معرفی وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم خدایا..... یاریم کن نگاهم... در افق این فضای مجازی... جز برای تو....نبیند و انگشتانم ... جز برای تو ... کلیدی را فشار ندهند... *********************** وقتی به علاوه خدا باشی منهای هر چیزی زندگی می کنی. *********************** میلیون ها زن ایرانی در انقلاب سال 1357 با قدرت هر چه تمام تر پا در صحنه نهادند. حضور زنان در به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی چندین شکل داشت. برخی اخبار را گردآوری یا جزوه هایی را توزیع می کردند، بقیه به فعالان سیاسی مورد حمله یا زخمی ها پناه می دادند، بسیاری فعالانه در خیابان ها به راهپیمایی و تظاهرات می پرداختند، برخی تا آن جا پیش رفتند که در سنگر سازی در برابر نیروهای رژیم طاغوت کمک می کردند و حتی تعدادی از آنان اسلحه به دست گرفتند و به مبارزه پرداختند.
دسته
دوستان
همكاران(سازمان زنان انقلابي)
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 832526
تعداد نوشته ها : 5400
تعداد نظرات : 127


 ...
... ...
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحيمْ


سدير صيرفى مى گويد:
منبا سه نفر از صحابه محضر امام صادق رسيديم ، ديديم آن بزرگوار بر روى خاك نشسته و مانند فرزند مرده جگر سوخته گريه مى كرد. آثار حزن و اندوه از چهرهاش نمايان است و اشك ، كاسه چشمهايش را پر كرده بود و چنين مى فرمود:
سرور من غيبت (دورى ) تو خوابم را گرفته و خوابگاهم را بر من تنگ كرده و آرامشم را از دلم ربوده .
آقاى من غيبت تو مصيبتم را به مصيبتهاى دردناك ابدى پيوسته است . گفتم :
خدا ديدگانت را نگرياند اى فرزند بهترين مخلوق ! براى چه اين چنين گريانى و از ديده اشك مى بارى ؟
چه پيش آمدى رخ داده كه اين گونه اشك مى ريزى ؟
حضرت آه دردناكى كشيد و با تعجب فرمود:
واى بر شما، سحرگاه امروز به كتاب ((جفر)) نگاهمى كردم و آن كتابى است كه علم منايا و بلايا و آنچه تا روز قيامت واقع شده و مى شود در آن نوشته شده ، درباره تولد غائب ما و غيبت و طول عمر او دقت كردم .
وهمچنين دقت كردم در گرفتارى مؤ منان آن زمان و شك و ترديدها كه به خاطر طول غيبت او كه در دلهايشان پيدا مى شود و در نتيجه بيشتر آن ها از دين خارج مى شوند و ريسمان اسلام را از گردن برمى دارند.... اينها باعث گريه منشده است

دسته ها : حكايت ها
جمعه 1393/5/31
بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحيمْ

شخصىبا هيجان و اضطراب ، به حضور امام صادق عليه السلام آمد و گفت : در باره من دعايى بفرماييد تا خداوند به من وسعت رزقى بدهد كه خيلى فقير و تنگدستم .
امام :((هرگز دعا نمى كنم )).
چرا دعا نمى كنيد؟

((براىاينكه خداوند راهى براى اين كار معين كرده است ، خداوند امر كرده كه روزى را پى جويى كنيد و طلب نماييد. اما تو مى خواهى در خانه خود بنشينى و با دعا روزى را به خانه خود بكشانى !))

دسته ها : حكايت ها
جمعه 1393/5/31
بِسْم اللهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحيم

محمدبن ابى عمير از پرورش يافتگان مكتب اهل بيت عليهم السلام و از روات مورد وثوق و اعتماد است . او مدتى بشغل بزازى اشتغال داشت و داراى تمكن مالى بودولى بر اثر پيش آمدهائى اموالش از دست رفت و به فقر و بى چيزى مبتلا گرديد. از مردى ده هزار درهم طلب داشت . مديون براى آنكه بدهى خود را بپردازد خانه مسكونى خويش را به ده هزار درهم فروخت و با پول آن روانه خانهابن ابى عمير شد. در را كوبيد، ابن ابى عمير از منزل بيرون آمد. مديون ، پولها را تسليم وى نمود و گفت اين مبلغى است كه از شما به ذمه من است . پرسيد اين پول را چگونه بدست آوردى ؟ آيا از كسى ارث برده اى ؟ گفت نه ، آيا شخصى بتو بخشيده است ؟ جواب داد نه ، آيا متاعى داشتى كه فروخته اى ؟ باز هم پاسخ نفى داد و گفت خانه مسكونيم را براى اداء دين خود فروخته ام و پولش را براى شما آورده ام . ابن ابى عمير گفت : ذريح محاربى از امام صادق عليه السلام حديث كرده كه فرموده است :
مرد مديون بجهت اداء دين ، از منزل مسكونيش رانده نميشود.(1)
سپس گفت بخدا قسم با آنكه هم اكنون آنقدر در مضيقه مالى هستم كه حتى به يك درهم احتياج دارم اما اين پول را نميگيرم

جواهر الكلام ، جلد 25، صفحه 234

دسته ها : حكايت ها
جمعه 1393/5/31
بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحيمْ

 

بانوي بينوايي ، يگانه پسرش به سفر رفته بود ، و سفر او طولاني شد . او سخت نگرانشده بود و به حضور امام صادق عليه السلام آمد و گفت : پسرم به مسافرت رفتهو سفرش بسيار طول كشيده و هنوز برنگشته و بسيار نگرانم . 
امام فرمود :اي خانم صبر كن ، در پرتو آن خود را نگهدار . آن بانو رفت و پس از چند روزانتظار باز پسرش نيامد ، كاسه صبرش لبريز گرديد و به محضر امام آمد و گفت :پسرم نيامده ، سفرش طول كشيد ، چه كنم ؟ امام فرمود : مگر نگفتم صبر و مقاومت كن . گفت : سوگند به خدا صبرم به درجه آخر رسيده و ديگر تاب و توان صبر را ندارم ! 
فرمود : اكنون به خانه ات برو كه پسرت آمده است . او سراسيمه به سوي خانه اش رفت ، و ديد پسرش از مسافرت بازگشته است ، بسيار خوشحال شد و با خود گفت : مگر بر امام وحي نازل مي شود ، او از كجا فهيد كهپسرم آمده است ؟ ! بروم اين موضوع را از خودش بپرسم . 
نزد امام آمد و عرض كرد : آري همانگونه كه خبر داديد پسرم از سفر آمده آيا بر شما وحي نازل مي شود كه چنين خبر پنهان را داديد ؟ 
فرمود: من اين خبر را از يكي از گفتار رسول خدا بدست آوردم كه فرمود : (هنگامي كه صبر انسان به پايان رسيد ، گشايش كار او فرا مي رسد

از اينكه صبر تو به پايان رسيده بود ، دريافتم كه گشايش مشكل تو فراهم شده است . از اين رو به تو گفتم : برو كه پسرت آمده است ، و خبر من مطابق با واقع گرديد

حكايتهاي شنيدني 5/ 147 - ليالي الاخبار 1/ 266

دسته ها : حكايت ها
جمعه 1393/5/31
 
بِسْم اللهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحيم

عبدالاعلى مى گويد:
در بين راه مدينه به حضرت صادق عليه السلام برخورد كردم . روز بسيار گرمى بود، گفتم :
فدايت شوم با آن مقامى كه پيش خداوند دارى و از خويشان رسول خدا عليه السلام مى باشى ، چرا در اين گرما خود را اين چنين به زحمت انداخته اى ؟
امام عليه السلام فرمود:
عبدالاعلى ! من براى جستجوى روزى بيرون آمدم تا از مثل تو بى نياز شوم


  بحار : ج 47، ص 55

دسته ها : حكايت ها
جمعه 1393/5/31
بِسْم اللهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحيم

عبدالله بن سليمان مى گويد:
منصور دوانيقى يكى از عمال خود بنام (شيبة بن غفال ) را فرماندار مدينه ساخت . شيبه روز جمعه در مسجد پيامبر صلى الله عليه و آله بر فراز منبر رفتو خطبه خواند و گفت :
على بن ابى طالب ميان مسلمانان اختلاف انداخت و با مؤمنين جنگيد و خواست حكومت را به دست گيرد و نگذارد به اهلش برسد. ولى خداوند او را از حكومت محروم ساخت و در آرزوى خلافت از دنيا رفت و پس از اوفرزندانش در فتنه انگيزى دنباله روى او بوده و خواهان حكومتند، بدون آن كهشايستگى داشته باشد، بدين جهت هر كدام در يك گوشه زمين كشته مى شوند و در خون خود مى غلطند.
سخنان شيبه بر مردم بسيار گران آمد، اما هيچ كس نتوانست چيزى بگويد، در اين وقت مردى كه پيراهن پشمين بر تن داشت از جا برخاست و گفت :
ما خدا را ستايش مى كنيم و بر پيامبر او و همه انبياء درود مى فرستيم .
آنچه از خوبيها گفتى ، ما سزاوار آنها هستيم و آنچه از زشتى بر زبان آوردى، تو و آنكس كه تو را به اينجا فرماندار گمارده (منصور) به آن سزاوار تريد.
ولى آگاه باش ! درست دقت كن ! تو كه بر مركب ديگرى سوار شده اى و نان ديگرى را مى خورى ، سرافكندگى و شرمسارى سزاوار توست .
سپس رو به مردم كرد و گفت :
آيا شما را آگاه نسازم چه كسى ميزان اعمالش در قيامت سبكتر و از همه بيشتر زيانكار خواهد بود؟
آنكس كه آخرتش را به دنياى ديگرى بفروشد و اين فرماندار فاسق چنين است . (او آخرت خود را به دنياى منصور فروخته است .)
مردم همه آرام شدند و فرماندار بدون آنكه چيزى بگويد، از مسجد خارج شد.
آنگاه پرسيدم : اين شخص كه در برابر فرماندار چنين كوبنده سخن گفت ، كيست ؟

گفتند: امام جعفربن محمد صادق است

دسته ها : حكايت ها
جمعه 1393/5/31
مصرف يك ليوان آب ولرم حاوي عسل و ليمو به طور ناشتا براي حفظ سلامت مفيد است.
شفاف: برخي معتقدند كه مصرف اين محلول باعث كاهش وزن مي شود. در ادامه مطلب به خواص اين نوشيدني اشاره مي كنيم.
تصفيه كننده سيستم لنفاوي
بهنقل از سايت «نيوزويك»، كمبود آب در سيستم لنفاوي عامل بروز انواع بيماري هاست. كمبود آب و مايعات لازم در سيستم لنفاوي، احساس خستگي مفرط و بي حالي، اختلال در خواب، يبوست، فشار خون بالا يا پايين، استرس و عملكرد نامناسب ذهني را به همراه دارد.
بامصرف اين نوشيدني به طور ناشتا به تمامي سيستم لنفاوي آبرساني مي شود و اين امر علاوه بر رفع علايم ياد شده، سيستم ايمني بدن را نيز بهبود مي بخشد.
انرژي بخش است و روحيه فرد را افزايش مي دهد؛
اگراحساس خستگي و ناراحتي مي كنيد، از اين مخلوط استفاده كنيد. عسل موجود در آن به عنوان انرژي دهنده بدون كالري عمل مي كند.ليمو آنزيم هايي را كه باعثدرست هضم شدن غذا مي شود فعال مي كند و علاوه بر آن، بوي ليمو آرام بخشي طبيعي به حساب مي آيد.
مجراي ادراري را تميز و به عنوان مدر عمل مي كند
عسلعامل قوي ضدباكتريايي است كه توان مقابله با چندين عفونت را دارد. هنگامي كه عسل با ليمو و آب كه هر ۲ مدر است و سموم بدن را دفع مي كند، مخلوط شود به شكل بهتري مجراي ادراري را پاكسازي مي كند. براي زناني كه مشكل عفونت مجراي ادراري دارند، مصرف اين نوشيدني مفيد است. اين مخلوط عفونت ادراري راكاهش مي دهد.
سلامت دهان را بهبود مي بخشد
طبيعت اسيدي ليموي تركيب شده با عسل و آب به طور آني بوي بددهان را از بين مي برد.
ليمودهان را تميز مي كند و غدد بزاقي را فعال مي سازد و باكتري هاي مضر را از بين مي برد. با افزودن آن به عسل و آب، باكتري و ذرات غذا را كه اغلب در دهان و گلو باقي مي ماند، مي شويد. علت ديگر بوي بد دهان ايجاد لايه سفيد روي زبان است. (كه اغلب حاوي باكتري و ماده غذايي در حال فاسد شدن است) اينمخلوط به طور موثر آن لايه را از بين مي برد در نتيجه بوي نامطلوب دهان رفع مي شود.
با يبوست مقابله مي كند
اين مخلوط درمان فوري يبوست است. روده ها را تحريك مي كند و مدفوع را از حالت خشكي خارج مي كند.
معده را پاكسازي مي كند و عملكرد كولون را بهبود مي بخشد
هرفردي به مرور دچار تراكم سموم در معده مي شود. موادغذايي هضم نشده، سلول روده اي و باكتري هاي مرده، لايه داخلي معده را مي پوشاند و در نتيجه منجر به بيماري مي شود. با مصرف مخلوط آب ليمو، عسل و آب ولرم، ديواره روده به ويژه كولون تحريك مي شود و سموم را از بدن دفع مي كند تا روده ها بهتر عمل كند. با اين كار بدن قادر است ماده مغذي را بهتر جذب و سموم را از بدن خارجكند. اين تراكم سموم اغلب باعث احساس نفخ مي شود.
عمل هضم را بهبود مي بخشد
تركيبياز آب ولرم، ليمو و عسل سيستم هاضمه بدن را تقويت مي كند. علاوه بر آن ليمو كبد را براي توليد صفراي بيشتر تحريك مي كند، ليمو با افزودن اسيد اضافه به سيستم گوارشي كمك مي كند و در دفع سموم از بدن نيز مفيد است. عسل به عنوان يك ضدباكتري عمل مي كند و هر نوع عفونت موجود در بدن را از بين ميبرد و به توليد مخاط روده اي كه سموم را از بدن دفع مي كند كمك مي كند.
احتمال كاهش وزن را افزايش مي دهد
پكتيننوعي فيبر موجود در اين محلول، احساس سيري در فرد ايجاد مي كند. مخلوط آب ولرم، عسل و ليمو يك محيط قليايي در معده ايجاد مي كند كه در كاهش وزن موثراست.
باعث صافي پوست مي شود
ليمو،خون را تميز و در توليد سلول هاي جديد به بدن كمك مي كند. آب و عسل به طورويژه، قدرت بازسازي پوست را افزايش مي دهد و در تقويت كلاژن موثر است. پس اگر پوستي شاداب مي خواهيد هر روز ناشتا از اين مخلوط استفاده كنيد.
نكاتي براي تهيه و مصرف اين مخلوط
اينمخلوط به طور ناشتا قبل از مسواك زدن يا شستن دهان مصرف شود. براي تهيه اين مخلوط، آب نصف ليموي تازه و يك قاشق مرباخوري عسل طبيعي را به يك ليوانآب ولرم اضافه و بلافاصله مصرف كنيد و تا يك ساعت پس از آن از مصرف چاي ياقهوه بپرهيزيد.
دسته ها : سلامت
جمعه 1393/5/31


هليله سياه

انرژى نهفته شده در درون هليلهٔ سياه باعث تصفيهٔ كامل خون در بدن مى‌گردد وهمين خون صاف در بدن شخص بيمار باعث سلامتى او مى‌گردد. مخصوصاً بيمارانى كه ناراحتى چشمى دارند و از عينك استفاده مى‌كنند (ضعف چشمان)، اگر از هليلهٔ سياه استفاده نمايند بعد از يك مدت (هفت الى چهارده ماه) حتى عينك خود را از چشم درمى‌آورند و اگر در خوردن آن استمرار كنند (چهارده الى چهل ماه) حتى مى‌توانند در روز ستاره‌ها را ببينند و يا حتى هاله‌هاى متصاعد شده از اشياء، گياهان، حيوانات و انسان‌ها را ببينند (قدرت ديد آنها بالا مى‌رود). البته متذكر مى‌شوم كه علاوه بر مصرف هليلهٔ سياه يكسرى تمرينات تنفسى (پرانا) هم بايد انجام گيرد تا اينكه سيكل انرژى در بدن جريان يافته وبدن به حداكثر تعادل انرژى خود برسد.


طريقه استفاده كردن از هليلهٔ سياه


شما مى‌توانيد هليلهٔ سياه را از عطارى‌ها تهيه كنيد و شب‌ها بعد از خوردن شام و قبل از خوابيدن، يك دانه هليلهٔ سياه را تكه تكه كنيد 'پودر نكنيد' داخل يك قاشق بريزيد، مقدارى ماست رويش بريزيد، و مخلوط كنيد، سپس آن را قورت بدهيد، البته بدون ماست هم مى‌شود آن را خورد فقط احتمال دارد مزهٔ تلخ آن گلوى شما را اذيت كند ولى اگر به همراه ماست خورده شود ديگر شما را اذيت نخواهد كرد. خاصيت هليلهٔ سياه شستشوى كامل معده، صاف كردن خون و دفع سموم از بدن مى‌باشد كه در نتيجه قدرت ديد را بالا مى‌برد.
دسته ها : سلامت
جمعه 1393/5/31
تغييراتكوچك مي‌تواند تفاوتي اساسي در سلامت پوستتان ايجاد كند. راه‌هاي ساده‌اي براي مراقبت از پوست وجود دارد كه آگاهانه مي‌توانيم آن را دنبال كنيم. اگرپوست سالم و شفافي مي‌خواهيد با اين مراحل ساده شروع كنيد.

1) ورزش منظم: ورزشپوست را با اكسيژن و مواد مغذي ضروري براي توليد كلاژن مرطوب مي‌كند. خانم‌هايي كه مرتب ورزش مي‌كنند نسبت به خانم‌هايي كه ورزش نمي‌كنند پوست سفت‌تري دارند. دلايل بي‌شماري وجود دارد تا ورزش به يك عادت تبديل شود. اگر مي‌خواهيد جوان و پرتحرك به نظر برسيد يا احساس آن را داشته باشيد ورزشرا در راس كارهايتان قرار دهيد. ‏

2) كاهش استرس: به طور طبيعي استرس مي‌تواند شما را به سرعت پير كند. در واقع بعضي از مطالعات نشان مي‌دهد افرادي كه استرس مزمن را تجربه مي‌كنند
5 سال، بيشتر از سن واقعيشان به نظر مي‌رسند. در اينجا چرايي آن آمده است: اضطراب مزمن، سطوح "كورتيزول" هورمون استرس را بالا مي‌برد و منجر به التهابي مي‌شود كه كلاژن را تجزيه مي‌كند. اگر شما پوست سالمي مي‌خواهيد بامديريت استرس شروع كنيد. يوگا، تفكر (مدتيشن) نفس عميق و ورزش ابزاري عاليبراي دوري از استرس هستند.

3) شست و شو در شب:شست و شو يك روش سالم است، اما اكثر ما آن را انجام نمي‌دهيم. چرك و باكتري در طول شب به وجود مي‌آيد. حتما چرك و آرايش را قبل از خواب بشوييد تا در هنگام خواب، پوست نفس بكشد. آرايش و چركي كه در طول شب باقي مي‌ماند مي‌تواند منجر به انباشت و شيوع آن شود. به علاوه، تغييرات هورموني در بدن كه در دهه 40 عمر اتفاق مي‌افتد نيز مي‌تواند باعث كاهش توليد چربي شود. بنابراين روزانه دو بار شست و شو پوست را خشك و چروك‌ها را نمايان‌تر مي‌كند. زماني كه مردد هستيد، فقط در شب شست و شو را انجام دهيد.‏

4) استفاده از كرم ضد آفتاب: اينروش اساسي‌ترين و مهم‌ترين روش مراقبت از پوست مي‌باشد. تنها 18 دقيقه قرار گرفتن در معرض اشعه ‏UV، بجز خطر سرطان پوست مي‌تواند باعث ايجاد چين وچروك و لكه‌هايي در پوست شود. هر روز از كرم ضد آفتاب با طيف وسيع استفادهكنيد.‏

5) خوردن اسيدهاي چرب امگا سه: اسيدهايچرب امگا3، چربي‌هاي خوبي هستند كه در قزل‌آلا، بذر كتان، دانه‌هاي چيا و.... يافت مي‌شود. دلايل بي‌شماري براي خوردن امگا3 وجود دارد يكي از مهم‌ترين دلايل اين است آبرساني را بالا مي‌برد و كمك مي‌كند پوست نرم و سفت بماند.

6) استفاده از ريتاينويد:ريتاينويدها، مشتقات ويتامين ‏A‏ هستند كه بالا بردن رشد كلاژن در رفع چينو چروك‌ها و كمرنگ شدن خال‌هاي قهوه‌اي كمك مي‌كند. ريتاينويدها با تجويز پزشك يا بدون تجويز در دسترس هستند. انواع بدون تجويز، خفيف‌تر هستند و ممكن است ديرتر نتيجه دهند.‏
دسته ها : سلامت
جمعه 1393/5/31
استفادهاز موادغذايي مفيد يكي از راه هايي است كه به شادابي پوست كمك مي كند اما بايد بدانيد كه چه خوراكي‌هايي را به ميزان بيشتري استفاده كنيد.
به گزارش بولتن نيوزبه نقل از باشگاه خبرنگاران، مرتضي صفوي متخصص تغذيه و رژيم درماني گفت: با داشتن چند نوع مواد غذايي ضروري در وعده‌هاي غذايي مي‌توان هميشه پوستي زيبا و جوان داشته باشيد كه اين غذاها شامل: «گوجه فرنگي»، «تخم‌مرغ» و «لوبيا» است.
وي افزود: «گوجه‌فرنگي» حاوي مقداري از «ليكوپن» بوده كه با مصرف آن مي‌توان از عوارض ناشي از «آفتاب‌زدگي» جلوگيري كرد.
ويدر ادامه گفت: گوجه‌فرنگي حاوي «آنتي‌اكسيدان» است كه در رده ميوه‌هاي با (كاروتنوئيد) بالا طبقه‌بندي مي‌شود كه به سرعت پروسه تخريب سلول‌هاي پوستيو ظهور چروك پوست را به شدت كم مي‌كند.
وي در خصوص مصرف «تخم‌مرغ» گفت: تخم‌مرغ حاوي پروتئين است كه عاملي موثر در بازسازي بهتر سلول‌هاي پوست است.
وي اذعان داشت: تخم‌مرغ حاوي بيوتين بوده كه از موثرترين ويتامين‌ها كه از خشكي  پوست به شدت جلوگيري مي‌كند.
صفويدر رابطه با مصرف «لوبيا» و داشتن پوستي زيبا گفت: لوبيا سرشار از پروتئيناست كه در روند هضم به «آمينو اسيد‌هاي مفيدي» تبديل مي‌شود كه در نهايت به ترميم سلول‌هاي پوست كمك مي‌كند.
دسته ها : سلامت
جمعه 1393/5/31
دانشمندان در تحقيقات جديد خود اين ميوه را به عنوان يك فرمول جديد براي بهبود "سرطان" معرفي كردند.
بهگزارش باشگاه خبرنگاران ليمو ترش به عنوان يك آنتي اكسيدان در طب سنتي و تغذيه مطرح است اما نمي توان جايگزين كامل براي آن فرض كنيم. بررسي ها نشانمي دهند ليمو ترش مي تواند در سال هاي نزديك جايگزيني براي شيمي درماني باشد و پزشكان معتقدند ليمو ترش مي‌تواند براي افراد سرطاني بسيار موثر باشد.
برايبهبود سرطان‌ها با ليمو ترش بايد حتما رژيم غذايي را به كلي تغيير داد و "راديكال هاي آزاد" را به شدت در بدن كاهش داد و از "مواد گياهي" استفاده كرد تا خطر ابتلا به سرطان در افراد به حداقل برسد. محققان با انجام آزمايش‌هاي زيادي دريافتند كه طب سنتي امروزه مي‌تواند جايگزين شيمي درمانيباشد و دانشمندان در تلاش‌اند تا درماني قطعي براي اين بيماري پيدا كنند.
دسته ها : سلامت
جمعه 1393/5/31


ضد سرطان
به دليل وجود ويتامين C و E درشاهي، اين گياه خاصيت آنتي اكسيداني فوق‌العاده در جلوگيري از آسيب راديكال‌هاي‌آزاد دارد. در نتيجه يك ماده ضد سرطاني مي‌باشد. شاهي مانع از رشد سلول‌هاي‌ سرطاني نيز مي‌شود.
درمان كم خوني
شاهي علاوه بر ويتامين C حاوي مقدار قابل ملاحظه‌اي آهن و اسيد فوليك نيز مي‌باشد، از اين رو براي اشخاص كم خون مفيد است.
كاهش چربي خون
در يك طرح تحقيقاتي در ايران كه به منظور تعيين تاثير سبزي شاهي بر چربي‌هاي‌خون‏‎‎‏،در كاركنان دانشكده پيراپزشكي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي انجام گرفت، مشخص شد كه ميزان كلسترول در گروه مورد بررسي كاهش يافته بود.
مفيد براي آسم
شاهي حاوي مقدار قابل ملاحظه‌اي ويتامين A و روغن هاى فرار است. به همين دليل براي مخاط دستگاه تنفسى و در نتيجه مبتلايان به آسم فوق‌العاده مفيد است.
كسانى كه برونشيت دارند يا سرفه‌هاى شديد مى‌كنند، هر روز 60 تا 150 گرم عصاره شاهي را مصرف نمايند.
مفيد براي كليه ها
شاهيمانند خيلي از سبزيجات گروه چليپاييان مانند كلم، كلم بروكلي و كلم پيچ داراي گلوكوزيدها و روغن خردل (روغن تلخ) مي‌باشد. اين مواد، محرّك فعاليت كليه‌ها هستند و موجب تقويت معده و كيسه صفرا مي‌شوند. از اين رو مصرف شاهيبه كساني كه سنگ كليه و مثانه دارند، توصيه شده است.
ديگر فوايد
* شاهي حاوي مقدار قابل ملاحظه‌اي كلسيم، آرسنيك، منگنز، مس، روي و گوگرد است. به همين دليل اشتها آور نيز مي‌باشد.
* شاهي خاصيت درماني فوق‌العاده‌اي در اختلالات مفصلي و نقرس دارد.
* عصاره شاهي، كرم بدن را از بين مي‌برد.
* جويدن برگ‌هاي‌شاهي تازه، لثه‌ها را محكم مي‌كند و آن‌ها را سالم نگه مي‌دارد
دسته ها : سلامت
جمعه 1393/5/31
دستيارداروسازي طب سنتي گفت: مصرف روزانه سيب براي برطرف شدن افسردگي، كبد چرب، تقويت قواي بدن و تقويت معده مفيد است همچنين از بروز سرطان ريه،كولون و پروستات پيشگيري مي كند.
محبوبهبزرگي دستيار داروسازي طب سنتي در گفت و گو با تسينم اظهار داشت: در طب سنتي ايران سيب به داروي نشاط آور معروف است. به گفته وي سيب شيرين ميوه اياست با طبع گرم وتر و يكي از ميوه هايي است كه در طب سنتي به خاصيت نشاط آور بودن آن تاكيد شده و خوردن و حتي بوييدن آن براي تقويت مغز، قلب و كبد مفيد است.
دستيار داروسازي طب سنتي اضافه كرد: امروزه آب سيب توسط پزشكان طب سنتي در موارد مختلف به طور مثال براي افرادي كه دچار ضعف هستند، تجويز مي شود همچنين سيب رنده شده همراه با گلاب وشكر هم براي سالمندان و افرادي كه ضعف گوارش دارند، مفيد است. بزرگي ادامه داد: امروزه در مطالعات حيواني، اثر سيب در پيشگيري از سرطان ريه،كولون و پروستات به تائيد رسيده است هم چنين بر اساس اين مطالعات سيب در بيماري هاي مرتبط با كبد چرب هم مفيد است.
وي بيان داشت: با توجه به گسترش بيماري هايي از جمله افسردگي و سرطان در جوامع مختلف و مفيد بودن سيب در اين بيماري ها يكي از توصيه هاي ساده و در دسترس مي تواند مصرف اين ميوه باشد البته در صورتي كه منع مصرفي براي بيمارنداشته باشد. رب سيب در تمام افعال از جرم آن بهتر است و براي تقويت قلب، معده، كبد و دفع سموم مفيد است بايد بدانيم بعد از خوردن سيب نوشيدن آب ضررو موجب فساد غذا در معده مي شود.
دسته ها : سلامت
جمعه 1393/5/31

فريب ما مخور آقا دروغ مي گوييـــــــــــــــم

 

به جـان حضرت زهرا (س) دروغ مي گوييــم

 

چه ناله اي چه فراقـــي چه درد هجـــــــــــراني

 

نيا نيا گل طــــــــــاهــــــــــا دروغ مي گوييـــــــــم

 

تمام چشـــــــــم براهي و انتظـــــــــــــــــــار و فراق

 

و ندبـــــــه هاي فـــــــــــــــــــــرج را دروغ مي گوييـــم

 

دلي كه مامن دنيــــــــــاست جـــــــــــــاي مولـا نيست

 

اسيــــــــر شـهــــــــــــــــــــــــوت دنيــــا دروغ مي گوييـــم

 

زبان سخن ز تو گويد ولـي بــــــــــــــــــــــــــراي مقــــــــام

 

به پيش چـشم خـــــــــــــــدا هم دروغ مي گوييـــــــــم

 

كدام نالـــــه غـربــــــــت كــــــــدام درد فــــــــــــــراق

 

قســـم بــــه ام ابيــــــــها دروغ مي گوييـــــــــم

 

خلاصه اي گل نرگس كسي به فكرتو نيست

 

و مـا به وسعت دريا دروغ مي گوييــــــــم

 

مرا ببخش عـــــزيزم كه باز مي گويم

 

نيا نيا گل طاها دروغ مي گوييـم

جمعه 1393/5/31

در اضطراب چه شب‌ها كه صبح شان گم شد
چـه روزهـا كــــه گـرفـتـــــار روز هـفــــتـم شد

چه قدر هفته پر از شنبه شد، به جمعه رسيد
و جـمـعــــه روز تـفــــرّج بـــــراي مـــــردم شـد! 

چه قــدر شنبـه و يـك شنبـه و دوشنـبه رسيد
ولي همـيشه و هـر هـفـتـه جـمـعـه ‌هـا گم شد 

چه هفته‌ها كه رسيد و چه هفته‌ها كه گذشت
شمـارشي كــه خلاصـه بـه چـنـد و چـنـدم شد 

و هـفـتـه‌اي كه فـقـط ريـشه در گذشتن داشت
بـراي شعـله كـشيـدن بـه خـويـش هـيـزم شد

نـه شنـبـه و نـه بـه جـمـعـه، نـه هيـچ روز دگر
در انتــظار تـو قـلـبـي پـــر از تـلاطـــــم شد !؟ 

كـــدام جــمـعـه‌ مـــوعـــود مي‌زنـي لـبـخـنـد
بـه اين جـهـان كـه پـر از قـحطي تبسم شد؟

بــراي آمــدنـت جـــمــعــه‌اي مـعـــيــن كـــن
كـه هـفتـه‌ها همـه‌شـان خـالي از تـرنـم شد

جمعه 1393/5/31
مُلك و مَلَك به ناله و افغان و اشك و آه
چون داغدار، حضرت موسى بن جعفرست
خون مى رود ز فرط غم از چشم شيعيان
زيرا كه قلب عالم امكان مكدَّرست

*********

زين ماتمى كه چشم ملايك ز خون، ترست
گويا عزاى صادق آل پيمبرست
يا رب چه روى داده، كزين سوگ جانگداز
خلقى پريش خاطر و دل ها پرآذرست
شهادت امام صادق عليه السلام تسليت باد

**********

لبالب شد ز خون دل اياغ حضرت صادق
دلم چون لاله مى سوزد ز داغ حضرت صادق
چو در خاك مدينه زائرش منزل كند از جان
به هرجا اشك مى گيرد سراغ حضرت صادق
شهادت امام صادق عليه السلام تسليت باد

**********
جمعه 1393/5/31
دلم هواى بقيع دارد و غم صادق
عزا گرفته دل من ز ماتم صادق
دوباره بيرق مشكى به دست دل گيرم
زنم به سينه كه آمد محرم صادق
جمعه 1393/5/31


همان كه غربتش از قبر خاكى ‏اش پيداست
امام صادق شيعه سلاله زهراست
ز بسكه كينه و غربت به هم موافق شد
هدف به تير جسارت امام صادق شد
شهادت امام صادق عليه السلام تسليت باد
جمعه 1393/5/31دسته ها : گالري تصاوير
جمعه 1393/5/31
شرحي بر زندگاني امام صادق عليه السلام
محل ولادت: مدينه
عمر مبارك:‌ 65 سال
مدت امامت: 34 سال (از سال 114 تا 148)
شهادت: 25 شوال سال 148 هجري قمري
نقش نگين مبارك آن حضرت: الله خالق كل شيء
طاغوت هاي زمان: يزيد بن عبدالملك (نهمين خليفه اموي تا آخرين خليفه اموي) سفاح و منصور دوانيقي
قاتل: منصور دوانيقي خليفه عباسي(لعنة الله عليه)
علت شهادت:‌ مسموميت بواسطه انگور زهرآلود
جمعه 1393/5/31
الإمام الصادق عليه‏ السلام: نَهى رَسولُ اللّه‏ِ صلى‏ الله ‏عليه و ‏آله و سلّم عَنِ الاِستِشفاءِ بِالحَمّاتِ ؛ و هِيَ العُيونُ الحارَّةُ الَّتي تَكونُ فِي الجِبالِ الَّتي توجَدُ فيها رائِحَةُ الكِبريتِ .
امامصادق عليه ‏السلام فرمود: پيامبر خدا (صلي الله عليه و آله و سلّم) از درمان با چشمه‏ هاى آب گرم ، نهى فرموده است ، و آنها ، چشمه ‏هايى از آب گرم در كوهستان‏هاست كه بوى گوگرد دارد.
فيالمصدر : «بالحميّات» ، والتصويب من نسخة المجلسي في بحار الأنوار والمصادر الاُخرى .الكافي ، جلد 6 ، صفحه 389 ، حديث 1 ، تهذيب الأحكام ، جلد 9 ، صفحه 101 ، حديث 441 ، المحاسن ، جلد 2 ، صفحه 407 ، حديث 2424 نحوه وكلّها عن مسعدة بن صدقة ، بحار الأنوار ، جلد 66 ، صفحه 480 ، حديث 2دانش نامه احاديث پزشكي : 1 / 118
دسته ها : سلامت
پنج شنبه 1393/5/30
ميدانيد چرا متخصصان تغذيه بر خوردن صبحانه تاكيد مي‌كنند؟ از مهم ترين دلايل اين تاكيد، مطالعاتي است كه نشان مي‌دهد صبحانه موجب تمركز ذهني بيش‌تر و ايجاد تفكري خلاق در فرد مي‌شود.
بهعلاوه، از آن‌جا كه سوخت مغز فقط از گلوكز( قند) است، براي بهبود عملكرد مغز و جلوگيري از افت قند خون، بخصوص در صبح، خوردن صبحانه يك عادت كارآمد محسوب مي‌شود و در نهايت اين كه ديده شده دانش آموزاني كه هر روز صبحانه مي‌خورند، به موقع سركلاس حاضر مي‌شوند و منظم ترند.
اما اگر بخواهيم اين عادت را براي هميشه عملي كنيم، چه مواد غذايي مي‌توانند سفره ما را رنگين‌تر كنند؟
دسته ها : سلامت
پنج شنبه 1393/5/30
انگور داراي 79 درصد آب، 14درصد قندهاي مختلف، املاح معدني و مجموعه‌اي از عناصر و تركيبات سودمند است. انگور داراي ويتامين‌هاي A ، B، C ، D و املاحي مانند آهن، منيزيم، منگنز، كلر، يد، آرسنيك، فسفر و سيليس است.همچنين داراي مقدار زيادي تانن است.
دمكرده برگ جوان انگور جهت دفع ادرار، بيماري نقرس، زردي و استفراغ مفيد است. قند انگور بطور مستقيم و آسان وارد خون مي‌شود و در عضلات و كبد ذخيرهمي‌شود. در حالي كه ساير قندها بايد به قند خون تبديل شده و بعد وارد خون شوند.
شيره ي انگور بسيار مقوي است و براي كساني كه بر اثر يك بيماري طولاني يا عمل جراحي ضعيف شده‌اند، بسيار مفيد است.
تمامخواص انگور در كشمش است. حتي ارزش غذايي كشمش از انگور بالاترست. خوردن انگور معده را كاملاً تخليه كرده، ادرار را زياد مي‌كند و فضولات معده را از بين مي‌برد. انگور از امراضي مانند ترش كردن، سوء‌هاضمه، امراض جلدي، خونريزي معده ،ايجاد سنگ كليه و مثانه جلوگيري مي‌كند.
آب انگور داراي مقادير قند، تانن، فسفات، مواد صمغي، مواد سفيده‌اي، كلسيم و منيزيم است. ماليدن آب انگور تازه روي پوست صورت باعث شادابي، جواني و شفافيت چهره مي‌شود.

شيره ي انگور ملين است و براي كساني كه بر اثر يك بيماري طولاني يا عمل جراحي ضعيف شده‌اند، بسيار مفيد است.
اگر انگور را به جاي صبحانه بخوريد و تا ظهر غذاي ديگري نخوريد، لاغر مي‌شويد.
انگور براي درمان التهاب معده و روده، كم‌خوني ، زيادي اوره، زيادي چربي خون ، امراض قلبي ،بيماري‌ نقرس، احتقان كبد، سنگ‌هاي صفراوي، بيماري‌هاي پوستي ، خروج مواد سمي از بدن از راه ادرار و تجديد قواي بدن پس از زايمان مفيد است.
دسته ها : سلامت
پنج شنبه 1393/5/30
مويز چيست؟
به حبه‌هاي درشت خشك شده ي انگور سياه، "مويز" گفته مي‌شود.
اين عضو خشكبار در واقع همان كشمش است كه از نظر شكل ظاهري و رنگ با كشمش متفاوت، ولي از نظر خواص تا حد زيادي شبيه آن است. معمولا مويز تهيه شده ازانگور قرمز مجلسي يا انگور شاهاني بهتر است.

مويز بر اثر خشك شدن خواص خود را از دست نمي‌دهد و حتي اثر نيروبخش آن بيشتر مي‌شود.
دسته ها : سلامت
پنج شنبه 1393/5/30
سيب: مطالعه هاي بسياري درباره مصرف سيب و آب آن انجام شده كه نشان مي دهد وجود آنتي اكسيداني به نام «كوئرستين»در سيب ميزان كلسترول بد خون را پايين مي آورد و به اين ترتيب احتمال ابتلا به بيماري هاي قلبي و سكته نيز به ميزان قابل ملاحظه اي كم مي شود.
دسته ها : سلامت
پنج شنبه 1393/5/30
خستگيبدني، روحي يا عصبي حالت بسيار رايجي است كه تقريباً براي همه پيش مي آيد،اما نبايد اجازه داد كه اين حالت مدت طولاني طول بكشد. حفظ بهداشت و كيفيتمطلوب خواب، انجام تمرينات مناسب ورزشي و ريلكسيشن مي تواند به شما كمك كند تا به نحو چشمگيري با خستگي مقابله كنيد. اما در كنار همه اينها بد نيست تا توجهي هم به بشقاب غذايتان بياندازيد، چرا كه تغذيه هم نقش بسيار مهمي در اين باره دارد. وقتي كه بدن موادغذايي مورد نياز را به مقدار مناسبدريافت نكند، عملكرد صحيحي نخواهد داشت و تحليل مي رود كه خستگي يكي از رايج ترين پيامدهاي آن است. توصيه هاي زير شما را با اصول تغذيه اي آشنا ميكند كه شادابي و سرزندگي را به همراه خواهد داشت.
دسته ها : سلامت
پنج شنبه 1393/5/30
اضافهكردن آب ليموترش به آب آشاميدني، اين نوشيدني سالم و مفيد را لذت بخش‌تر مي‌كند و همزمان فوائد ليموترش را نيز به بدن مي‌رساند. از فوائد تركيب ليموترش و آب بر سلامت بدن مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:
1. مراقبتاز پوست: بسياري از محصولات آرايشي با هدف شفاف‌سازي و حفاظت از پوست توليد مي‌شوند اما اغلب بهاي آن‌ها بالاست و در مواردي نيز با پوست سازگار نبوده و نتيجه عكس دارند. مصرف اين نوشيدني طبيعي علاوه بر تاثيرگذاري بر روي پوست از ميزان جوش‌هاي سرسياه و چين و چروك پوست مي‌كاهد.
دسته ها : سلامت
پنج شنبه 1393/5/30

اس ام اس


خدايا!!

 اين بند دل آدم كجاست؟

 كه گاهي با

 يك اسم

 يا حضور يك نفر

 و يا با يك لبخند "پاره" ميشود..

دسته ها : دلنوشته ها
چهارشنبه 1393/5/29

اس ام اس

نميخواستم نبودنت

از شمارش انگشتانم بيشتر شود

اما اين روزها...

كاري از دستانم بر نمي آيد....!

دسته ها : دلنوشته ها
چهارشنبه 1393/5/29
قـرارمـآن ايـن نــبود ...!
قـرار بـود دنيــآ بــآشد ..عـِشق بـآشد ...تــو بــآشے مـن بــآشمـ ...
حـآل
دنيــآ هـستْ ...عـشقْ هـست ... تــو هـستـے ...
امـآ
مـن بـے رحمــآنه از ايـن ليـست خـــط خــورده امـ
دسته ها : دلنوشته ها
چهارشنبه 1393/5/29

اس ام اس

چــــــــــايت را تلــــــــخ ننـــــــــوش،

كافي ســـــــــــــــت صــــــــــــدايم كني…

تا تمام قــــــــــندهاي دلــــــــــم را برايت آب كـــــــــــــــنم…

دسته ها : دلنوشته ها
چهارشنبه 1393/5/29

قبول دارم كه مرد واسه دلتنگي ها. . .
غصه ها و ناراحتيا. . .

اشك نميريزه و قدم ميزنه. . .

اما اگه زني دلتنگ بشه. . .

طولاني ترين خيابان شهرو. . .

قدم ميزنه و گريه ميكنه. . .

خيابون تموم ميشه. . .

اما دلتنگي هاي اون نـــــــــــــــــه. . .(!)

دسته ها : دلنوشته ها
چهارشنبه 1393/5/29
لِكُلِّ شَيءٍ مَطِيَّةٌ ومَطِيَّةُ العَقلِ التَّواضُعُ؛
«هر چيز مركبى دارد و مركب خِرد، فروتنى است».
دسته ها : حديث
چهارشنبه 1393/5/29
أصلِحِ المُسيءَ بِحُسنِ فِعالِكَ وَ دُلَّ عَلَى الخَيرِ بِجَميلِ مَقالِكَ؛
بدكار را (يا كسى را كه به تو بدى كرده است) با كردار نيكت اصلاح كن، و با گفتار نيك و زيبايت به خوبى رهنمون شو.
دسته ها : حديث
چهارشنبه 1393/5/29
اِرضَ لِلنّاسِ بِما تَرضاهُ لِنَفسِكَ تَكُن مُسلِما؛
آنچه را براى خود مي پسندى براى مردم بپسند، تا مسلمان باشى
دسته ها : حديث
چهارشنبه 1393/5/29
عنايت حضرت معصومه (سلام الله عليها) مرا چادري كرد
حجاب
به گزارش گروه اينترنتي رهروان ولايت، بعد از سه سال چادري شدن انگار سالهاست كه چادريم. چطور بگم انگار از اولچادري بودم ؛ من چادرنازمو - به تعبير زيباي شما تاج بندگيم برا خدا- دوستدارم، خيلي خيلي دوست دارم ...
چندروز پيش كه راهي اصفهان شده بوديم تو اصفهان كه با خانواده در صف بليط بناي چهلستون بوديم يه خانوم با داشتن چند برگه اي تو دستشون نزديك من شدن گفتن چند نفريد؟ اولش نگران شدم فكر كردم چطور شده اين سوال رو ازم ميپرسه؟اون برگه ها چيه دستش؟! ولي بعد از ديدن برگه ها متوجه شدم براي حجاب كاملم تموم جاهاي ديدني رو ميتونيم نيم بهاء ديدن كنيم و من به ياد چادري شدنم افتادم و خاطرات آن برايم تازه شد و ترغيب به نوشتن خاطره شدم...
سهسال پيش همچين روزي بعد از مسافرت چند روزه عيد كه از شمال به طرف شيراز عازم بوديم - كه بين مسير اين دو شهر، به قم مقدس و اصفهان هم رفتيم- وقتي به زيارت حرم مطهر شاه چراغ رفتم دوست نداشتم ديگه چادرمو بردارم.
به مامانم گفتم چادر ملي (فكر ميكردم نسبت به بقيه چادرا راحتتره) بخرم؟
هرچي گشتيم نشد كه بخرم، نميدونم شايد هنوز شك داشتم چون خودم هدفمو- چادري شدن برا هميشه- ميدونستم.
برايبرگشت يه توقف يه روزه تو قم مقدس داشتيم كه بعد زيارت خانم حضرت معصومه(سلام الله عليها)- شايد سومين باري بود كه تو عمرم قسمت شده بود وليحس ديگه اي از اين زيارت داشتم- دوست نداشتم چادرمو بردارم، اينو بگم من محجبه بودم و هميشه دوست داشتم چادري بشم- كامل بودن اين حجابو نسبت به بقيه حجابا قبول داشتم- حتي وقتي دانشگاه قبول شدم به خونواده گفته بودم كهديگه ميتونم چادر سركنم ولي اونا ميگفتن ممكنه دست و پاگير باشه، سخته، بهت نمياد و از طرفي خودم هم فكر ميكردم حرف مردم كه وقتي چادر سركنم چي ميگن و يا فكر ميكردم لياقت خاصي ميخواد كه من هنوز ندارم(به بركت چادرم بعد سركردنش خيلي چيزا بدست آوردم اين تفكر كه بايد به مرحله خاصي برسيم و بعد چادر سركنيم واقعا اشتباهه! و اصلا درست نيست چادر سركردنو به خاطر اينتفكر به تاخير بندازيم) و ...
و خودمو توجيه ميكردم كه حجابم كامله! و نيازي به چادر نيست .
بالاخره شيطون اگه بخواد هرطوري با هرفكري و هر حرفي نفوذ ميكنه
ولي من مطمئن به كامل بودن اين حجاب زيبا و دوست داشتني(چادر –زيبايي بي نهايت وقار-) بودم و هستم...
بالاخره چادر ملي رو خريدم و رفتم زيارت خانم
و ديگه برنداشتم تو ماشين با همون نشستم وقتي بين راه به شهراي ديگه رفتيم چادر سرم بود
وقتي به شهرمون رسيديم برا عيد ديدني ميرفتيم با چادر نازم رفتم
البتهآشناهامون چيزايي ميگفتن ولي ديگه مهم نبود راستش قبلش در پي اون بودم حجابم رو با راضي نگه داشتن اونا داشته باشم بعضي هاشون ميگفتن با حجابي ولي خوش تيپي!(الان با چادرقشنگم بيشتر احساس خوش تيپي ميكنم) ولي بعضي هاشون: نه!
نميشد!هرطوري مدل روسري و هد و زيرشالي و سنجاقاي مختلف ... همه و همه، هيچ بود واونا حرف خودشونو داشتن مثلا اونا ازم ميخواستن شال يا روسريمو شل كنم يا ميگفتن اون چيه زيرشالت و ...
البته الحمدلله الان بعضي هاشون باحجاب تر نسبت به قبل شدن ...
خوشحالم اميدوارم خدا باقيشون رو هم به راه راست هدايت كنه و قدرت دركشون نسبت به اين موضوع بالا بره
بعدتعطيلاتم تو دانشگاه بعضي دوستام تبريك ميگفتن بهت خيلي مياد بعضي ميپرسيدن چطور چادري شدي؟! ميگفتم از قم خريدم، ميگفتن پس عنايت خانومه!
راستييه سال و نيمه كه چادر ملي رو كنار گذاشتم و چادر معمولي سرمي كنم چادر معمولي رو اگه كش دار كنيم و جلوشو -تا جايي كه راحت بتونيم كارامونو كنيم -دكمه منگنه اي چادر بذاريم بنظرم حجاب كامل تر ميشه، من با حجاب كاملم احساس آرامش و اعتماد بنفس ميكنم.
ودر آخر خدا رو شكر ميكنم و سلام بر حضرت معصومه(س) ميدم(السلام عليك يا فاطمه المعصومه سلام الله عليها السلام عليك يا كريمه اهل بيت السلام عليك يا بانوي كرامت) كه واسطه اين عنايت الهي شدن و از خدا خير دنيا و آخرت رو براي پدر و مادرم ميخوام بخاطر تربيت و رفتار صحيحشون كه در شناخت صحيح حجاب و عفاف در اين راه موثر بودن .
ببخشيد اگه طولاني شد؛ از اين عنايات الهي هرچي بگي كمه! در حالي كه اونطور هم كه بايد نميشه وصفشون كرد!
دسته ها : حجاب
سه شنبه 1393/5/28

يكىاز نكات اساسى كه زمينه اى براى عمل بـه احكام است, شناخت جـايگاه هر چيز در نظام هستـى است. البـتـه در نظامى كه خداوند متـعال در جاى جاى آن ديده مى شود و ارتـبـاط اشيإ و اعمال بـا خداوند بسيار مشهود است و با درك اين ارتباط و حضور, بسيارى از مشكلات زندگى بشر حل مى شود.


دسته ها : حجاب
سه شنبه 1393/5/28


توتابستون امسال با اون گرماي خفه كننده اش توي اتوبوس نشسته بودم. يه دختر كوچولوي 8-9 ساله هم به خاطر نبود جا دور از مامانش نشسته بود رو صندلي ته اتوبوس. دختر كوچولو روسري اش رو خيلي زيبا با رعايت حجاب همراه چادر عربي سرش كرده بود. خانوم بدحجابي كه پيش دختر كوچولو نشسته بود و خودشو باد ميزد با افسوس گفت: (توي اين گرما اينا چيه پوشيدي؟از دست اجبار اين مامان باباهاي خشك مقدس...تو گرمت نميشه بچه؟) همون لحظه اتوبوس ايستاد و بايد پياده ميشديم. دختر كوچولو گره ي روسري اش رو سفت تر كرد و محكم و با اقتدار گفت چرا گرممه... ولي آتيش جهنم از تابستون امسال خيلي خيلي گرم تره...) دختر كوچولو پياده شد و اون خانم بدحجاب سخت به فكر فرو رفت!!!!!

دسته ها : حجاب
سه شنبه 1393/5/28

درآسمان خطه ولايت مدار آذربايجان و شهر زرخيز تبريز، همواره ستارگان علم و ادب و جهاد و مبارزه بسياري درخشيده اند. يكي از خانواده هاي اصيل و شريف تبريز، سلسله سادات موسوي مشهور به «مولانا» است. سلسله نسب ايشان، كه در ميانشان نام دانشمندان و علمايي ديده مي شود، به عارف متأله «قاسم الانوار تبريزي»[۱] مي رسد كه مدفن او در حوالي مشهد مقدس، زيارتگاه مؤمنان مي باشد. او از فرزندان هارون، فرزند حضرت موسي بن جعفر عليه السلام است.

مرحوم آيت الله حاج سيد علي مولانا يكي از عالمان برجسته اين خاندان بشمار مي رود.

سه شنبه 1393/5/28

دكتر «نوابخش»،پژوهشگر، محقق و استاد دانشگاه مي‏گويد: در ديدگاه غرب، زن تا زماني مورد احترام است كه در چارچوب خواسته‏ هاي نظام سرمايه‏ داري نقش‏ آفرين باشد؛ در غير اين صورت، از چرخه تعاملات جامعه بيرون مي‌شود و اعتبار خود را در جامعه از دست مي‌دهد.

يكي از زنان نويسنده آمريكاييدر كتاب خود به نام «ارتجاع» اين مطلب را پذيرفته، مي‏گويد: «من به عنوان يك فمينيست اعلام مي‏كنم كه جامعه آمريكا هيچ‌گاه مثل امروز آزاد نبوده، و در عين حال هيچ وقت خود را مثل امروز تا اين حد نگون‏بخت نمي‏ديده است. اينبدان معنا است كه آزادي به او انديشه و تفكّر صحيح را نياموخته است.» وي در جاي ديگري از كتاب خود مي‏افزايد: «اما با وارد شدن حجاب به عرصه زندگي،معيار‏هايي مثل مادر بودن، احترام و حتي مفهوم خانواده و عفاف را درك كرديم.»

پروفسور روژه گارودي،از متفكران فرانسوي، مي‌گويد: ممنوعيت حجاب براي مسلمانان فرانسوي نتيجه تبليغات مسموم آمريكا و صهيونيسم بر ضد اسلام است. وي مي‏افزايد: امروز، جنگ بر ضد تروريسم به وسيله‏ اي براي تضعيف اسلام در جهان تبديل شده و آمريكا و رژيم صهيونيستي سعي دارند چهره اسلام را بروي جهانيان، بسيار خشن جلوه دهند.

گارودي ممنوعيت حجاب در فرانسه را اقدامي غير‌دموكراتيك شمرده، مي‏گويد: حجاب يكي از اصول بنيادي و ارزشي به حساب مي‏آيد.

آلما و ليلي هر دو دختر وكيل «لوي»كه يك يهودي است، اسلام آورده و به دليل حفظ حجاب خود از مدرسه اخراج شده‏اند. اين دو خواهر كه بر حفظ حجاب خود اصرار دارند، مي‏گويند به هيچ قيمتيحاضر نيستند دست از حجابشان بردارند. حجاب، يكي از دستورات قرآن است كه ارزش اخلاقي زن در جامعه را تعيين مي‏كند. حجاب، نشانگر پاكيزه بودن، رستگاري و آلوده نبودن زن است.»

خانم «هنولا ناكاتا» نويسنده ژاپنيمي‏گويد: «اسلام آوردن براي من يك آزمايش بسيار بزرگ بود. همكاران، دوستانو نزديكانم با من بدرفتاري نموده و علاوه بر آن اهانت بسياري كردند و حتي با من قطع رابطه نمودند. اما پس از مدّتي، پايداري من در حفظ حجاب، باعث پيروزي‌ام بر همه اين ناسازگاري‏ها شد و همه آن‌ها از در صلح با من وارد گشته‏ اند. تحمل من در برابر اين آزمايش باعث شد تا خداوند همه اين‌ها را به من بازگرداند.

خانم ناكاتادر باره احساس خود از داشتن حجاب مي‏گويد: «با داشتن حجاب بود كه من انسانيت و ارزش زنانگي را احساس كردم. حجاب به من ‏آموخت كه از دسترس بيگانگان دور بمانم. امروزه به ‏ويژه در بين جوانان، گرايش روزافزون به حجاب ديده مي‌شود كه نشانه رشد اسلام نيز مي‏باشد. تا من زنده هستم، براي اسلام و حجاب تبليغ خواهم كرد؛ چون حجاب مايه آرامش و آسايش در جامعه مي‏باشد.»

«ميشل لالان» كشيش فرانسويمي‏گويد: «من به عنوان يك مسيحي مطمئن هستم كه حجاب مسلمانان همچون يك ارزش معنوي بايد آزاد باشد و جايگاه مناسب خود را در ميان جامعه داشته باشد».

خانم «رَجنَر اختر»سميناري را به نام «انديشه پيرامون حجاب اسلامي» در لندن برگزار نمود. وي مي‏گويد: «من اين سمينار را تشكيل دادم تا از خانم‏هاي محجبه و موضوع حجاب دفاع كنم و حجاب در كشورم آزاد باشد.» او مي‏افزايد: «حجاب به نفع ما و كشور ماست. بايد چنين سمينار‏هايي را در شهر‏هاي مختلف كشور تشكيل داد تا حجاب را به همه معرفي و آن را تبيين كند كه همه بدانند حجاب بلكه به نفع مردم، جامعه و كشور است.»

خانم «ايوان ردلي» نويسنده و خبرنگار معروف انگليسي كهاسلام آورده و محجبه شده است، مي‏گويد: «حجاب در زندگي و حفظ امنيتم نقش بسيار بزرگي را ايفا نمود و من با پناه آوردن به حجاب، خود را در امنيت احساس مي‏كنم.»

دسته ها : حجاب
دوشنبه 1393/5/27

يكزن آلماني كه به اسلام گرويده است مي‌گويد: اسم قبلي من زابنيه است ماجرايتشرفم به اسلام از اين قرار است كه در آلمان در همسايگي ما يك خانواده مسلمان اهل تركيه زندگي مي‌كرد. دختران آن‌ها در مدرسه با من دوست بودند و با هم رفت وآمد داشتيم. وقتي به خانه آن‌ها مي‌رفتم مي‌ديدم آن‌ها نماز مي‌خوانند. كم كم به واسطه آن‌ها با اسلام آشنا شدم و در مسجد اسلامي هامبورگ به دين اسلام تشرف يافتم...

هرموجودي براي مصونيت يافتن از آسيب دشمن به دنبال پناهگاهي مي‌گردد تا در سايه آن احساس امنيت و آرامش كند. شما اگر يك لاك پشت را در نظر بگيريد، مشاهده مي‌كنيد كه چگونه درون پوستي سخت و مقاوم است تا از گزند دشمن در امان باشد و چنان چه به طاووس بنگريد، متوجه مي‌شويد كه طاووس تا وقتي پر دارد زيبا و قشنگ است، اگر پر را از او بگيري و عريان بشود، زيبايي خود را از دست مي‌دهد. حجاب براي زن همانند پر براي طاووس است. غنچه تا غنچه است، در حجاب است و هيچ كس هوس چيدن آن را نمي‌كند؛ اما همين كه حجاب را كنار نهاد وباز شد آن‌را خواهند چيد. وقتي كه چيدند، ممكن است آن را چند روزي درجاي مناسب قرار دهند اما ديري نمي‌پايد كه پژمرده و پرپر مي‌شود و آن را در سطل زباله مي‌ريزند.

خواهرانباحجاب هم همچون غنچه‌اند. هيچ كس دست طمع و تصرف به سمت آن‌ها دراز نمي‌كنند اما اگر اين حجاب را كنار گذارند مورد طمع ديگران واقع مي‌شوند.

اگرشما به ميوه بنگريد، متوجه مي‌شويد تا پوست برتن دارد مدت‌هاي زيادي دوام خواهد داشت. ولي وقتي پوست ميوه‌اي گرفته شود، دوام چنداني نخواهد داشت.

حجاباز نظر من همانند پوست ميوه‌اي است كه تازگي و سلامت آن را حفظ مي‌كند تا زماني كه زن‌ها حجاب و عفت دارند، از طراوت و زيبايي و تازگي و سلامت بهره مندند.

حجاب براي من نه تنها زحمت و تحميل نيست بلكه يك اصل خدشه‌ناپذير است كه از عقيده‌‌ام سرچشمه گرفته و در‌صد دم عقيده و حجابم را براي زنان آلماني وبراي همگان توضيح دهم. من دريافته‌ام كه حجاب يك ارزش است و ارزش‌هاي ديگردر كنارحجاب به من ارزاني مي‌شود.

دسته ها : حجاب
دوشنبه 1393/5/27
ﺷﯿﺸﻪ ﻫﺎﯼ ﻣﺸﺮﻭﺏ ﺭﺍ ﺳﻔﺎﺭﺵ ﺩﺍﺩﻩ ﺍﻡ ﺧﺪﺍ ﮐﻨﺪ ﺗﺎ ﻓﺮﺩﺍ ﺁﻣﺎﺩﻩ ﺷﻮﻧﺪ.
ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺗﺎﻻﺭ ﺷﻬﺮ ﺭﺍ ﺁﺫﯾﻦ ﺑﺴﺘﻪ ﺍﻡ.ﺧﻮﺑﯽ ﺍﯾﻦ ﺗﺎﻻﺭ ﺍﯾﻦ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﮐﺎﺭﯼ ﻧﺪﺍﺭﻧﺪ ﻣﺠﻠﺲ ﻣﺨﺘﻠﻂ ﺑﺎﺷﺪ ﯾﺎ ﺟﺪﺍ.
ﭼﻨﺪ ﺗﺎ ﺍﺯﺩﻭﺳﺘﺎﻧﻢ ﮐﻪ ﺧﻮﺏ ﻣﯿﺮﻗﺼﻨﺪ ﺣﺘﻤﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺎﺷﻨﺪ ﺗﺎ ﻣﺠﻠﺲ ﮔﺮﻡ ﺷﻮﺩ.
ﺁﺧﺮ ﺷﻮﺧﯽ ﻧﺒﻮﺩ ﮐﻪ. ﺷﺐ ﻋﺮﻭﺳﯽ ﺑﻮﺩ.
ﻫﻤﺎﻥ ﺷﺒﯽ ﮐﻪ ﻫﺰﺍﺭ ﺷﺐ ﻧﻤﯿﺸﻮﺩ.
ﻫﻤﺎﻥ ﺷﺒﯽ ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﺑﻪ ﻫﻢ ﻣﺤﺮﻣﻨﺪ.
ﻫﻤﺎﻥ ﺷﺒﯽ ﮐﻪ ﻭﻗﺘﯽ ﻋﺮﻭﺱ ﺑﻠﻪ ﻣﯿﮕﻮﯾﺪ ﺑﻪ ﺗﻤﺎﻣﯽ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﺩﺍﺧﻞ ﺗﺎﻻﺭ ﮐﻪ ﻧﻪ ﺑﻪ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﺮﺩﺍﻥ ﺷﻬﺮ ﻣﺤﺮﻡ ﻣﯿﺸﻮﺩ ﺍﯾﻦ ﺭﺍ ﺍﺯ ﻓﯿﻠﻢ ﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻓﻀﺎﯼ ﺳﺒﺰ ﺩﺍﺧﻞ ﺷﻬﺮ ﻣﯿﮕﯿﺮﻧﺪﻓﻬﻤﯿﺪﻡ.
ﻫﻤﺎﻥ ﺷﺒﯽ ﮐﻪ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻣﯿﺸﻮﺩ ﻋﺎﻟﻢ ﻣﺤﻀﺮ ﺧﺪﺍﺳﺖ.
ﺁﻫﺎﻥ ﯾﺎﺩﻡ ﺁﻣﺪ.ﺍﯾﻦ ﺗﺎﻻﺭ ﻣﺤﻀﺮ ﺧﺪﺍﻧﯿﺴﺖ 
ﺗﺎ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﻣﻌﺼﯿﺖ ﮐﻨﯿﺪ.
ﻫﻤﺎﻥ ﺷﺒﯽ ﮐﻪ ﺩﺍﻣﺎﺩ ﻫﻢ ﺁﺭﺍﯾﺶ ﻣﯿﮑﻨﺪ.
ﻫﻤﻪ ﻭ ﻫﻤﻪ ﺁﻣﺪﻧﺪ ﺣﺘﯽ خان دايي ﻭ.…
=====
ﺍﻣﺎ…ﮐﺎﺵ ﺍﻣﺎﻡ ﺯﻣﺎﻧﻤﺎﻥ نيز مي آمد.ﺣﻖ ﭘﺪﺭﯼ ﺩﺍﺭﺩ ﺑﺮ ﻣﺎ…
ﻣﮕﺮ ﻣﯿﺸﻮﺩﺍﻭ ﻧﺒﺎﺷﺪ؟
ﻋﺮﻭﺱ ﺑﺮﺍﯾﺶ ﮐﺎﺭﺕ ﺩﻋﻮﺕ ﻧﻔﺮﺳﺘﺎﺩﻩ ﺑﻮﺩ،ﺍﻣﺎ ﺁﻗﺎ ﺁﻣﺪﻩ ﺑﻮﺩ.ﺑﻪ ﺗﺎﻻﺭ ﮐﻪ ﺭﺳﯿﺪ ﺳﺮ ﺩﺭ ﺗﺎﻻﺭ ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩﻧﺪ:
ﻭﺭﻭﺩ ﺍﻣﺎﻡ ﺯﻣﺎﻥ ﻣﻤﻨﻮﻉ!
ﺩﻭﺭﺗﺮﻫﺎ ﺍﯾﺴﺘﺎﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ: ﺩﺧﺘﺮﻡ ﻋﺮﻭﺳﯿﺖ ﻣﺒﺎﺭﮎ ﻭﻟﯽ ﺍﯼ ﮐﺎﺵ ﮐﺎﺭﯼ ﻣﯿﮑﺮﺩﯼ ﺗﺎ ﻣﻦ ﻫﻢﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺴﺘﻢ ﺑﯿﺎﻡ.…ﻣﮕﺮ ﻣﯿﺸﻮﺩ ﺷﺐ ﻋﺮﻭﺳﯽ ﺩﺧﺘﺮ ﭘﺪﺭ ﻧﯿﺎﯾﺪ.ﻣﻦ ﺁﻣﺪﻡ ﺍﻣﺎ..
ﮔﻮﺷﻪ ﺍﯼ ﻧﺸﺴﺖ ﻭ ﺩﺳﺖ ﺑﻪ ﺩﻋﺎ ﺑﺮﺩﺍﺷﺖ ﻭ ﺑﺮﺍ خوشبختي ﺩﺧﺘﺮﮎ ﺩﻋﺎ ﮐﺮﺩ.…
=====
ﭼﻪ ﻇﺎﻟﻤﺎﻧﻪ ﯾﺎﺩﻣﺎﻥ ﻣﯿﺮﻭﺩ ﮐﻪ ﻫﺴﺘﯽ.ﻣﺎ ﮐﻪ ﺭﻭﺯﯼ ﻣﺎﻥ ﺭﺍ ﺍﺯ
ﺳﻔﺮﻩ ﺗﻮ ﻣﯽ ﺑﺮﯾﻢ ﻭ ﻣﯽ ﺧﻮﺭﯾﻢ،ﺑﺎ ﺷﯿﻄﺎﻥ ﻣﯽ ﭘﺮﯾﻢ ﻭ ﻣﯽ ﮔﺮﺩﯾﻢ.
ﻣﯿﺪﺍﻧﻢ ﮔﻨﺎﻩ ﻫﻢ ﮐﻪ ﻣﯿﮑﻨﯿﻢ،ﺑﺎﺯ ﺩﻟﺖ ﻧﻤﯽ ﺁﯾﺪ ﻧﯿﻤﻪ ﺷﺐ ﺩﺭ ﻧﻤﺎﺯ ﺩﻋﺎﯾﻤﺎﻥ ﻧﮑﻨﯽ!
ﻣﺎ ﺣﻮﺍﺳﻤﺎﻥ ﭘﺮﺕ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻓﺮﺍﻣﻮﺵ ﻣﯿﮑﻨﯿﻢ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ. ﺍﻣﺎ ﺷﻤﺎ ﺧﻮﺏ ﯾﺎﺩﻣﺎﻥ ﻣﯿﮑﻨﯽ.
ﺳﯿﺪﺍﺑﻦ ﻃﺎﻭﻭﺱ ﻣﮕﺮ ﻧﻤﯽ ﮔﻔﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺳﺮﺩﺍﺏ ﻣﻘﺪﺱ ﺩﻋﺎ ﻣﯿﮑﺮﺩﯼ: ﺭﺑّﻨﺎ ﺷﯿﻌﺘﻨﺎ ﻣﻨّﺎ…
ﺑﺪﺍ ﺑﻪ ﺣﺎﻝ ﻣﺎ!ﻣﺎ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﻣﺼﺪﺍﻕ ﻧﺎﻣﺮﺩﻣﺎﻧﯿﻢ.…ﺑﺪﺍ ﺑﻪ ﺣﺎﻝ ﻣﺎ.…
ﺁﻥ ﺷﺐ ﻫﺎﯾﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﮐﻪ ﺑﯽ ﺣﻀﻮﺭ ﺗﻮ ﺣﺘﯽ ﺑﯽ ﺣﻀﻮﺭ ﺩﻝ ﺭﺍﺿﯽ ﺍﺕ ميگذرانيم،ﺑﺪﺍ ﺑﻪ ﺣﺎﻝ ﻣﺎ
........

دسته ها : حجاب
شنبه 1393/5/25
روز شهادت حضرت زهرا (سلام الله عليها) شخصي خدمت حضرت آيةالله بهجت عرض كرد:
آقا تسليت عرض ميكنم، به حضرت زهرا (سلام الله عليها) سيلي زدند...
حضرت آيةالله بهجت فرمودند: الآن هم به حضرت زهرا (سلام الله عليها) سيــــلي مي زنند.
عرض كردند: الآن چطور به حضرت سيلي مي زنند؟
آيةالله بهجت فرمودند: هر شيعه با رفتارش و بي حجابي‌اش سيلي به صورت حضرت زهرا (سلام الله عليها) مي زند.
دسته ها : حجاب
شنبه 1393/5/25
المَعروفُ ما لَم يَتَقَدَّمهُ مَطلٌ، وَلَم يَتبَعهُ مَنٌّ؛
احسان آن است كه تأخيرى در پيش و منتى در پس، نداشته باشد.
دسته ها : حديث
شنبه 1393/5/25
البُخلُ أن يَرَى الرَّجُلُ ما أنفَقَهُ تَلَفًا، وَما أمسَكَهُ شَرَفًا؛
بخل آن است كه انسان آنچه را بخشيده، تلف و آنچه را نگه داشته شرف بپندارد
دسته ها : حديث
شنبه 1393/5/25
مَن عَدَّدَ نِعَمَهُ مَحَقَ كَرَمَهُ؛
هر كه احسان‌هاى خود را بر شمرد، بخشندگى خويش را از بين برده است
دسته ها : حديث
شنبه 1393/5/25
أيَسُرُّكَ أن تَكونَ مِن حِزبِ اللّهِ الغالِبينَ؟ اِتَّقِ اللّهَ سُبحانَهُ وأحسِن في كُلِّ اُمورِكَ؛ فَإِنَّ اللّهَ مَعَ الَّذينَ اتَّقَوا وَالَّذينَ هُم مُحسِنونَ؛
آيا مي خواهى از حزب پيروز خداوند باشى؟ از خدا پروا كن و كارها را درست انجام بده؛ چرا كه خداوند با كسانى است كه تقواپيشه اند و آنانى كه كارها را نيكو (بى عيب و نقص) انجام مي دهند.
دسته ها : حديث
شنبه 1393/5/25

در اين روز  ثقه جليل اباصلت عبد السلام بن صالح هروى كه اهل هرات بود پس از آزادى از زندان ماءمون از دنيا رفت

اباصلت از اصحاب امام رضا (عليه السلام ) و از خواص شيعيان بود، و كتاب ((وفاه الرضا (عليه السلام ))) تاءليف اوست .

در ايران دو قبر منسوب به آن بزرگوار است : يكى در بيرون شهر مشهد، و ديگرى در دروازه رى قم (1) كه قبر منسوب به او در قم طبق تحقيق اعتبار بيشتري دارد.


1- مراقد المعارف ج1 ص107-108

منبع: تقويم شيعه

پنج شنبه 1393/5/23

در اين روزدر سال 5 ه‍ غزوه خندق (احزاب ) و كشته شدن عمرو بن عبدود به دست امير المؤ منين (عليه السلام ) به وقوع پيوست ، و اين جنگ در زمستان به وقوع پيوست . وقوع جنگ خندق را بعضى در 8 ذى القعده  و بعضى در 15 شوال گفته اند، و استبعادى ندارد كه شروع جنگ در 15 شوال باشد. همچنين به قولى غزوه خندق در سال 4 ه‍ اتفاق افتاده است.

در اين جنگتعداد مسلمانان 3000 نفر و تعداد شهداى مسلمانان 6 نفر بود. تعداد كفار 10000 نفر بود ولى تعداد مقتولين كفار ذكر نشده است .

پنج شنبه 1393/5/23
درسال 250 يا 255 هجري حضرت ابوالقاسم عبدالعظيم حسني فرزند عبدالله بن علي بن حسن بن زيد بن حسن بن علي بن ابيطالب عليه السلام وفات يافته است. ايشاناز مشاهير علما و و از ثقات و از فضلاي محدثين است كه در زهد زبانزد خاص وعام بوده است.
آنحضرت به طور ناشناس وارد ري شد و از ترس بني عباس در ساربانان در خانه يكياز شيعيان زندگي مي كرد. تا هنگام وفات كسي متوجه نشد آن بزرگوار كيست تا اينكه بعد از وفات خواستند آن بزرگوار را غسل دهند نوشته اي در لباس او يافتند كه نسب شريف خود را در آن نوشته بود. مرقد مطهر ايشان در شهر ري مشهور است
سه شنبه 1393/5/21
X