معرفی وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم خدایا..... یاریم کن نگاهم... در افق این فضای مجازی... جز برای تو....نبیند و انگشتانم ... جز برای تو ... کلیدی را فشار ندهند... *********************** وقتی به علاوه خدا باشی منهای هر چیزی زندگی می کنی. *********************** میلیون ها زن ایرانی در انقلاب سال 1357 با قدرت هر چه تمام تر پا در صحنه نهادند. حضور زنان در به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی چندین شکل داشت. برخی اخبار را گردآوری یا جزوه هایی را توزیع می کردند، بقیه به فعالان سیاسی مورد حمله یا زخمی ها پناه می دادند، بسیاری فعالانه در خیابان ها به راهپیمایی و تظاهرات می پرداختند، برخی تا آن جا پیش رفتند که در سنگر سازی در برابر نیروهای رژیم طاغوت کمک می کردند و حتی تعدادی از آنان اسلحه به دست گرفتند و به مبارزه پرداختند.
دسته
دوستان
همكاران(سازمان زنان انقلابي)
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 890097
تعداد نوشته ها : 5400
تعداد نظرات : 127


 ...
... ...
Rss
طراح قالب
موسسه تبیانعبدالله بن رابیه چنین حکایت مى کند:
درسال ۲۴۷ از حج برگشتم به عراق رفتم و امیرالمؤ منین علیه السلام را زیارت نمودم و براى زیارت حسین عـلیه السلام راهى کربلا شدم،


وقتى به کربلا رسیدم مشاهده کردم بارگـاه حضرت را خراب کرده اند و زمین را آبیارى نموده و گاوها را براى شخم زمـین آمـاده ساخـتـه اند، و با چـشم خـود دیدم که گـاوها مـشغـول شخـم زمینند و چون نزدیک قبر مى رسیدند هر چه بر آنها فشار مى آوردند اطاعت نمـى کردند و به طرف چپ و راست منحرف مى شدند، و چون زیارت حسین علیه السلام برایم مـقـدور نشد به بغـداد رفـتـم وقـتـى وارد شدم وضع شهر را دگرگونه دیدم پـرسیدم چـه خـبر است؟ گـفـتـند: مـتـوکل به جهنم واصل شده، خدا را شکر گفتم .(۱)


نویسنده:آیت الله محمد على عالمى

 

پی نوشت:


۱-امالى شیخ طوسى ص ۲۰۹ - بنقل بحار ج ۴۵/ص ۳۹۷.

 

چهارشنبه 1393/9/19
X