معرفی وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم خدایا..... یاریم کن نگاهم... در افق این فضای مجازی... جز برای تو....نبیند و انگشتانم ... جز برای تو ... کلیدی را فشار ندهند... *********************** وقتی به علاوه خدا باشی منهای هر چیزی زندگی می کنی. *********************** میلیون ها زن ایرانی در انقلاب سال 1357 با قدرت هر چه تمام تر پا در صحنه نهادند. حضور زنان در به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی چندین شکل داشت. برخی اخبار را گردآوری یا جزوه هایی را توزیع می کردند، بقیه به فعالان سیاسی مورد حمله یا زخمی ها پناه می دادند، بسیاری فعالانه در خیابان ها به راهپیمایی و تظاهرات می پرداختند، برخی تا آن جا پیش رفتند که در سنگر سازی در برابر نیروهای رژیم طاغوت کمک می کردند و حتی تعدادی از آنان اسلحه به دست گرفتند و به مبارزه پرداختند.
دسته
دوستان
همكاران(سازمان زنان انقلابي)
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 832399
تعداد نوشته ها : 5400
تعداد نظرات : 127


 ...
... ...
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
هنگامي كه فرانسوا ميتران در سال 1981ميلادي زمام امور فرانسه را بر عهده گرفت، از مصر تقاضا شد تا جسد موميايي شده فرعون براي برخي آزمايش‌ها و تحقيقات به فرانسه منتقل شود. هنگامي كه هواپيماي حامل بزرگترين طاغوت تاريخ در فرانسه به زمين نشست، بسياري از مسئولين كشور فرانسه و از جمله رئيس دولت و وزرايش در فرودگاه حاضر شده و از جسد طاغوت استقبال كردند.پس از اتمام مراسم، جسد فرعون به مكاني با شرايط خاص در مركز آثار فرانسه انتقال داده شد تا بزرگترين دانشمندان باستان‌شناس به همراه بهترين جراحان و كالبدشكافان فرانسه، آزمايشات خود را بر روي اين جسد و كشف اسرار متعلق به آن شروع 
يکشنبه 1393/1/10
در روايات مختلفى كه در تواريخ شيعه و اهل سنت ازابن عباس و انس بن مالك و ديگران نقل شده عموما گفته‏اند:3)اين معجزه بنا بدرخواست جمعى از سران قريش و مشركان مانندابو جهل و وليد بن مغيره و عاص بن وائل و ديگران انجام شد،بدين‏ترتيب كه آنها در يكى از شبها كه تمامى ماه در آسمان بود بنزدرسول خدا (صلّي الله عليه و آله) آمده و گفتند:اگر در ادعاى نبوت خود راستگو وصادق هستى دستور ده اين ماه دو نيم شود!رسول خدا (صلّي الله عليه و آله) بدانها گفت:اگر من اينكار را بكنم ايمان خواهيد آورد؟
يکشنبه 1393/1/10
روزى حضرت صدّيقه كبرى ، فاطمه زهراء سلام اللّه عليها به محضر مبارك پدر بزرگوار خود، رسول گرامى اسلام صلى اللّه عليه و آله وارد شد؛ و اظهار داشت : اى پدر جان ! جزاى آن دسته از مردان و يا زنانى كه نماز را سبك مى شمارند، چيست؟پيامبر خدا صلوات اللّه عليه فرمود: دخترم ، فاطمه جان ! هركس نماز را سبك شمارد و به شرائط و دستورات آن بى اعتنائى نمايد، خداوند او را به پانزده نوع عقاب ، مجازات مى گرداند:
يکشنبه 1392/11/20

پيامبر گرامي اسلام صلي الله عليه و آله و سلّم آن چنان بسيار عبادت مي نمود كه بر اثر ايستادن و قيام زياد، پاهاي مباركش ورم كرد؛ تا بِدان حد نماز شب مي خواند كه چهره اش زرد شد و آنچنان در حال عبادت مي گريست كه از حال مي رفت.


دوشنبه 1392/11/14

روزييك يهودي به سيّد اوصياء و وارث انبياء حضرت علي عليه السلام گفت: چه شده شما (مسلمانان) را كه هنوز ۲۵ سال از رحلت پيامبرتان نگذشته بود، با يكديگرجنگ و كشتار كرديد؟


دوشنبه 1392/11/14

گويند: روزي بهلول بر متوكل وارد شد.

متوكل وضعِ خوب و بد قصر خود را از وي پرسيد. بهلول گفت: خوب است، اگر دو عيب نداشته باشد.


دوشنبه 1392/11/14

عبداللهبن يحيي گويد: به محضر حضرت علي عليه السلام مشرف شدم و هنگامي كه خواستم بر روي تخت بنشينم، پايه اش شكست و بر زمين افتادم و سرم آسيب ديد. حضرت علي عليه السلام فرمود: شكر خداوندي را كه كفاره گناهان شيعيان ما را در دنيا قرار داد تا همين جا پاك شوند. عرض كردم: چه گناهي كرده ام كه شكستن سرم كفاره آن باشد؟

فرمود: وقتي كه نشستي «بسم الله» نگفتي!

شنبه 1392/11/12

جواني در زمان رسول خدا صلّي الله عليه و آله حركات ناپسندي انجام مي داد و بر كارهاي ناشايست مشغول مي شد.


شنبه 1392/11/12

يكياز غلامان امام حسين عليه السلام خطايي كرد. امام خواست او را تنبيه كند، او اين آيه را خواند: «وَالكَاظِمينَ الغَيظ» امام فرمود: او را رها كنيد.


شنبه 1392/11/12
آيت الله حسن زاده آملي مي فرمايد: حقيقت امر اين است كه از همان ابتدا، عشق عجيبي به ديوان شعرا و نظم شعر هم داشتم. روي اين ذوق همان وقت تمام دو بيتي باباطاهر را حفظ بودمو تمام رباعيات خيام را و اكثر غزليات حافظ را و همين طور ديگران را، و ايكاش از همان وقت كسي به من مي گفت كه آقا، به جاي اينكه اين ها را حفظ كني، شروع كن به حفظ قرآن!
شنبه 1392/11/12

محمد بن سنان مي گويد: مردي در نامه اي از امام هادي عليه السلام پرسيد: از خلافت متوكّل چقدر مانده است؟ حضرت اين آيات را در جواب او نوشت:

تَزرَعُونَ سَبعَ سِنينَ دَأَباً : هفت سال با جدّيت زراعت مي كنند

ثُمَّ يَأتي  مِن بَعدِ ذَالِكَ سَبعٌ شِدَادٌ : پس از آن هفت سال سخت مي آيد

ثُمَّ يَأتي  مِن بَعدِ ذَالِكَ عَامٌ فيهِ يُغَاثُ النَّاسُ: سپس سالي فرا مي رسد كه باران فراوان نصيب مردم مي شود.

يوسف/47 تا 49

متوكّل در اول سال پانزدهم به جهنّم واصل شد.

شنبه 1392/11/12

شخصيگويد: به محضر امام رضا عليه السلام رفتم و درباره شيوه مصرف كردن در خانهنسبت به همسر و فرزندان پرسيدم. فرمود: به گونه اي باشد كه بين دو كار ناپسند قرار گيرد!

عرض كردم: منظورتان چيست؟


شنبه 1392/11/12

 نقل است كه : يحيي معاذ رازي يكي از عرفا يك روز بدين آيه رسيد كه (ءَامَنَّا بِرَبِّ العَالَمين). گفت: ايمان يك ساعته از محو كردن كفر دويست ساله عاجز نيامد، ايمان هفتاد ساله از محو كردن گناه هفتاد ساله كِي عاجز آيد؟

تذكرة الاولياء/ص ۳۹۸

جمعه 1392/11/11

صدقه را خدا دريافت مي كند:

اَلَم يَعلَمُوا اَنَّ اللهَ هُوَ يَقبَلُ التَّوبَةَ عَن عِبَادِهِ وَ يَأخُذُ الصَّدَقَاتِ:

آيا نمي دانستند كه تنها خداوند توبه را از بندگان مي پذيرد و صدقات را مي گيرد.

توبه/۱۰۴

حضرتعلي ابن الحسين عليه السلام هنگامي كه صدقه به مستمند مي داد دست خود را مي بوسيد! شخصي از آن حضرت، راز اين بوسيدن را پرسيد. امام در پاسخ گفت: «صدقه مؤمن قبل از آن كه به دست فقير برسد به دست خداوند مي رسد» (از اين رو من دستم را مي بوسم) آنگاه براي تعليل گفته اش آيه ۱۰۴ سوره توبه را خواند.

جمعه 1392/11/11

ازامير المؤمنين حضرت علي عليه السلام پرسيدند: كدام دو برادر بودند كه در يك روز زنده شدند و در يك روز وفات يافتند امّا يكي از ايشان پنجاه سال و ديگري صد و پنجاه سال زندگي كرد؟

حضرتدر پاسخ فرمودند: عُزَير و عُزرَه بودند كه در يك روز به دنيا آمدند و عُزَير صد سال مرده بود و خداوند او را زنده كرد و پس از مدتي هر دو در يك روز وفات نمودند.

جمعه 1392/11/11

موفّق، وزيري از وزراي عراق بود. روزي در نماز جماعت به عالمي اقتدا كرد. امام جماعت در حين قرائت به اين آيه رسيد:

جمعه 1392/11/11
نقلاست حضرت زهرا سلام الله عليها بعد از حجّة الوداع در خواب ديدند كه قرآن در دست دارند و آن را قرائت مي كنند. ناگاه قرآن از دست مباركشان بر زمين افتاد و ناپديد شد. حضرت وحشت زده از خواب بيدار شدند و خوابشان را براي پدر گراميشان نقل فرمودند. رسول خدا صلّي الله عليه و آله فرمودند: اي نور ديده ام! من آن قرآن هستم كه در خواب ديدي، به همين زودي از نظرها ناپديد مي شوم.
جمعه 1392/11/11
آورده اند هنگامي كه تيمور به شيراز لشگر كشيد به خدمت خواجه حافظ رسيد، سخناني بين آنها ردّ و بدل شد، سپس تيمور بهخواجه گفت: مي گويند شما حافظ قرآن هستيد. خواجه گفت: بله. تيمور خواجه راامتحان كرد ديد درست است. سپس تيمور از آخر قرآن به طرف ابتداي قرآن شروع به تلاوت كرد. حافظ گفت: اي امير! تو همه چيز را وارونه مي بيني حتي كلام خدا را. تيمور خنديد و گفت: اگر بدنامي در تاريخ نمي ماند تو را مي كشتم.
جمعه 1392/11/11
علامهحسن زاده آملي مي فرمايد: يكي از مشايخ روايت مي كرد كه در سوره ي مباركه يس اسمي هست كه برطرف مي شود به بركت آن كوري مادر زادي و پيسي. او را گفتند: آيا اگر كسي تمام سوره را بخواند نفعي از اين مقوله كه مي گويي به او خواهد رسيد؟ جواب داد: هرگاه حكيم يك دوايي را براي مريضي مقرّر كرده باشد و آن دوا در دكّان عطاري باشد و مريض برود تمام ادويه دكّان او را بخورد آيا نفعي به او خواهد رسيد؟
جمعه 1392/11/11
روزي يكي از كنيزان امام حسين عليه السلام يكدسته گل به امام هديه كرد. امام او را آزاد كرد. فردي كه در آنجا حضور داشت به امام عليه السلام عرض كرد: آزادي در برابر چند شاخه گل؟ امام عليه السلام فرمود: خدا اين گونه به ما آموخته است: «وَ اِذَا حُيِّيتُم بِتَحِيَّةٍ فَحَيُّوا بِاَحسَنَ مِنهَا اَو رُدُّوهَا» (هرگاه به شما تحيّت گويند پاسخ آن را بهتر از آن بدهيد. يا لااقل به همان گونه پاسخ گوييد.) (نساء/۸۶)
جمعه 1392/11/11

عارفي به مردي گفت: شيطان بر مادر و پدر تو (آدم و حوا) سوگندخورد كه نصيحت گر آنان است و ديدي كه با آنان چه كرد.

جمعه 1392/11/11

«هشام بن عبد الملك» از برخي عابدان و گشه گيران «شام» تقاضاي پند و موعظه نمود. عابدي در پاسخ «هشام» اين آيه را خواند: «وَيلٌ لِلمُطَفِّفين» (سوره مطفّفين/۱) : واي به حال كم فروشان.

سپس گفت : اين انذار و تهديد براي كسي است كهكيل و وزن را كم كند و كم بدهد پس ببين حال كسي كه همه چيز مردم را غصب كند و از آنِ خود سازد چطور خواهد شد؟! «هشام» از كلام او به گريه افتاد.

جمعه 1392/11/11

فُضَيل عياض از سردسته هاي دزدان بود. شبي قدّاره ي خود را برداشت، تا به خانه اي برود و عمل منافي عفت انجام دهد. برپشت بام آن خانه پريد و همين كه خواست خود را به درون خانه بيفكند، ناگاه شنيد همسايه آن خانه، نيمه شب برخاسته و اين آيه را مي خواند:

جمعه 1392/11/11

روايت نموده اند كه شخصي مي خواست بداند كه چه صوتي بهترين صوت قرآني است.

جمعه 1392/11/11
شيعي مي گويد: وقتي نشسته بودم حمّالي رسيد و با او خُمي بود. خُم را بر زمين گذاشت. پس به نزدمن آمد و گفت: 
جمعه 1392/11/11

عبدالرحمنسُلَّمي، سوره مباركه حمد را به فرزندان امام حسين عليه السلام آموخت.

جمعه 1392/11/11

امامصادق عليه السلام فرمود: پيامبر صلي الله عليه و آله بر جنازه سعد بن معاذنماز خواندند و نود هزار فرشته كه در ميان آنها جبرئيل هم بود اقتدا كردند.


جمعه 1392/11/11

خواجهنصير الدين طوسي وقتي كه فهميد نزديك است از دنيا به جوار الهي ارتحال كند، وصيت كرد :

جمعه 1392/11/11
خانم فاطمه طباطبايي، عروس امام خميني (ره) مي گويد: يك دفعه كه با ايشان (امام) در نجف بوديم چشمشان ناراحت شده بود دكتر بعد از معاينه چشمشان گفت:
جمعه 1392/11/11
از علامه طباطبائي نقلشده كه فرمودند: هنگامي كه مرحوم آيت ا... شيخ محمد تقي آملي در نجف اشرف مشغول تحصيل بودند يك شب بخاطر خستگي به بالشي كه پشت سرشان بود تكيه داده وقرآن تلاوت مي كنند. فردا كه خدمت استاد اخلاقشان مرحوم آيت ا... ميرزا علي آقا قاضي مي روند استاد بي مقدمه مي فرمايند «موقع تلاوت قرآن خوب نيستكه آدم به بالش تكيه دهد!»
جمعه 1392/11/11
X