معرفی وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم خدایا..... یاریم کن نگاهم... در افق این فضای مجازی... جز برای تو....نبیند و انگشتانم ... جز برای تو ... کلیدی را فشار ندهند... *********************** وقتی به علاوه خدا باشی منهای هر چیزی زندگی می کنی. *********************** میلیون ها زن ایرانی در انقلاب سال 1357 با قدرت هر چه تمام تر پا در صحنه نهادند. حضور زنان در به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی چندین شکل داشت. برخی اخبار را گردآوری یا جزوه هایی را توزیع می کردند، بقیه به فعالان سیاسی مورد حمله یا زخمی ها پناه می دادند، بسیاری فعالانه در خیابان ها به راهپیمایی و تظاهرات می پرداختند، برخی تا آن جا پیش رفتند که در سنگر سازی در برابر نیروهای رژیم طاغوت کمک می کردند و حتی تعدادی از آنان اسلحه به دست گرفتند و به مبارزه پرداختند.
دسته
دوستان
همكاران(سازمان زنان انقلابي)
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 832415
تعداد نوشته ها : 5400
تعداد نظرات : 127


 ...
... ...
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

گـاهـی کـه چـادرم خـاکـی میشـود …

از طعنــه هــای مــردم شـهــر

یاد چفیـه هـایی می افتـم …

که برای چادری ماندنم …

خــونـی شدند …!

دسته ها : حجاب
دوشنبه 1393/10/29

طعنـه هـا دلسردت نکنـد بـانــو …

بـا افتخـار در کوچـه هـای شهـر قـدم بـزن …!

دسته ها : حجاب
دوشنبه 1393/10/29

 

يك مقام بلند پايه ي آمريكايي ميگويد...

ديگر زماني نيست كه دانشجويان را به خيابان بياوريم...

براي سرنگون كردن جمهوري اسلامي...

كافيست چادر را از سر زنانشان برداشت...

دسته ها : حجاب
چهارشنبه 1393/6/12


دسته ها : حجاب
يکشنبه 1393/6/9
عنايت حضرت معصومه (سلام الله عليها) مرا چادري كرد
حجاب
به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت، بعد از سه سال چادري شدن انگار سالهاست كه چادريم. چطور بگم انگار از اولچادري بودم ؛ من چادرنازمو - به تعبير زيباي شما تاج بندگيم برا خدا- دوستدارم، خيلي خيلي دوست دارم ...
چندروز پيش كه راهي اصفهان شده بوديم تو اصفهان كه با خانواده در صف بليط بناي چهلستون بوديم يه خانوم با داشتن چند برگه اي تو دستشون نزديك من شدن گفتن چند نفريد؟ اولش نگران شدم فكر كردم چطور شده اين سوال رو ازم ميپرسه؟اون برگه ها چيه دستش؟! ولي بعد از ديدن برگه ها متوجه شدم براي حجاب كاملم تموم جاهاي ديدني رو ميتونيم نيم بهاء ديدن كنيم و من به ياد چادري شدنم افتادم و خاطرات آن برايم تازه شد و ترغيب به نوشتن خاطره شدم...
سهسال پيش همچين روزي بعد از مسافرت چند روزه عيد كه از شمال به طرف شيراز عازم بوديم - كه بين مسير اين دو شهر، به قم مقدس و اصفهان هم رفتيم- وقتي به زيارت حرم مطهر شاه چراغ رفتم دوست نداشتم ديگه چادرمو بردارم.
به مامانم گفتم چادر ملي (فكر ميكردم نسبت به بقيه چادرا راحتتره) بخرم؟
هرچي گشتيم نشد كه بخرم، نميدونم شايد هنوز شك داشتم چون خودم هدفمو- چادري شدن برا هميشه- ميدونستم.
برايبرگشت يه توقف يه روزه تو قم مقدس داشتيم كه بعد زيارت خانم حضرت معصومه(سلام الله عليها)- شايد سومين باري بود كه تو عمرم قسمت شده بود وليحس ديگه اي از اين زيارت داشتم- دوست نداشتم چادرمو بردارم، اينو بگم من محجبه بودم و هميشه دوست داشتم چادري بشم- كامل بودن اين حجابو نسبت به بقيه حجابا قبول داشتم- حتي وقتي دانشگاه قبول شدم به خونواده گفته بودم كهديگه ميتونم چادر سركنم ولي اونا ميگفتن ممكنه دست و پاگير باشه، سخته، بهت نمياد و از طرفي خودم هم فكر ميكردم حرف مردم كه وقتي چادر سركنم چي ميگن و يا فكر ميكردم لياقت خاصي ميخواد كه من هنوز ندارم(به بركت چادرم بعد سركردنش خيلي چيزا بدست آوردم اين تفكر كه بايد به مرحله خاصي برسيم و بعد چادر سركنيم واقعا اشتباهه! و اصلا درست نيست چادر سركردنو به خاطر اينتفكر به تاخير بندازيم) و ...
و خودمو توجيه ميكردم كه حجابم كامله! و نيازي به چادر نيست .
بالاخره شيطون اگه بخواد هرطوري با هرفكري و هر حرفي نفوذ ميكنه
ولي من مطمئن به كامل بودن اين حجاب زيبا و دوست داشتني(چادر –زيبايي بي نهايت وقار-) بودم و هستم...
بالاخره چادر ملي رو خريدم و رفتم زيارت خانم
و ديگه برنداشتم تو ماشين با همون نشستم وقتي بين راه به شهراي ديگه رفتيم چادر سرم بود
وقتي به شهرمون رسيديم برا عيد ديدني ميرفتيم با چادر نازم رفتم
البتهآشناهامون چيزايي ميگفتن ولي ديگه مهم نبود راستش قبلش در پي اون بودم حجابم رو با راضي نگه داشتن اونا داشته باشم بعضي هاشون ميگفتن با حجابي ولي خوش تيپي!(الان با چادرقشنگم بيشتر احساس خوش تيپي ميكنم) ولي بعضي هاشون: نه!
نميشد!هرطوري مدل روسري و هد و زيرشالي و سنجاقاي مختلف ... همه و همه، هيچ بود واونا حرف خودشونو داشتن مثلا اونا ازم ميخواستن شال يا روسريمو شل كنم يا ميگفتن اون چيه زيرشالت و ...
البته الحمدلله الان بعضي هاشون باحجاب تر نسبت به قبل شدن ...
خوشحالم اميدوارم خدا باقيشون رو هم به راه راست هدايت كنه و قدرت دركشون نسبت به اين موضوع بالا بره
بعدتعطيلاتم تو دانشگاه بعضي دوستام تبريك ميگفتن بهت خيلي مياد بعضي ميپرسيدن چطور چادري شدي؟! ميگفتم از قم خريدم، ميگفتن پس عنايت خانومه!
راستييه سال و نيمه كه چادر ملي رو كنار گذاشتم و چادر معمولي سرمي كنم چادر معمولي رو اگه كش دار كنيم و جلوشو -تا جايي كه راحت بتونيم كارامونو كنيم -دكمه منگنه اي چادر بذاريم بنظرم حجاب كامل تر ميشه، من با حجاب كاملم احساس آرامش و اعتماد بنفس ميكنم.
ودر آخر خدا رو شكر ميكنم و سلام بر حضرت معصومه(س) ميدم(السلام عليك يا فاطمه المعصومه سلام الله عليها السلام عليك يا كريمه اهل بيت السلام عليك يا بانوي كرامت) كه واسطه اين عنايت الهي شدن و از خدا خير دنيا و آخرت رو براي پدر و مادرم ميخوام بخاطر تربيت و رفتار صحيحشون كه در شناخت صحيح حجاب و عفاف در اين راه موثر بودن .
ببخشيد اگه طولاني شد؛ از اين عنايات الهي هرچي بگي كمه! در حالي كه اونطور هم كه بايد نميشه وصفشون كرد!
دسته ها : حجاب
سه شنبه 1393/5/28

يكىاز نكات اساسى كه زمينه اى براى عمل بـه احكام است, شناخت جـايگاه هر چيز در نظام هستـى است. البـتـه در نظامى كه خداوند متـعال در جاى جاى آن ديده مى شود و ارتـبـاط اشيإ و اعمال بـا خداوند بسيار مشهود است و با درك اين ارتباط و حضور, بسيارى از مشكلات زندگى بشر حل مى شود.


دسته ها : حجاب
سه شنبه 1393/5/28


توتابستون امسال با اون گرماي خفه كننده اش توي اتوبوس نشسته بودم. يه دختر كوچولوي 8-9 ساله هم به خاطر نبود جا دور از مامانش نشسته بود رو صندلي ته اتوبوس. دختر كوچولو روسري اش رو خيلي زيبا با رعايت حجاب همراه چادر عربي سرش كرده بود. خانوم بدحجابي كه پيش دختر كوچولو نشسته بود و خودشو باد ميزد با افسوس گفت: (توي اين گرما اينا چيه پوشيدي؟از دست اجبار اين مامان باباهاي خشك مقدس...تو گرمت نميشه بچه؟) همون لحظه اتوبوس ايستاد و بايد پياده ميشديم. دختر كوچولو گره ي روسري اش رو سفت تر كرد و محكم و با اقتدار گفت چرا گرممه... ولي آتيش جهنم از تابستون امسال خيلي خيلي گرم تره...) دختر كوچولو پياده شد و اون خانم بدحجاب سخت به فكر فرو رفت!!!!!

دسته ها : حجاب
سه شنبه 1393/5/28

دكتر «نوابخش»،پژوهشگر، محقق و استاد دانشگاه مي‏گويد: در ديدگاه غرب، زن تا زماني مورد احترام است كه در چارچوب خواسته‏ هاي نظام سرمايه‏ داري نقش‏ آفرين باشد؛ در غير اين صورت، از چرخه تعاملات جامعه بيرون مي‌شود و اعتبار خود را در جامعه از دست مي‌دهد.

يكي از زنان نويسنده آمريكاييدر كتاب خود به نام «ارتجاع» اين مطلب را پذيرفته، مي‏گويد: «من به عنوان يك فمينيست اعلام مي‏كنم كه جامعه آمريكا هيچ‌گاه مثل امروز آزاد نبوده، و در عين حال هيچ وقت خود را مثل امروز تا اين حد نگون‏بخت نمي‏ديده است. اينبدان معنا است كه آزادي به او انديشه و تفكّر صحيح را نياموخته است.» وي در جاي ديگري از كتاب خود مي‏افزايد: «اما با وارد شدن حجاب به عرصه زندگي،معيار‏هايي مثل مادر بودن، احترام و حتي مفهوم خانواده و عفاف را درك كرديم.»

پروفسور روژه گارودي،از متفكران فرانسوي، مي‌گويد: ممنوعيت حجاب براي مسلمانان فرانسوي نتيجه تبليغات مسموم آمريكا و صهيونيسم بر ضد اسلام است. وي مي‏افزايد: امروز، جنگ بر ضد تروريسم به وسيله‏ اي براي تضعيف اسلام در جهان تبديل شده و آمريكا و رژيم صهيونيستي سعي دارند چهره اسلام را بروي جهانيان، بسيار خشن جلوه دهند.

گارودي ممنوعيت حجاب در فرانسه را اقدامي غير‌دموكراتيك شمرده، مي‏گويد: حجاب يكي از اصول بنيادي و ارزشي به حساب مي‏آيد.

آلما و ليلي هر دو دختر وكيل «لوي»كه يك يهودي است، اسلام آورده و به دليل حفظ حجاب خود از مدرسه اخراج شده‏اند. اين دو خواهر كه بر حفظ حجاب خود اصرار دارند، مي‏گويند به هيچ قيمتيحاضر نيستند دست از حجابشان بردارند. حجاب، يكي از دستورات قرآن است كه ارزش اخلاقي زن در جامعه را تعيين مي‏كند. حجاب، نشانگر پاكيزه بودن، رستگاري و آلوده نبودن زن است.»

خانم «هنولا ناكاتا» نويسنده ژاپنيمي‏گويد: «اسلام آوردن براي من يك آزمايش بسيار بزرگ بود. همكاران، دوستانو نزديكانم با من بدرفتاري نموده و علاوه بر آن اهانت بسياري كردند و حتي با من قطع رابطه نمودند. اما پس از مدّتي، پايداري من در حفظ حجاب، باعث پيروزي‌ام بر همه اين ناسازگاري‏ها شد و همه آن‌ها از در صلح با من وارد گشته‏ اند. تحمل من در برابر اين آزمايش باعث شد تا خداوند همه اين‌ها را به من بازگرداند.

خانم ناكاتادر باره احساس خود از داشتن حجاب مي‏گويد: «با داشتن حجاب بود كه من انسانيت و ارزش زنانگي را احساس كردم. حجاب به من ‏آموخت كه از دسترس بيگانگان دور بمانم. امروزه به ‏ويژه در بين جوانان، گرايش روزافزون به حجاب ديده مي‌شود كه نشانه رشد اسلام نيز مي‏باشد. تا من زنده هستم، براي اسلام و حجاب تبليغ خواهم كرد؛ چون حجاب مايه آرامش و آسايش در جامعه مي‏باشد.»

«ميشل لالان» كشيش فرانسويمي‏گويد: «من به عنوان يك مسيحي مطمئن هستم كه حجاب مسلمانان همچون يك ارزش معنوي بايد آزاد باشد و جايگاه مناسب خود را در ميان جامعه داشته باشد».

خانم «رَجنَر اختر»سميناري را به نام «انديشه پيرامون حجاب اسلامي» در لندن برگزار نمود. وي مي‏گويد: «من اين سمينار را تشكيل دادم تا از خانم‏هاي محجبه و موضوع حجاب دفاع كنم و حجاب در كشورم آزاد باشد.» او مي‏افزايد: «حجاب به نفع ما و كشور ماست. بايد چنين سمينار‏هايي را در شهر‏هاي مختلف كشور تشكيل داد تا حجاب را به همه معرفي و آن را تبيين كند كه همه بدانند حجاب بلكه به نفع مردم، جامعه و كشور است.»

خانم «ايوان ردلي» نويسنده و خبرنگار معروف انگليسي كهاسلام آورده و محجبه شده است، مي‏گويد: «حجاب در زندگي و حفظ امنيتم نقش بسيار بزرگي را ايفا نمود و من با پناه آوردن به حجاب، خود را در امنيت احساس مي‏كنم.»

دسته ها : حجاب
دوشنبه 1393/5/27

يكزن آلماني كه به اسلام گرويده است مي‌گويد: اسم قبلي من زابنيه است ماجرايتشرفم به اسلام از اين قرار است كه در آلمان در همسايگي ما يك خانواده مسلمان اهل تركيه زندگي مي‌كرد. دختران آن‌ها در مدرسه با من دوست بودند و با هم رفت وآمد داشتيم. وقتي به خانه آن‌ها مي‌رفتم مي‌ديدم آن‌ها نماز مي‌خوانند. كم كم به واسطه آن‌ها با اسلام آشنا شدم و در مسجد اسلامي هامبورگ به دين اسلام تشرف يافتم...

هرموجودي براي مصونيت يافتن از آسيب دشمن به دنبال پناهگاهي مي‌گردد تا در سايه آن احساس امنيت و آرامش كند. شما اگر يك لاك پشت را در نظر بگيريد، مشاهده مي‌كنيد كه چگونه درون پوستي سخت و مقاوم است تا از گزند دشمن در امان باشد و چنان چه به طاووس بنگريد، متوجه مي‌شويد كه طاووس تا وقتي پر دارد زيبا و قشنگ است، اگر پر را از او بگيري و عريان بشود، زيبايي خود را از دست مي‌دهد. حجاب براي زن همانند پر براي طاووس است. غنچه تا غنچه است، در حجاب است و هيچ كس هوس چيدن آن را نمي‌كند؛ اما همين كه حجاب را كنار نهاد وباز شد آن‌را خواهند چيد. وقتي كه چيدند، ممكن است آن را چند روزي درجاي مناسب قرار دهند اما ديري نمي‌پايد كه پژمرده و پرپر مي‌شود و آن را در سطل زباله مي‌ريزند.

خواهرانباحجاب هم همچون غنچه‌اند. هيچ كس دست طمع و تصرف به سمت آن‌ها دراز نمي‌كنند اما اگر اين حجاب را كنار گذارند مورد طمع ديگران واقع مي‌شوند.

اگرشما به ميوه بنگريد، متوجه مي‌شويد تا پوست برتن دارد مدت‌هاي زيادي دوام خواهد داشت. ولي وقتي پوست ميوه‌اي گرفته شود، دوام چنداني نخواهد داشت.

حجاباز نظر من همانند پوست ميوه‌اي است كه تازگي و سلامت آن را حفظ مي‌كند تا زماني كه زن‌ها حجاب و عفت دارند، از طراوت و زيبايي و تازگي و سلامت بهره مندند.

حجاب براي من نه تنها زحمت و تحميل نيست بلكه يك اصل خدشه‌ناپذير است كه از عقيده‌‌ام سرچشمه گرفته و در‌صد دم عقيده و حجابم را براي زنان آلماني وبراي همگان توضيح دهم. من دريافته‌ام كه حجاب يك ارزش است و ارزش‌هاي ديگردر كنارحجاب به من ارزاني مي‌شود.

دسته ها : حجاب
دوشنبه 1393/5/27
ﺷﯿﺸﻪ ﻫﺎﯼ ﻣﺸﺮﻭﺏ ﺭﺍ ﺳﻔﺎﺭﺵ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﻡ ﺧﺪﺍ ﮐﻨﺪ ﺗﺎ ﻓﺮﺩﺍ ﺁﻣﺎﺩﻩ ﺷﻮﻧﺪ.
ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺗﺎﻻﺭ ﺷﻬﺮ ﺭﺍ ﺁﺫﯾﻦ ﺑﺴﺘﻪ ﺍﻡ.ﺧﻮﺑﯽ ﺍﯾﻦ ﺗﺎﻻﺭ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﮐﺎﺭﯼ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ ﻣﺠﻠﺲ ﻣﺨﺘﻠﻂ ﺑﺎﺷﺪ ﯾﺎ ﺟﺪﺍ.
ﭼﻨﺪ ﺗﺎ ﺍﺯﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻢ ﮐﻪ ﺧﻮﺏ ﻣﯿﺮﻗﺼﻨﺪ ﺣﺘﻤﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﺗﺎ ﻣﺠﻠﺲ ﮔﺮﻡ ﺷﻮﺩ.
ﺁﺧﺮ ﺷﻮﺧﯽ ﻧﺒﻮﺩ ﮐﻪ. ﺷﺐ ﻋﺮﻭﺳﯽ ﺑﻮﺩ.
ﻫﻤﺎﻥ ﺷﺒﯽ ﮐﻪ ﻫﺰﺍﺭ ﺷﺐ ﻧﻤﯿﺸﻮﺩ.
ﻫﻤﺎﻥ ﺷﺒﯽ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﺑﻪ ﻫﻢ ﻣﺤﺮﻣﻨﺪ.
ﻫﻤﺎﻥ ﺷﺒﯽ ﮐﻪ ﻭﻗﺘﯽ ﻋﺮﻭﺱ ﺑﻠﻪ ﻣﯿﮕﻮﯾﺪ ﺑﻪ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﺩﺍﺧﻞ ﺗﺎﻻﺭ ﮐﻪ ﻧﻪ ﺑﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﺷﻬﺮ ﻣﺤﺮﻡ ﻣﯿﺸﻮﺩ ﺍﯾﻦ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻓﯿﻠﻢ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻓﻀﺎﯼ ﺳﺒﺰ ﺩﺍﺧﻞ ﺷﻬﺮ ﻣﯿﮕﯿﺮﻧﺪﻓﻬﻤﯿﺪﻡ.
ﻫﻤﺎﻥ ﺷﺒﯽ ﮐﻪ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻣﯿﺸﻮﺩ ﻋﺎﻟﻢ ﻣﺤﻀﺮ ﺧﺪﺍﺳﺖ.
ﺁﻫﺎﻥ ﯾﺎﺩﻡ ﺁﻣﺪ.ﺍﯾﻦ ﺗﺎﻻﺭ ﻣﺤﻀﺮ ﺧﺪﺍﻧﯿﺴﺖ 
ﺗﺎ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﻣﻌﺼﯿﺖ ﮐﻨﯿﺪ.
ﻫﻤﺎﻥ ﺷﺒﯽ ﮐﻪ ﺩﺍﻣﺎﺩ ﻫﻢ ﺁﺭﺍﯾﺶ ﻣﯿﮑﻨﺪ.
ﻫﻤﻪ ﻭ ﻫﻤﻪ ﺁﻣﺪﻧﺪ ﺣﺘﯽ خان دايي ﻭ.…
=====
ﺍﻣﺎ…ﮐﺎﺵ ﺍﻣﺎﻡ ﺯﻣﺎﻧﻤﺎﻥ نيز مي آمد.ﺣﻖ ﭘﺪﺭﯼ ﺩﺍﺭﺩ ﺑﺮ ﻣﺎ…
ﻣﮕﺮ ﻣﯿﺸﻮﺩﺍﻭ ﻧﺒﺎﺷﺪ؟
ﻋﺮﻭﺱ ﺑﺮﺍﯾﺶ ﮐﺎﺭﺕ ﺩﻋﻮﺕ ﻧﻔﺮﺳﺘﺎﺩﻩ ﺑﻮﺩ،ﺍﻣﺎ ﺁﻗﺎ ﺁﻣﺪﻩ ﺑﻮﺩ.ﺑﻪ ﺗﺎﻻﺭ ﮐﻪ ﺭﺳﯿﺪ ﺳﺮ ﺩﺭ ﺗﺎﻻﺭ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩﻧﺪ:
ﻭﺭﻭﺩ ﺍﻣﺎﻡ ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻤﻨﻮﻉ!
ﺩﻭﺭﺗﺮﻫﺎ ﺍﯾﺴﺘﺎﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ: ﺩﺧﺘﺮﻡ ﻋﺮﻭﺳﯿﺖ ﻣﺒﺎﺭﮎ ﻭﻟﯽ ﺍﯼ ﮐﺎﺵ ﮐﺎﺭﯼ ﻣﯿﮑﺮﺩﯼ ﺗﺎ ﻣﻦ ﻫﻢﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺴﺘﻢ ﺑﯿﺎﻡ.…ﻣﮕﺮ ﻣﯿﺸﻮﺩ ﺷﺐ ﻋﺮﻭﺳﯽ ﺩﺧﺘﺮ ﭘﺪﺭ ﻧﯿﺎﯾﺪ.ﻣﻦ ﺁﻣﺪﻡ ﺍﻣﺎ..
ﮔﻮﺷﻪ ﺍﯼ ﻧﺸﺴﺖ ﻭ ﺩﺳﺖ ﺑﻪ ﺩﻋﺎ ﺑﺮﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﺑﺮﺍ خوشبختي ﺩﺧﺘﺮﮎ ﺩﻋﺎ ﮐﺮﺩ.…
=====
ﭼﻪ ﻇﺎﻟﻤﺎﻧﻪ ﯾﺎﺩﻣﺎﻥ ﻣﯿﺮﻭﺩ ﮐﻪ ﻫﺴﺘﯽ.ﻣﺎ ﮐﻪ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﺎﻥ ﺭﺍ ﺍﺯ
ﺳﻔﺮﻩ ﺗﻮ ﻣﯽ ﺑﺮﯾﻢ ﻭ ﻣﯽ ﺧﻮﺭﯾﻢ،ﺑﺎ ﺷﯿﻄﺎﻥ ﻣﯽ ﭘﺮﯾﻢ ﻭ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﯾﻢ.
ﻣﯿﺪﺍﻧﻢ ﮔﻨﺎﻩ ﻫﻢ ﮐﻪ ﻣﯿﮑﻨﯿﻢ،ﺑﺎﺯ ﺩﻟﺖ ﻧﻤﯽ ﺁﯾﺪ ﻧﯿﻤﻪ ﺷﺐ ﺩﺭ ﻧﻤﺎﺯ ﺩﻋﺎﯾﻤﺎﻥ ﻧﮑﻨﯽ!
ﻣﺎ ﺣﻮﺍﺳﻤﺎﻥ ﭘﺮﺕ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻣﯿﮑﻨﯿﻢ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ. ﺍﻣﺎ ﺷﻤﺎ ﺧﻮﺏ ﯾﺎﺩﻣﺎﻥ ﻣﯿﮑﻨﯽ.
ﺳﯿﺪﺍﺑﻦ ﻃﺎﻭﻭﺱ ﻣﮕﺮ ﻧﻤﯽ ﮔﻔﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺳﺮﺩﺍﺏ ﻣﻘﺪﺱ ﺩﻋﺎ ﻣﯿﮑﺮﺩﯼ: ﺭﺑّﻨﺎ ﺷﯿﻌﺘﻨﺎ ﻣﻨّﺎ…
ﺑﺪﺍ ﺑﻪ ﺣﺎﻝ ﻣﺎ!ﻣﺎ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﻣﺼﺪﺍﻕ ﻧﺎﻣﺮﺩﻣﺎﻧﯿﻢ.…ﺑﺪﺍ ﺑﻪ ﺣﺎﻝ ﻣﺎ.…
ﺁﻥ ﺷﺐ ﻫﺎﯾﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺑﯽ ﺣﻀﻮﺭ ﺗﻮ ﺣﺘﯽ ﺑﯽ ﺣﻀﻮﺭ ﺩﻝ ﺭﺍﺿﯽ ﺍﺕ ميگذرانيم،ﺑﺪﺍ ﺑﻪ ﺣﺎﻝ ﻣﺎ
........

دسته ها : حجاب
شنبه 1393/5/25
روز شهادت حضرت زهرا (سلام الله عليها) شخصي خدمت حضرت آيةالله بهجت عرض كرد:
آقا تسليت عرض ميكنم، به حضرت زهرا (سلام الله عليها) سيلي زدند...
حضرت آيةالله بهجت فرمودند: الآن هم به حضرت زهرا (سلام الله عليها) سيــــلي مي زنند.
عرض كردند: الآن چطور به حضرت سيلي مي زنند؟
آيةالله بهجت فرمودند: هر شيعه با رفتارش و بي حجابي‌اش سيلي به صورت حضرت زهرا (سلام الله عليها) مي زند.
دسته ها : حجاب
شنبه 1393/5/25

مبادا رنگ به رنگ هاي دنيا

سياهي چادرت را از چشمت بيندازد...
هر وقت دلت را زدند
از تيرگي چادرت...
سياهي كعبه را به ياد بياور
كه همرنگ توست...
بانويِ همرنگِ خانه يِ خدا...
افتخار كن به رنگِ چادرت..
كه همرنگِ چادرِ خانه خداست...
بر دهان هرچه رنگ است ميزند ..
                                          رنگين كمان چادر مشكي ما..
دسته ها : حجاب
جمعه 1393/5/10

دختران دبيرستانى ((قاهره )) رسما از پوشيدن شورت داغ و مينى ژوب ممنوع شدند، زيرا اين لباس ها باعث حواس پرتى دبيران خواهد شد...
خود دختران بجاى اينكه به مطالب دبير گوش كنند به لباس هاى يكديگر توجه دارند...))
تعجباين است كه زن براى بدست آوردن زيبائى ، موى سر و ناخن ، پاها را بدست مدسازان ميدهد: يك روز گيس دم اسبى مى سازند و روز ديگر موهايشان را آشفته مى كنند و روز سوم مد ((شينيون )) را مى پذيرند و...
يك روز لاك ناخن راصدفى مى كنند، روز ديگر سرخ و روز سوم قهوه اى روز چهارم نارنجى و... يك روز رنگ اطراف چشم را سفيد مى كند روز دوم آبى ، روز سوم طلائى ، نقره اى و... يك روز پاشنه هاى كفش را 8 سانتى متر بلند مى نمايند روز ديگر آن را كوتاه مى كنند، روز سوم پاشنه ها را صنارى مى نمايند و...
آرى زنى كه براى اين رنگارنگ شدن ، خود را براى زيبا شدن كه يك امر موهوم است دست اين وآن مى دهند آن هم براى چند لحظه و يا چند روز برخوردار شدن از زيبائى ، حاضر نيست براى بدست آوردن سعادت و آرامش ، خود را در اختيار شوهر بگذارد وهواى دل او را داشته باشد تا با يكديگر زندگى آسوده اى داشته باشند!(1)


1- خودكشى : ص 15

دسته ها : حجاب
چهارشنبه 1393/5/8

امام صادق (ع) بنقل از على (ع) فرمودند: به زنان نامحرم سلام نكنيد و آنانرا به غذا دعوت ننمائيد(1) (كنايه از آغاز ارتباط بدين شكل مى باشد).
مشابهتبامردان : امام باقر(ع) در ضمن حديثى فرمودند: جايز نيست كه زن خود را شبيه مرد نمايد زيرا پيامبر(ص) مردانى را كه مشابه زنان مى شوند و همچنين زنانى كه خود را شبيه مردها قرار مى دهند لعنت كرده است .(2)
قال رسول اللّه (ص): لعن اللّه المُتشَبِهي نَ مِنَ الرِّج الِ بِالنّس اءِ المُتشبه اتِ مِنَ النِس اءِ بِالرِج ال .
پيامبر(ص) فرمود: خداوند مردانى را كه شبيه زن مى شوند و زنانى را كه خود را شبيه مرد قرار ميدهند لعنت كرده است (3) (4)


1- وسايل 14/173

2- وسايل 14/163

3- بحار 258/103

4- فلسفه حجاب : ص 133

دسته ها : حجاب
چهارشنبه 1393/5/8

پيامبر گرامى اسلام (ص)در ضمن حديثى فرمودند: هركس با زن نامحرمى شوخى كند بخاطر هر كلمه اى كه با او سخن گفته هزار سال زندانى مى گردد.
امام صادق (ع) فرمودند: پيامبر و على (ع) به زنان سلام مى كردند ولى على (ع) به زنان جوان سلام نمى كرد و مى فرمود: مى ترسم از صدايش ‍ خوشم بيايد و فتنه اش از ثوابش بيشتر شود.(1)
پيامبر در ضمن حديثى نهى فرمودند: از آنكه زن بيشتر از پنج كلمه (غيرضرورى )، نزد نامحرم سخن بگويد.(2)
فقهاء نيز سخن گفتن بصورت مهيّج و تحريك آميز را حرام دانسته اند.(3)


1- وسائل الشيعه 14/173

2- وسايل الشيعه 14/143

3- تحرير الوسيله 2/245

دسته ها : حجاب
چهارشنبه 1393/5/8

امام موسى بن جعفر(ع) بنقل از پيامبر (ص) فرمودند: هركس بهخدا و روز قيامت ايمان دارد هرگز در جائى كه نفس زن نامحرمى را مى شنود توقف نمى كند.(1)
پيامبر فرمودند: آگاه باشيد هرگز مرد و زنى با هم خلوت نمى كنند مگر آنكه سوّمى آنان شيطان است .(2)


1- همان مدرك : 143

2- كلمة الرسول : 413

دسته ها : حجاب
چهارشنبه 1393/5/8
پيامبر فرمود: هر كس با زنى كه محرم او نيست مصافحه كند غضب حق تعالى را براى خود خريده است .(1)

پيامبردر ضمن حديثى فرمودند: هركس بطور حرام با زنى مصافحه كند يعنى به او دست بدهد روز قيامت در غُل زنجير بسته خواهد شد آنگاه به آتش انداخته خواهد شد.


1- وسائل الشيعه : 14/142 و 143

دسته ها : حجاب
چهارشنبه 1393/5/8

پيامبر فرمود: سرانجام همنشينى و اختلاط با زنان زناء مى باشد و سرانجام زناء آتش جهنم است .(1)
وقتى زنى در جائى نشست و از آنجا برخاست نبايد مردى در آن مكان بنشيند تا آنكه گرمى آن از بين برود و سرد شود.(2)
روزىرسول خدا ديد كه مردان و زنان با هم از مسجد بيرون آمدند، به زنها خطاب كرد بهتر اينست شما صبر كنيد تا مردها بروند آنها از وسط و شماها از كنار.(3)
روزى رسول خدا بيكى از درها اشاره كرد و فرمود: چه خوب است اين در را به زنها اختصاص دهيم .(4)
مى بينيم پيامبر حتى از اختلاط زن و مرد براى رفت و آمد به مسجد و مجالس مذهبى ممانعت بعمل مى آورند.


1- ناسخ التواريخ : 2

2- وسائل الشيعه : 14/185

3- سنن ابن داوود 2/685

4- سنن ابن داوود 1/109

دسته ها : حجاب
چهارشنبه 1393/5/8

خانه بهترين جايگاه زن :
حضرت فاطمه (عليهاالسلام ) فرمودند: نزديكترين حالت زن به پروردگارش وقتى است كه در خانه خودش باشد.فلسفه حجاب 135
پوشش كامل :
قالرسول اللّه (ص): اَيُّم ا امرَاءة نَزَعَت ثِيابَه ا فِى غِيرِ بَيتِه ا خَرَقَ اللّهُ عَنه ا سِترَه . اَيُّم ا اِمرَاءَةٍ وَضَعَت ثِيابَه ا فِى غَيرِ بَيتِ زَوجِه ا فَقَد هَتَكَت سَترِ م ا بَينَه ا وَ بَينَ اللّهِ عَزوّجل .(2)
پيامبر فرمود: هر زنى لباسش را در غير خانه اش بيرون بياورد خداوند پرده او را خواهد دريد.
هر زنى كه لباسش را در خارج از خانه شوهر بيرون بياورد (پوشش او كامل نباشد) بدرستى كه حرمت بين خود و خدايش را هتك نموده است !
آرايش و استعمال عطر در خارج از خانه :
پيامبر(ص) در ضمن حديثى نهى فرمودند: كه زن براى ديگران خود را بيارايد و فرمود:اگر براى غير شوهر، خود را آرايش نمود لازم است خداوند او را با آتش بسوزاند.
و فرمود: زنى كه خود را براى ديگران خوشبو كند او خود آتش است و ننگ محسوب مى گردد.
و فرمود: واى بر زنان از دو سرخى طلا و جامه زيبا (كه دو وسيله زينت هستند و موجب فتنه مى باشند).
امامصادق (ع) از پيامبر (ص) نقل كردند كه فرمود: هر زنى كه خود را خوشبو كند واز خانه خارج شود مورد لعنت قرار مى گيرد تا به خانه مراجعت كند.(3)


1- بحار / 103 / 250

2- كلمة الرسول 449

3- فلسفه حجاب 135

دسته ها : حجاب
چهارشنبه 1393/5/8
هر دخترى از ابتداى بلوغ هنگاميكه در معرض ديد نامحرم قرار گيرد لازم است تمام موها و بدنش را بپوشاند بجز دو مورد: يكى دستها تا مچ ، ديگرى صورت بهاندازه ايكه در وضو شستن آن لازم است بشرط آنكه :
الف - اين دو عضو داراى زينت نباشند. ب - و كسى به آنها به قصد لذّت و هوس نگاه نكند. بنابر اين اگر كسى به قصد لذّت بردن به آنها نگاه كرد حرام است ، يا صورت و دستهاداراى زينت و آرايش بود مى بايست صورت و دستها را هم بپوشاند.
براى روشن شدن بيشتر به سؤ ال و جوابهاى ذيل كه از امام (قدس اللّه ) مى باشد دقت فرمائيد:
دسته ها : حجاب
چهارشنبه 1393/5/8

آيا حضرت فاطمه (عليهاالسلام ) را شناخته ايم ؟ حضرت فاطمه(عليهاالسلام ) كوثرى است كه خداوند به هستى عنايت فرمود. او گرانبهاترين گوهرى است كه تقديم انسانيت شد.
حضرت فاطمه (عليهاالسلام ) يك انسان كامل است ، مظهر اسم ستّار خداوند است ، اُم اَبيهاست ، مدينه فاضله وجودى يك زن كامل ، از همه آلايشها و آلودگيها مبّرى است او معصوم است تا در طول همه زمان ها رهبرى همه زنان را به عهده گيرد.

دسته ها : حجاب
چهارشنبه 1393/5/8
دسته ها : حجاب
دوشنبه 1393/4/16
شما جنس مرغوب را در كادو مى پيچيد، روى تلويزيون پارچه مى اندازيد، كتاب قيمتى را جلد مى كنيد، طلا و جواهرات را ساده در دسترس قرار نمى دهيد.

بنابر اين جلد وحجاب نشانه ارزش است .
خداوند براى چشم كه ظريف است و خطرات آنرا تهديد مى كند، حجاب قرار داده حجاب باعث تمركز فكر مردان كه بخش عمده توليد جامعه به دست آنان است مى گردد.
در كشورهايى كه بى حجاب است نظام خانواده از هم گسسته و آمار طلاق غوغا مى كند. اسلام به خاطر حفظ حيا، كرامت و جلال ، جلوگيرى از تشتّت و هوسبازى و گسستن نظام خانواده حجاب را واجب فرموده .
بايد دانست كه حجاب مانع توليد نيست ، بزرگترين صادرات ايران بعد از نفت ، قالى است كه توليدش به دست زنان با حجاب است .

حجاب مانع تحصيل نيست صدها هزار دانشمند زن در كشور اسلامى ايران شاهد اين ادعّاست حجاب آرم جمهورى اسلامى ايران است .

دنيا انقلاب اسلامى ايران را باحجاب بانوان مى شناسد و ابرقدرتها از اين نشانه پرارزش انقلاب آنقدر هراس دارند كه چند دختر مسلمان را با پوشش اسلامى بر سر درس تحمل نمى كنند
دسته ها : حجاب
دوشنبه 1393/4/16
اينكه زن باشي و از آبشار زيباي موهايت لذت ببري،

ولي آن را بپوشاني و پنهان كني طوري كه حتي تاري از آن معلوم نباشد؛

اينكه زن باشي و اندام مناسبي داشته باشي،
ولي آن را بپوشاني و پنهان كني؛اينكه زن باشي و بتواني زيبا و با عشوه حرف بزني،
ولي نزني و صدايت را نازك نكني؛

اينكه زن باشي و بتواني همكار نامحرمت را بخنداني طوري كه لحظات شادي با هم داشته باشيد،
ولي نخنداني و از قيد آن شادي هم بگذري و سنگين برخورد كني؛

اينكه زن باشي و در بازار عرضه و تقاضاي ادا و عشوه و هوي و هوس بتواني عرضه كننده باشي،
ولي نباشي هر چند كه قابليتش را داشته باشي؛

اينكه ارزش هاي جامعه ات وارونه شده باشد و براي ارزش هاي تو
در پوشش بودن هاي تو
خريداري و خواستگاري وجود نداشته باشد؛

اينكه جوري حرف بزني، قدم برداري و پوشش داشته باشي كه
همكارت، استادت، همكلاسي دانشگاهت تحريك نشود و راحت و آسوده كارش را بكندو تمركزش بهم نريزد؛اينكه با همه اين تناقض ها دست بگريبان باشي و حتي پايت گران هم تمام شود؛
همه اينها ارزش يك لحظه نگاه رضايت بخش بانو را دارد كه دست دعا بلند كند و بگويد خدايا:

«دختران امت پدرم، همه زيبايي ها را داشتند و معيوب و مفلوج و كچل و زشت نبودند،
ولي براي رضاي تو زيبايي هايشان را از نامحرم پنهان كردند
پس تو محبت خودت را در دل هايشان صد چندان كن!

طوري كه هيچ چشم و ابرويي،
ناز و كرشمه اي،
پول و مكنتي
نتواند جايگزين آن شود!»

دسته ها : حجاب
دوشنبه 1393/4/16
حضرت اميرالمومنين على (ع) در ضمن فرمايشاتشان به فرزندش (ع) مى فرمايد: درمورد حجاب بانوان سختگير باش ، چرا كه رعايت حجاب به طور جدّى و محكم ، زنان را به سالمتر و پاكيزه ، حفظ خواهد كرد.(1)
و نيز فرمودند:
دسته ها : حجاب
سه شنبه 1393/2/30
حضرت رسول خدا (ص) در ضمن گفتارى فرمود: دو دسته اهل دوزخ هستند و حتى بوى بهشت (كه تا پانصد سال راه به مشام مى رسد) به مشام آنها نخواهد رسيد.(1)
دسته ها : حجاب
سه شنبه 1393/2/30
در قرآن ، غير از اين پنج آيه اى كه صراحتا بر وجوب حجاب داشت و ذكر شد، آيات متعدد ديگرى وجود دارد كه مفهوم آنها بر واجب و ضرورى و لازم بودن حجاب دلالت مى كند و در مورد آنانكه حريم حجاب و عفاف را رعايت نمى كنند و يا زمينه ساز براى تهيّج هوسهاى آلوده و هر گونه بى عفّتى هستند هشدار مى دهد و اخطار مى كند، و به طور كلى پيام دهنده آن است كه هر گونه بدحجابى كهموجب فساد و انحراف جنسى و آلودگى ، چشم چرانى و امور خلاف عفّت گردد، از نظر اسلام ممنوع است .
دسته ها : حجاب
سه شنبه 1393/2/30
سومين آيه اى كه حجاب را براى عموم بانوان واجب و ضرورى دانسته آيه پنجاه وسه سوره احزاب است كه فرموده : هر گاه از زنان (پيامبر) متاعى يا چيزى را از وسايل زندگى خواستيد از پس پرده و حجاب بخواهيد زيرا اين كار براى قلبهاى شما و ايشان پاك و پاكيزه و بهتر است .
دسته ها : حجاب
سه شنبه 1393/2/30
دومين آيه اى كه بر وجوب رعايت حجاب براى زنان در برابر نامحرمان ، دلالت صريح مى كند، آيه 59 سوره احزاب است كه مى خوانيم :
اىپيغمبر! به همسران و دخترانت و بانوان مومن بگو: با روپوشها و روسرى ها و چادرها و جلبابها خود را بپوشانند. زيرا اين كار (چادر پوشيدن ) موجب مى شود كه بهتر به عفت شناخته شوند، و مورد آزار و تعرض هوسرانان قرار نگيرند.(و اگر تاكنون خطا و كوتاهى از آنها سر زده توبه كنند، زيرا) خدا همواره آمرزنده ، و مهربان است .
دسته ها : حجاب
سه شنبه 1393/2/30
حجاب فرمان خداست و پروردگار متعال در قرآن كريم در مورد واجب بودن حجاب و حدود آن در پنچ آيه صريحا دستور فرموده ، ولى در مورد حفظ عفّت و پاسدارى از حريم آن در قرآن بيش از ده آيه وجود دارد. (كه در كتاب حجاب و عفاف بحث خواهد شد، انشاءاللّه .)
دسته ها : حجاب
سه شنبه 1393/2/30
يكى از علماء بزرگ (مرحوم آية الله سيد باقر مجتهد سيستانى پدر آية الله سيد على سيستانى ومرحوم سيد محمود مجتهد سيستانى ) در مشهد مقدس براى آنكه به محضر امام زمان عجل اللّه شرفياب شود ختم زيارت عاشورا در چهل جمعه هر هفته در مسجدى از مساجد شهر آغاز مي كند ايشان فرمودند: در يكى از جمعه هاى آخرين ، ناگهان شعاع نورى را مشاهده كردم كه از خانه ى نزديك آن مسجدى كه من در آن مشغول به زيارت عاشورا بودم مى تابيد، حال عجيبى به من دست داد، از جاى برخاستم و بدنبال آن نور به در آن خانه رفتم ، خانه كوچك و فقيرانه اى بود، از درون خانه نور عجيبى مى تابيد.در زدم وقتى در را باز كردند، مشاهده كردم حضرت ولى عصر امام زمان عجل اللّه در يكى از اتاق هاى آن خانه تشريف داشتند و در آن اتاق جنازه اى را مشاهده كردم كه پارچه اى سفيد بروى آن كشيده بودند، وقتى من وارد شدم و اشك ريزان سلام كردم ، حضرت به من فرمودند: چرا اينگونه دنبال من مى گردى و رنج ها را متحمّل مى شوى ؟ مثل اين باشيد (اشاره به آن جنازه كردند) تا من دنبال شما بيايم ... بعد فرمودند: اين بانوئى است كه در دوره بى حجابى (رضا خان پهلوى ) هفت سال از خانه بيرون نيامده ؛
دسته ها : حجاب
يکشنبه 1393/1/17

http://img.noodi.net/uploads/13748252502971.jpg

دسته ها : حجاب
چهارشنبه 1393/1/13دختره موهاش رو مثل مش خفن كرده


از دماغش فقط دو تا سوراخ مونده


لباش اندازه ي پشتي مبل شده


نصف بيشتره عكس هاي پروفايلش

 يا لب استخره يا با تاپ و دامن نيم وجبيهبعد خيلي جدي مي گه:


خسته ام از اين مرد ها ي شهوت پرست كه فقط به جسم زن مي انديشند!


آخه .................

تو اون جسم تو چيزي به اسم مغز هم پيدا ميشه؟؟


انتظار داري تو رو كه مي بينن ياد فلسفه ي سقراط بيوفتن!!!؟
دسته ها : حجاب
چهارشنبه 1393/1/13

پوستر ذهن هاي هدف قرار گرفته شده با موضوع حجاب و عفاف

دسته ها : حجاب
چهارشنبه 1393/1/13

آيا جنايتي بزرگتر از اين نسبت به زن هست كه زن را با آرايش، مد و جلوه گري سرگرم كنند تا از او به عنوان وسيله استفاده كنند.


دسته ها : حجاب
سه شنبه 1392/12/13

مﻦ ﯾﮏ ﺩﺧﺘﺮ ﭼـــــﺎﺩﺭﯼ ﺍَﻡ ...

ﺷﺎﺩ ﻭ ﭘﺮﻧﺸﺎﻁ،ﺳﺮﺯﻧﺪﻩ ﻭ ﭘﺮﮐﺎﺭ ﻗﺮﺁﻥ ﻭ ﻧﻬﺞ ﺍﻟﺒﻼﻏﻪ ﺍﮔﺮ ﻣﯿﺨﻮﺍﻧﻢ 

ﺭﻣﺎﻥ ﻭ ﺣﺎﻓﻆ ﻫﻢ ﻣﯿﺨﻮﺍﻧـــــــــــــــــــ ــﻢ 

ﻋﺎﺷﻖ ﭘﻬﻠﻮﺍﻧﯽ ﻫﺎﯼ ﺣﻀﺮﺕ ﺣﯿﺪﺭ ﺍﮔﺮ ﻫﺴﺘــــﻢ ،

ﯾﮏ ﻋﺎﻟﻤﻪ ﺷﻌﺮ ﺣﻤﺎﺳﯽ ﺍﺯ ﺷﺎﻫﻨﺎﻣﻪ ﻫﻢ ﺣﻔﻈﻢ !! 

ﭘﺎﯼ ﺳﺠﺎﺩﻩ ﺍﻡ ﮔﺮﯾﻪ ﺍﮔﺮ ﻣﯿﮑﻨﻢ،ﺧﻨﺪﻩ ﻫﺎﯾﻢ ﺑﯿﻦ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻢ ﻫﻢ ﺗﻤﺎﺷﺎﯾﯽ ﺍﺳﺖ !

 ﻣﻦ ﯾﮏ ﻋﺎﻟﻤﻪ ﺩﻭﺳﺖ ﻭ ﺭﻓﯿﻖ ﺩﺍﺭﻡ 

ﺗﺎﺑﺴﺘﺎﻥ ﻫﺎ ﺍﮔﺮ ﺍﺭﺩﻭﯼ ﺟﻬــــــــــــــﺎﺩﯼ ﻣﯿﺮﻭﯾﻢ،

ﺍﺭﺩﻭﻫﺎﯼ ﺗﻔﺮﯾﺤﯽ ﺍﻡ ﻧﯿﺰ ﻫﺮ ﻫﻔﺘﻪ ﭘﺎ ﺑﺮﺟﺎﺳﺖ .. 

ﻣﺎ ﺍﮔﺮ ﺳﺨﻨﺮﺍﻧﯽ ﻣﯿﺮﻭﯾﻢ،

ﭘﺎﺭﮎ ﺭﻓﺘﻨﻤﺎﻥ ﻫﻢ ﺳﺮﺟﺎﯾﺶ ﺍﺳﺖ 

ﻣﺴﺠﺪ ﺍﮔﺮ ﭘﺎﺗﻮﻕ ﻣﺎﺳﺖ،

ﺑﺎﻍ ﻭ ﺑﻮﺳﺘﺎﻥ ﭘﺎﺗﻮﻕ ﺑﻌﺪﯼ ﻣﺎﺳﺖ .. 

ﺑﺮﺍﯼ ﻧﻤﺎﺯ ﺻﺒﺢ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﺴﺠﺪ ﺍﮔﺮ ﻣﯿﮕﺬﺍﺭﯾــــــــــــــــــ ـــﻢ،

ﻫﻨﻮﺯ ﺧﻮﺭﺷﯿﺪ ﻧﺰﺩﻩ ﺍﺯ ﻣﺴﺠﺪ ﺗﺎ ﺧﺎﻧﻪ ﭘﯿﺎﺩﻩ ﻗﺪﻡ ﻣﯿﺰﻧﯿﻢ !!! 

ﺩﻋﺎﯼ ﻋﻬﺪﻣﺎﻥ ﺭﺍ ﺍﮔﺮ ﻣﯿﺨﻮﺍﻧﯿﻢ،

ﻫﻤﺎﻧﺠﺎ ﺳﻔﺮﻩ ﺑﺎﺯ ﻣﯿﮑﻨﯿﻢ ﻭ ﺑﺎ ﺧﻨﺪﻩ ﻭ ﺷﺎﺩﯼ ﺻﺒﺤﺎﻧﻪ ﻣﺎﻥ ﻣﯿﺸﻮﺩ

ﻏﺬﺍ ﺑﺎ ﻃﻌﻢ ﺩﻋﺎ ! 

ﻣﺎ ﺍﮔﺮ ﭼﺎﺩﺭ ﺳﺮ ﻣﯿﮑﻨﯿﻢ ،

ﻧﻘﺎﺵ ﻫﻢ ﻫﺴﺘﯿﻢ،ﺧﻄﻤﺎﻥ ﻫﻢ ﺧﻮﺏ ﺍﺳﺖ ﺣﺮﻓﻬﺎﯼ ﺩﺧﺘﺮﺍﻧﻪ ﻣﺎﻥ ﺳﺮﺟﺎﯾﺶ،

ﺷﻮﺧﯽ ﻫﺎﯼ ﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻪ ﻣﺎﻥ ﺭﺍ ﻫﻢ ﻣﯿﮑﻨﯿﻢ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎﻩ ﻭ ﺗﺌﺎﺗﺮ ﻫﻢ ﻣﯿﺮﻭﯾﻢ،

ﺳﯿﻨﻤﺎ ﻫﻢ ﺍﮔﺮ ﻓﯿﻠﻢ ﺧﻮﺏ ﺩﺍﺷﺖ .. 

ﮐﻮﻩ ﻫﻢ ﻣﯿﺮﻭﯾﻢ،ﻋﮑﺲ ﻫﺎﯼ ﯾﺎﺩﮔﺎﺭﯼ،

ﻓﯿﻠﻢ ﻫﺎﯼ ﭘﺮ ﺍﺯ ﺧﻨﺪﻩ ﻭ ﺷﺎﺩﯼ .. 

ﮐﯽ ﮔﻔﺘﻪ ﻣﺎ ﭼﺎﺩﺭﯼ ﻫﺎ " .... "

ﻣﻦ ﻗﺸﻨﮓ ﺗﺮ ﺍﺯ ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺧﻮﺩﻣﺎﻥ ﺳﺮﺍﻍ ﻧﺪﺍﺭﻡ ! 

ﺩﻧﯿﺎﯼ ﻣﻦ ﻭ ﺍﯾﻦ ﺭﻓﯿﻘﺎﻥ ﺑﺎ ﺧﺪﺍﯾﻢ،ﻫﻤﯿﻦ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺯﻧﺪﮔﯿﺸﺎﻥ ﺩﺭ ﮐﻮﭼﻪ ﻭ ﺧﯿﺎﺑﺎﻥ ﻧﻤﯿﮕﺮﺩﻧﺪ 

ﻫﻤﯿﻦ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﻭﻗﺘﯽ ﺩﻟﺖ ﺭﺍ ﻣﯿﺸﮑﻨﻨﺪ ﺗﺎ ﺣﻼﻟﯿﺖ ﺍﺯﺕ ﻧﮕﯿﺮﻧﺪ ﻭﻝ ﮐﻦ ﻧﯿﺴﺘﻨﺪ،

ﻫﻤﯿﻦ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺣﯿﺎﺷﺎﻥ ﺭﺍ ﻧﻔﺮﻭﺧﺘﻨﺪ .. 

ﺧﻮﺷﺒﺨﺖ ﻧﺪﯾﺪﻩ ، ﻫﺮﮐﺲ ﻣﺎ ﺭﺍ ﻧﺪﯾﺪﻩ ..


 

دسته ها : حجاب
سه شنبه 1392/12/6

چند درجه حرارت بيشتر پختـه ترت مـي كند..!

هــوا ممنونم!
گرم كه مي شوي
تازه مي فهمم لذت حجاب را...
لذت بندگي را...دسته ها : حجاب
جمعه 1392/12/2

نگاه كه هرزه باشد...

حجاب هم داشته باشي آن جور كه مي خواهند تو را تصور مي كنند...

پس فكري به حال مغز هاي بيمار كنيم...!

دسته ها : حجاب
جمعه 1392/12/2
نام من چادر است ..نام مادرم حجاب و پدرم عفاف است … روزگارم بد است و از همه شما دلگيرم … شمااز من كه ميراث خانمي پهلو شكسته هستم خوب محفاظت نكرديد ، هيچ وقت يادم نميرود … از كوچه تا بين در و ديوار هميشه همراهش بودم وقتي زمين خورد ، خاكي شدم … وقتي سيلي خورد ، در صورتش بودم ، وقتي بين در و ديوار محسنش سقط شد ، خوني شدم … خوب ميدانم چه دردي كشيد تا من را براي شما به ارث گذارد… وشما با من چه كرديد ؟؟؟ شما كار را به جايي رسانديد كه ميخواهند مرا با زور و بگير و ببند به ديگران غالب كنند و من خوب ميدانم چرا كارم به اينجا كشيده شده …  
دسته ها : حجاب
جمعه 1392/12/2
يادگار مادرم زهرا...
دخترك رو به من كرد و گفت : واقعا آقا ؟!
گفتم: ببخشيد چي واقعا ؟!
گفت: واقعا شما بچه بسيجي ها از دختراي چادر به سر بيشتر از ما خوشتون مياد

گفتم: بله
گفت:
اگه آره، پس چرا پسرايي كه از ما ها خوششون مياد از كنار ما كه ميگذرند
محو ما ميشن، ولي همين خود تو و امثال تو از چند متري يه دختر چادري كه رد
ميشيد فقط سر پايين ميندازيد و رد ميشيد !
گفتم: آره راست ميگي ، سر پايين انداختن كمه !
گفت: كمه ؟ ببخشيد متوجه نميشم ؟ 
گفتم: براي تعظيم مقابل حجاب حضرت زهرا(س) بايد زانو زد حقا كه سر پايين انداختن كمه ..!  
دسته ها : حجاب
سه شنبه 1392/11/29
زن را بـ‌ه "تن" مي شناسند غيرت را "بددلي" مي نامند  و باحجاب را " اُمل" مي دانند ، تو همچنـان "فرشته" بمان بانوي سرزمين من
دسته ها : حجاب
دوشنبه 1392/11/28
شايد شما هم يادتان بيايد، چند سال پيش، وقتي يك دختر بي‌حجاب در خيابان مي‌ديديد، كلي تعجب مي‌كرديد و آن روز در خانه فقط حرف از آن بود و حجاب و... چه‌قدر زود آن دوران گذشت و جاي ما با آن‌ها عوض شد! چه‌قدر زود همه چيز را فراموش كرديم، شعارهاي دبستانيمان را: «زن در حجاب چون گوهري است در صدف.» شعرهاي كتاب‌ها: «اي زن به تو از فاطمه(س) اين‌گونه خطاب است، ارزنده‌ترين زينت زن حفظ حجاب است.» نوشته‌هاي روي ديوارها: «نكند خون شهدا فرش راه ما شود...» و...گفتم شهيد! يعني اگر شهدا زنده بودند و اين چيزها را مي‌ديدند، چه مي‌كردند؟! مگر در ظاهر، غير از اين بود كه براي گرفتن مرزها و پس گرفتن شهرهايمان رفتند، اما آيا واقعاً هدفشان اين بود؟شهيد «ابوالفضل سنگ‌تراشان»: «تو اي خواهرم! حجاب تو كوبنده‌تر از خون سرخ من است.»
دسته ها : حجاب
پنج شنبه 1392/11/24
به خدا قسم اگر مي دانستم با هربار كه خونم ريخته مي شود ، بي حجابي آغوش حجاب را دربر مي گيرد ، حاضر بودم هزاران هزار بار كشته شوم.شهيد يعقوب ابراهيم نژاد

-- -- -- -- --

اي خواهران ، جهاد شما حجاب شماست و اثري كه حجاب شما مي تواند بر روي مردم بگذارد ، خون ما نمي تواند بگذارد .شهيد محمد رضا شيخي

دسته ها : حجاب
پنج شنبه 1392/11/24
زن! يك انسان زنده ،سازنده و رزمنده است... اگر لباس رزمش، لباس عفتش باشد.شهيد بهشتي
دسته ها : حجاب
پنج شنبه 1392/11/24

در تصوير حكاكي شده بر سنگ هاي تخته جمشيد هيچ كس عصباني نيست، هيچ كس سوار بر اسب نيست، هيچ كس در حال تعظيم نيست، در بين اين همه پيكر تراشيده شده حتي تصوير برهنه نيست، يادمان باشد كه چه بوديم و چه شديم.
********************************************
در فرهنگ لغات خود حجاب را پاكي صداقت معنا كن در فرهنگ لغات خود حجاب را آئينه ناديده معنا كن.
********************************************
هميشه گوهر انسانيت را در حجاب جستجو كن.
********************************************
زن بخاطر ارزش و كرامتي كه دارد بايد با رعايت حجاب محفوظ بماند و خود را حراج نكند و در بازار سوداگران شهوت خود را به بهاي چند نامه و نگاه و لبخند نفروشد.

دسته ها : حجاب
دوشنبه 1392/11/21

خواهرم سرخي خونم را به سياهي چادرت به امانت داده ام.(پيام شهدا)
********************************************
حجاب دژي است در برابر يورش هاي شيطاني.
********************************************
يك گل خوش رنگ و يك گل خوشبو از خس و خاشاك پنهان كند رو
********************************************
چادر ترنم عطر ياس در فضاي غبار آلود دنياست.
********************************************
فرمان خدا قول نبي، نص كتاب است از بحر زنان افضل طاعات حجاب است.

دسته ها : حجاب
دوشنبه 1392/11/21

حفظ چادر حفظ دين و مذهب است  شيوه زهرا و درس زينب است.
********************************************
تا شهوت نفس در نهاد بشر است در كشف حجاب صد هزار خطر است.تيري است نظر ز تيرهاي ابليس اين چادر در مقابلش چون سپر است.
********************************************
گل عفاف در بوستان حجاب مي رويد و عطر پاكي وجود زنان محجبه را قيمتي مي كند.
********************************************
نمي دهد اجارت چشم ها را به سير و سفر  حجاب چهره تو و سر به زيري و وقارت

دسته ها : حجاب
دوشنبه 1392/11/21

زن عفيف زيباست و عفتش به او قدرتي مي دهد كه قوي مردان در برابر او به خضوع وادار مي كند.
********************************************
حجاب اسلحه محكمي است كه زن با آن مي تواند از حقوق و ارزش هايش دفاع كند.
********************************************
روي فرو پوش چون دُر صدف تا نشوي تير بلا در هدف
********************************************
سنگفروش هاي وجود هر انسان خاكي به وسيله پوشش و حجاب از گزند علف هاي هرز در امان مي ماند.
********************************************

دسته ها : حجاب
دوشنبه 1392/11/21

آنكه در حجاب چادر به سر كند يعني فقط به حد حكم خدا نظر كند.
********************************************
حجاب سپري است در مقابل چشمان بوالهوسان و سدي محكم در برابر گناه.
********************************************
حجاب منشور والاي آگاهي است.
********************************************
من حجابم، كشتي راه نجات، چشمه آب حياتم، معني آب حياتم، معني صوم و صلاتم، بر حريم عفت و ناموس، من نيكو پاسبانم

دسته ها : حجاب
دوشنبه 1392/11/21

وقتي مرواريد زيبايي هايت را به صدف حجاب و عفاف مي سپاري، خدا تو را آبي مي كند. آنقدر آبي كه آسمان به تو رشك مي برد

دسته ها : حجاب
دوشنبه 1392/11/21
X