معرفی وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم خدایا..... یاریم کن نگاهم... در افق این فضای مجازی... جز برای تو....نبیند و انگشتانم ... جز برای تو ... کلیدی را فشار ندهند... *********************** وقتی به علاوه خدا باشی منهای هر چیزی زندگی می کنی. *********************** میلیون ها زن ایرانی در انقلاب سال 1357 با قدرت هر چه تمام تر پا در صحنه نهادند. حضور زنان در به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی چندین شکل داشت. برخی اخبار را گردآوری یا جزوه هایی را توزیع می کردند، بقیه به فعالان سیاسی مورد حمله یا زخمی ها پناه می دادند، بسیاری فعالانه در خیابان ها به راهپیمایی و تظاهرات می پرداختند، برخی تا آن جا پیش رفتند که در سنگر سازی در برابر نیروهای رژیم طاغوت کمک می کردند و حتی تعدادی از آنان اسلحه به دست گرفتند و به مبارزه پرداختند.
دسته
دوستان
همكاران(سازمان زنان انقلابي)
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 832383
تعداد نوشته ها : 5400
تعداد نظرات : 127


 ...
... ...
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

تاريخ : 1389/06/08زندگينامه ابراهيم احمد پوري فعالي

ابراهيم در سال 1355 هجري شمسي در ميان خانواده‌اي مؤمن و متعهد در شهر تبريز چشم به جهان گشود. يازده بهار بيشتر از عمر پربارش نگذشته بود كه رهسپار منطقه عملياتي بيت المقدس 2 گشت. او دوران كودكي و نوجواني را در كنار بچه‌هاي مسجد محل سپري كرد و براي انجام حركتي اسلامي به عضويت انجمن اسلامي مدرسه درآمد.

دسته ها : شهداي تفحص
سه شنبه 1392/12/6

تاريخ : 1389/06/13زندگينامه
علي (امير) در سال 1343 در روز هفدهم صفر ماه قمري در تهران پا بر خاك نهاد، تحصيلاتش را تا پايان دوره راهنمايي ادامه داد، با آغاز جنگ تحميلي به عضويت بسيج مسجد درآمد و با شوري وصف‌ناشدني به فعاليت مذهبي پرداخت، تابستان سال 1361 همزمان با شروع عمليات رمضان در هفده سالگي به جبهه رفت و كارش را در گردان تخريب لشگر 27 محمدرسول‌الله (ص) آغاز نمود، در عمليات والفجر مقدماتي همران گردان حنظله به منطقه فكه رفت و از ناحيه دست مجروح شد.

دسته ها : شهداي تفحص
سه شنبه 1392/12/6
تاريخ : 1389/06/13زندگينامه

ارديبهشت ماه سال 1347 كه شكوفه‌هاي بهاري در چهلمين شب شهادت دومين پسر حضرت فاطمه (س) خلعت ماتم بر تن كرده بودند، صداي گريه غنچه نوشكفته‌اي به نام «حسين» در فضاي خانه پيچيد، او دوران كودكي را در خانواده‌اي پر محبت همراه برادرانش با بازيهاي كودكانه سپري كرد. صابري هميشه مودب و بسيار تيز هوش بود و به فراگيري علم علاقه زيادي داشت.

دسته ها : شهداي تفحص
سه شنبه 1392/12/6

تاريخ : 1389/06/13


زندگينامه

در سال 1346 در نجف آباد اصفهان محمود پا به عرصه هستي نهاد. دوران شيرين كودكي را در كانون پر مهر خانواده گذراند و از همان ابتدا با مسجد و مجالس مذهبي آشنا شد. روح و روانش را با تلاوت قرآن صيقل داد. خورشيد انقلاب درخشيد و محمود نوجواني‌اش را در سايه نظام جمهوري اسلامي آغاز كرد. سيزده ساله بود كه وارد بسيج شد و به فعاليتهاي فرهنگي پرداخت.
دو سال بعد در سال 1362 دفاع از اسلام و كيان ايران را سرلوحه زندگي خويش قرار داد، لباس سبز سپاه پوشيد و همراه برادرش عازم جبهه‌هاي حق عليه باطل شد. او تا پايان جنگ در جبهه و در عملياتهاي مختلف حضور داشت. در جريان عمليات والفجر 4 و كربلاي 5 مجروح شد. محمود طبق سنت حسنه نبوي در سال 1368 با بانويي مومنه ازدواج كرد كه ثمره اين زندگي مشترك يك فرزند به نام زينب مي‌باشد. پس از پايان جنگ در آذرماه سال 1369 به عنوان تخريبچي وارد گردان تفحص شد. مدتي بعد نشان لياقت دريافت كرد و مسئوليت «فرمانده تخريب» به وي داده شد. محمود از سنگر تحصيل غافل نشد و در سال 1374 موفق به اخذ مدرك ديپلم شد. اين عاشق وارسته بندهاي تعلق را از روحش گشود و در دوم ديماه سال 1374، ارتفاعات 112 شمال فكه را با خون خويش مزين نمود و روحش در عرش ميهمان ملائك گشت.
 دسته ها : شهداي تفحص
سه شنبه 1392/12/6تاريخ : 1389/06/13


زندگينامه

جستجوگر نور شهيد مجيد پازوكي كه پس از شهادت يار ديرينش شهيد علي محمودوند ، او را به عنوان فرمانده تفحص لشكر 27 محمد رسول الله برگزيده بودند، پس از مرارت فراوان و تفحص در رمل هاي سوزان خوزستان ، در 17مهر 80 بر اثر انفجار در ميدان مين به جمع ياران شهيدش پيوست و اكنون پس از گذشت 3سال از شهادتش همه به دنبال آنند كه او كه بود.


دسته ها : شهداي تفحص
سه شنبه 1392/12/6

 
تاريخ : 1389/06/14

زندگينامه شهيد سعيد شاهدي

در اسفند ماه سال 1347 نوزادي به نام سعيد كانون پر مهر خانواده را گرما بخشيد. خردسال بود كه به بيماري سختي دچارشد. مادر كه بي‌تاب شده بود به غنچه نشكفته اهل بيت حضرت علي اصغر(ع) توسل يافت و شفاي فرزند را طلبيد. سعيد كودكي آرام و شاداب بود. روح پرتلاطمش در امواج خروشان انقلاب قرار گرفت و به ساحلي آرام رسيد.

دسته ها : شهداي تفحص
سه شنبه 1392/12/6


تاريخ : 1389/06/14

زندگينامه سيدعلي موسوي

سال 1364 بود، عطر ياس فضاي خانه را پر كرده بود، خانواده موسوي در محله فرديس كرج در انتظار تولد كودكي از سلالة زهراي اطهر بودند، سيدعلي كه چشم گشود، آشنايان غرق در شادي شدند. دوران كودكي براي سيد علي سرشار از شادي‌هاي كودكانه بود. دانش‌آموز سال دوم راهنمايي بود كه عشق امام چنان وجود مشتاقش را در بر گرفت، كه با دستكاري شناسنامه برادر بزرگترش كه قبل از تولد او جان سپرده بود، در 13 يا 14 سالگي برگه اعزام به جبهه را دريافت نمود. و به سوي جبهه شتافت.

دسته ها : شهداي تفحص
سه شنبه 1392/12/6

تاريخ : 1389/06/14وصيت نامه

بسم رب الزهرا (س)


اهل دل چون نامه انشاء مي كنند
ابتدا با نام زهرا (س) مي كنند

از آنجا كه وظيفه هر مسلماني است كه پيش از مرگ خود وصيت نامه اي بنويسد اين حقير نيز انجام وظيفه مي نمايم. خوب بايد عرض كنم خدمت شما خانواده ي عزيزم كه اولاً براي بنده ي سرا پا تقصير حدود يك يا دو سال نماز و روزه ي قضا بگيريد و از شما پدر و مادرم مي خواهم كه مرا حلال كنيد و از تمامي دوستانم مي خواهم كه ايشان هم اين حقير را حلال كنند و در آخر از تمامي شما عزيزان التماس دعا دارم.

والسلام 10/4/77
وصيت نامه شهيد علي رضا شهبازي

ازدواج خدايي

يادم هست سال آخر بود، از آنجا كه با باطن پاك رضا آشنا بودم خانمي را از نزديكانمان برايش نشان كرده بوديم و اصلاً فكرش را نمي كردم خودش قصد ازدواج داشته باشد اما از انجا كه خدا به قول معروف در و تخته را با هم جوش مي دهد. يك شب با برادر و خانواده اش جلوي در خانه ما آمدند و ما هم شديم واسطه اين ازدواج خدايي و با هم رفتيم خواستگاري.
شايد باورتان نشود ولي همان شب همه ي هماهنگي ها انجام شد. اما كمتر از دو ماه از اين ماجرا نگذشته بود كه رضا به رفقايش پيوست.
بعدها همسرش مي گفت: در همان ايام كوتاه يك بار به من گفت من مطمئناً شهيد مي شوم و ازدواجم هم وسيله ايست براي رسيدنم به اين هدف.

دسته ها : شهداي تفحص
سه شنبه 1392/12/6


1389/06/14

روابط عمومي محمد آقا
از خصوصيات بارز محمد آقا روابط عمومي قوي و ارتباط صميمانه اش با ديگران بود.
يادم هست يه روز مرا ترك موتورش سوار كرد و رفتيم پيش رئيس حفاظت اطلاعات سپاه. باورم نمي شد اين قدر راحت بتواند با مسئولين ارتباط برقرار كند و حتي توانست بودجه قابل توجهي براي كار تفحص از مسئولين دريافت كند. از طرفي هم شايد باورتان نشود ولي آقا محمد متولد 1357 بود و كساني كه خيلي با او آشنا نبودند تصور مي كردند سنش بيش تر از 30 سال باشد. در حاليكه 23 بهار بيشتر نديده بود. او با زرنگي كرد و به آرزوي ديرينه اش رسيد و به آسمان پرگشود. 

دسته ها : شهداي تفحص
سه شنبه 1392/12/6
X