كاركنان دانشكده پيراپزشكي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي انجام گرفت، مشخص شد كه ميزان كلسترول در گروه مورد بررسي كاهش يافته بود.
مفيد براي آسم
شاهي حاوي مقدار قابل ملاحظه‌اي ويتامين A و روغن هاى فرار است. به همين دليل براي مخاط دستگاه تنفسى و در نتيجه مبتلايان به آسم فوق‌العاده مفيد است.
كسانى كه برونشيت دارند يا سرفه‌هاى شديد مى‌كنند، هر روز 60 تا 150 گرم عصاره شاهي را مصرف نمايند.
مفيد براي كليه ها
شاهيمانند خيلي از سبزيجات گروه چليپاييان مانند كلم، كلم بروكلي و كلم پيچ داراي گلوكوزيدها و روغن خردل (روغن تلخ) مي‌باشد. اين مواد، محرّك فعاليت كليه‌ها هستند و موجب تقويت معده و كيسه صفرا مي‌شوند. از اين رو مصرف شاهيبه كساني كه سنگ كليه و مثانه دارند، توصيه شده است.
ديگر فوايد
* شاهي حاوي مقدار قابل ملاحظه‌اي كلسيم، آرسنيك، منگنز، مس، روي و گوگرد است. به همين دليل اشتها آور نيز مي‌باشد.
* شاهي خاصيت درماني فوق‌العاده‌اي در اختلالات مفصلي و نقرس دارد.
* عصاره شاهي، كرم بدن را از بين مي‌برد.
* جويدن برگ‌هاي‌شاهي تازه، لثه‌ها را محكم مي‌كند و آن‌ها را سالم نگه مي‌دارد
دسته ها : سلامت
جمعه 1393/5/31
دستيارداروسازي طب سنتي گفت: مصرف روزانه سيب براي برطرف شدن افسردگي، كبد چرب، تقويت قواي بدن و تقويت معده مفيد است همچنين از بروز سرطان ريه،كولون و پروستات پيشگيري مي كند.
محبوبهبزرگي دستيار داروسازي طب سنتي در گفت و گو با تسينم اظهار داشت: در طب سنتي ايران سيب به داروي نشاط آور معروف است. به گفته وي سيب شيرين ميوه اياست با طبع گرم وتر و يكي از ميوه هايي است كه در طب سنتي به خاصيت نشاط آور بودن آن تاكيد شده و خوردن و حتي بوييدن آن براي تقويت مغز، قلب و كبد مفيد است.
دستيار داروسازي طب سنتي اضافه كرد: امروزه آب سيب توسط پزشكان طب سنتي در موارد مختلف به طور مثال براي افرادي كه دچار ضعف هستند، تجويز مي شود همچنين سيب رنده شده همراه با گلاب وشكر هم براي سالمندان و افرادي كه ضعف گوارش دارند، مفيد است. بزرگي ادامه داد: امروزه در مطالعات حيواني، اثر سيب در پيشگيري از سرطان ريه،كولون و پروستات به تائيد رسيده است هم چنين بر اساس اين مطالعات سيب در بيماري هاي مرتبط با كبد چرب هم مفيد است.
وي بيان داشت: با توجه به گسترش بيماري هايي از جمله افسردگي و سرطان در جوامع مختلف و مفيد بودن سيب در اين بيماري ها يكي از توصيه هاي ساده و در دسترس مي تواند مصرف اين ميوه باشد البته در صورتي كه منع مصرفي براي بيمارنداشته باشد. رب سيب در تمام افعال از جرم آن بهتر است و براي تقويت قلب، معده، كبد و دفع سموم مفيد است بايد بدانيم بعد از خوردن سيب نوشيدن آب ضررو موجب فساد غذا در معده مي شود.
دسته ها : سلامت
جمعه 1393/5/31
الإمام الصادق عليه‏ السلام: نَهى رَسولُ اللّه‏ِ صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم عَنِ الاِستِشفاءِ بِالحَمّاتِ ؛ و هِيَ العُيونُ الحارَّةُ الَّتي تَكونُ فِي الجِبالِ الَّتي توجَدُ فيها رائِحَةُ الكِبريتِ .
امامصادق عليه ‏السلام فرمود: پيامبر خدا (صلي الله عليه و آله و سلّم) از درمان با چشمه‏ هاى آب گرم ، نهى فرموده است ، و آنها ، چشمه ‏هايى از آب گرم در كوهستان‏هاست كه بوى گوگرد دارد.
فيالمصدر : «بالحميّات» ، والتصويب من نسخة المجلسي في بحار الأنوار والمصادر الاُخرى .الكافي ، جلد 6 ، صفحه 389 ، حديث 1 ، تهذيب الأحكام ، جلد 9 ، صفحه 101 ، حديث 441 ، المحاسن ، جلد 2 ، صفحه 407 ، حديث 2424 نحوه وكلّها عن مسعدة بن صدقة ، بحار الأنوار ، جلد 66 ، صفحه 480 ، حديث 2دانش نامه احاديث پزشكي : 1 / 118
دسته ها : سلامت
پنج شنبه 1393/5/30
ميدانيد چرا متخصصان تغذيه بر خوردن صبحانه تاكيد مي‌كنند؟ از مهم ترين دلايل اين تاكيد، مطالعاتي است كه نشان مي‌دهد صبحانه موجب تمركز ذهني بيش‌تر و ايجاد تفكري خلاق در فرد مي‌شود.
بهعلاوه، از آن‌جا كه سوخت مغز فقط از گلوكز( قند) است، براي بهبود عملكرد مغز و جلوگيري از افت قند خون، بخصوص در صبح، خوردن صبحانه يك عادت كارآمد محسوب مي‌شود و در نهايت اين كه ديده شده دانش آموزاني كه هر روز صبحانه مي‌خورند، به موقع سركلاس حاضر مي‌شوند و منظم ترند.
اما اگر بخواهيم اين عادت را براي هميشه عملي كنيم، چه مواد غذايي مي‌توانند سفره ما را رنگين‌تر كنند؟
دسته ها : سلامت
پنج شنبه 1393/5/30
انگور داراي 79 درصد آب، 14درصد قندهاي مختلف، املاح معدني و مجموعه‌اي از عناصر و تركيبات سودمند است. انگور داراي ويتامين‌هاي A ، B، C ، D و املاحي مانند آهن، منيزيم، منگنز، كلر، يد، آرسنيك، فسفر و سيليس است.همچنين داراي مقدار زيادي تانن است.
دمكرده برگ جوان انگور جهت دفع ادرار، بيماري نقرس، زردي و استفراغ مفيد است. قند انگور بطور مستقيم و آسان وارد خون مي‌شود و در عضلات و كبد ذخيرهمي‌شود. در حالي كه ساير قندها بايد به قند خون تبديل شده و بعد وارد خون شوند.
شيره ي انگور بسيار مقوي است و براي كساني كه بر اثر يك بيماري طولاني يا عمل جراحي ضعيف شده‌اند، بسيار مفيد است.
تمامخواص انگور در كشمش است. حتي ارزش غذايي كشمش از انگور بالاترست. خوردن انگور معده را كاملاً تخليه كرده، ادرار را زياد مي‌كند و فضولات معده را از بين مي‌برد. انگور از امراضي مانند ترش كردن، سوء‌هاضمه، امراض جلدي، خونريزي معده ،ايجاد سنگ كليه و مثانه جلوگيري مي‌كند.
آب انگور داراي مقادير قند، تانن، فسفات، مواد صمغي، مواد سفيده‌اي، كلسيم و منيزيم است. ماليدن آب انگور تازه روي پوست صورت باعث شادابي، جواني و شفافيت چهره مي‌شود.

شيره ي انگور ملين است و براي كساني كه بر اثر يك بيماري طولاني يا عمل جراحي ضعيف شده‌اند، بسيار مفيد است.
اگر انگور را به جاي صبحانه بخوريد و تا ظهر غذاي ديگري نخوريد، لاغر مي‌شويد.
انگور براي درمان التهاب معده و روده، كم‌خوني ، زيادي اوره، زيادي چربي خون ، امراض قلبي ،بيماري‌ نقرس، احتقان كبد، سنگ‌هاي صفراوي، بيماري‌هاي پوستي ، خروج مواد سمي از بدن از راه ادرار و تجديد قواي بدن پس از زايمان مفيد است.
دسته ها : سلامت
پنج شنبه 1393/5/30
مويز چيست؟
به حبه‌هاي درشت خشك شده ي انگور سياه، "مويز" گفته مي‌شود.
اين عضو خشكبار در واقع همان كشمش است كه از نظر شكل ظاهري و رنگ با كشمش متفاوت، ولي از نظر خواص تا حد زيادي شبيه آن است. معمولا مويز تهيه شده ازانگور قرمز مجلسي يا انگور شاهاني بهتر است.

مويز بر اثر خشك شدن خواص خود را از دست نمي‌دهد و حتي اثر نيروبخش آن بيشتر مي‌شود.
دسته ها : سلامت
پنج شنبه 1393/5/30
سيب: مطالعه هاي بسياري درباره مصرف سيب و آب آن انجام شده كه نشان مي دهد وجود آنتي اكسيداني به نام «كوئرستين»در سيب ميزان كلسترول بد خون را پايين مي آورد و به اين ترتيب احتمال ابتلا به بيماري هاي قلبي و سكته نيز به ميزان قابل ملاحظه اي كم مي شود.
دسته ها : سلامت
پنج شنبه 1393/5/30
خستگيبدني، روحي يا عصبي حالت بسيار رايجي است كه تقريباً براي همه پيش مي آيد،اما نبايد اجازه داد كه اين حالت مدت طولاني طول بكشد. حفظ بهداشت و كيفيتمطلوب خواب، انجام تمرينات مناسب ورزشي و ريلكسيشن مي تواند به شما كمك كند تا به نحو چشمگيري با خستگي مقابله كنيد. اما در كنار همه اينها بد نيست تا توجهي هم به بشقاب غذايتان بياندازيد، چرا كه تغذيه هم نقش بسيار مهمي در اين باره دارد. وقتي كه بدن موادغذايي مورد نياز را به مقدار مناسبدريافت نكند، عملكرد صحيحي نخواهد داشت و تحليل مي رود كه خستگي يكي از رايج ترين پيامدهاي آن است. توصيه هاي زير شما را با اصول تغذيه اي آشنا ميكند كه شادابي و سرزندگي را به همراه خواهد داشت.
دسته ها : سلامت
پنج شنبه 1393/5/30
اضافهكردن آب ليموترش به آب آشاميدني، اين نوشيدني سالم و مفيد را لذت بخش‌تر مي‌كند و همزمان فوائد ليموترش را نيز به بدن مي‌رساند. از فوائد تركيب ليموترش و آب بر سلامت بدن مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:
1. مراقبتاز پوست: بسياري از محصولات آرايشي با هدف شفاف‌سازي و حفاظت از پوست توليد مي‌شوند اما اغلب بهاي آن‌ها بالاست و در مواردي نيز با پوست سازگار نبوده و نتيجه عكس دارند. مصرف اين نوشيدني طبيعي علاوه بر تاثيرگذاري بر روي پوست از ميزان جوش‌هاي سرسياه و چين و چروك پوست مي‌كاهد.
دسته ها : سلامت
پنج شنبه 1393/5/30
X