معرفی وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم خدایا..... یاریم کن نگاهم... در افق این فضای مجازی... جز برای تو....نبیند و انگشتانم ... جز برای تو ... کلیدی را فشار ندهند... *********************** وقتی به علاوه خدا باشی منهای هر چیزی زندگی می کنی. *********************** میلیون ها زن ایرانی در انقلاب سال 1357 با قدرت هر چه تمام تر پا در صحنه نهادند. حضور زنان در به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی چندین شکل داشت. برخی اخبار را گردآوری یا جزوه هایی را توزیع می کردند، بقیه به فعالان سیاسی مورد حمله یا زخمی ها پناه می دادند، بسیاری فعالانه در خیابان ها به راهپیمایی و تظاهرات می پرداختند، برخی تا آن جا پیش رفتند که در سنگر سازی در برابر نیروهای رژیم طاغوت کمک می کردند و حتی تعدادی از آنان اسلحه به دست گرفتند و به مبارزه پرداختند.
دسته
دوستان
همكاران(سازمان زنان انقلابي)
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 832456
تعداد نوشته ها : 5400
تعداد نظرات : 127


 ...
... ...
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
در روزگارهاي قديم جزيره اي دور افتاده بود كه همه احساسات در آن زندگي مي كردند: شادي، غم، دانش عشق و باقي احساسات . روزي به همه آنها اعلام شد كه جزيره در حال غرق شدن است. بنابراين هر يك شروع به تعمير قايقهايشان كردند. دسته ها :
دوشنبه 1392/10/30
در قصه اي قديمي حكايت مي كنند كه وقتي روزي روزگاري در سرزميني دور ,مردم گناهان بسيار كردند و مورد خشم خداوند قرار گرفتند خداوند بر آن شد تا تنبيهي سخت بر آنها مقرر فرمايد .تنبيهي سخت تر از آتش و سيل و زلزله و قحطي و بيماري , تنبيهي كه نسل ها را سوزنده تر از آتش بسوزاند بي آنكه كسي ببيندش يا بر آن واقف شود.دسته ها :
دوشنبه 1392/10/30
روز خيلي گرمي بود، سوسماري با بچه‏هايش توي باتلاق كنار آبگير تن‏شان را به گل مي‏زدند. از گرماي هوا كلافه شده بودند. به طرف آب رفته و بدن‏شان را در آب خنك فرو بردند. احساس بهتري پيدا كردند و از آب خنك لذت مي‏بردند. دسته ها :
دوشنبه 1392/10/30
صدا پاشنه‌ي چكمه‌هاش را مي‌شنيدم. مي‌دويد صِدام مي‌كرد. آن‌طرفِ خيابان، ايستادم جلو ماشين...نشسته بودم رو نيم‌كتِ پارك، كلاغ‌ها را مي‌شمردم تا بيايد. سنگ مي‌انداختم بهشان. مي‌پريدند، دورتر مي‌نشستند. كمي بعد دوباره برمي‌گشتند، جلوم رژه مي‌رفتند. ساعت از وقتِ قرار گذشت. نيامد. نگران، كلافه، عصبي‌ شدم. شاخه‌گلي كه دستم بود سَرْ خَم كرده داشت مي‌پژمرد.دسته ها :
دوشنبه 1392/10/30
در قرون وسطا كشيشان بهشت را به مردم مي‌فروختند و مردم نادان هم با پرداخت هر مقدار پولي قسمتي از بهشت را از آن خود مي‌كردند.فرد دانايي كه از اين ناداني مردم رنج مي‌برد دست به هر عملي زد نتوانست مردم را از انجام اين كار احمقانه باز دارد تا اينكه فكري به سرش زد...


دسته ها :
دوشنبه 1392/10/30
علي باغبانيان اظهار داشت:‌ نفرت يكي از هيجانات و احساسات است كه همه انسان‌ها كمابيش آن را تجربه مي‌كنند.

ويافزود: وقتي انسان در مواجهه با مكان، شيء يا شخصي دچار احساس ناخوشايند مي‌شود و اين احساس موجب دوري او از آن موقعيت مي‌شود، به آن نفرت مي‌گويند.
.
دسته ها :
دوشنبه 1392/10/30
عضو هيئت مديره انجمن گوش و حلق و بيني ايران گفت: براي تمام بيماري‌هاي وزوز درمان نداريم اما به افراد توصيه مي‌كنيم كه سطح تحمل خود را بالا ببرند.
دسته ها :
دوشنبه 1392/10/30

امروزه ثابت شده است كه زندگى بشر بدون خواب و تجديد قوا غير ممكن است و اشخاص و حيواناتى را كه چند روز بى‏خواب نگاه داشته‏اند مشاعر خويش را از دست داده و بعضى مرده‏اند. خواب در موجودات زنده از قبيل انسان، حيوان، حشرات و حتى نباتات عموميّت دارد. پديده خواب يك پيش آمد تصادفى نيست بلكه يكى از آثار قدرت و تدبير خداى جهان آفرين است؛ خداوند در قرآن كريم ميفرمايد: «و از نشانه هاي او (خدا) خواب شما در شب و روز است.»1

پيامبر(ص): از خواب بسيار برحذر باشيد؛ زيرا خواب زياد آدمي را در قيامت فقير ميكند

دسته ها :
دوشنبه 1392/10/30
 صورت مادرم سوخته بود و از وقتي يادم مي‌آمد چشم چپش نمي‌ديد. چهره‌اش شبيه بقيه مادرها نبود؛ هميشه از پوست‌سوخته‌اش مي‌ترسيدم و از اين‌كه دوستانم متوجه شوند چشمش نمي‌بيند، خجالت مي‌كشيدم. براي همين فكر مي‌كردم اگر همراه او باشم يا دوستانم، ما را با هم ببينند، خيلي براي من بد مي‌شود و حتما دوستانم مرا مسخره مي‌كنند. هميشه از حضور مادرم در يك جمع آشنا خجالت مي‌كشيدم و دوست نداشتم هيچ‌كس بداند اين زن يك چشم با پوست سوخته‌اش مادر من است.دسته ها :
يکشنبه 1392/10/29
روزي روزگاري درختي بودو پسر كوچولويي را دوست مي داشت .پسرك هر روز مي آمدبرگ هايش را جمع مي كرداز آن ها تاج مي ساخت و شاه جنگل مي شد .از تنه اش بالا مي رفتاز شاخه هايش آويزان مي شد و تاب مي خورد..و سيب مي خوردبا هم قايم باشك بازي مي كردند .دسته ها :
يکشنبه 1392/10/29
چهار دانشجو كه به خودشان اعتماد كامل داشتند يك هفته قبل از امتحان پايان ترم به مسافرت رفتند و با دوستان خود در شهر ديگر حسابي به خوشگذراني پرداختند.دسته ها :
يکشنبه 1392/10/29
يادش آمد كه چقدر دوست داشت فرزندشان پسر باشد.درب اتاق عمل باز شد. پرستار بود.- مژده بدهيد : يك پسر كاكل زري!...حالا هم در بيمارستان بود.در باز شد.- پسرم اومده؟- نه، داداش نيست، پرستارهدختر اين را گفت و پدرش را نوازش كرد!دسته ها :
يکشنبه 1392/10/29
بهلول هر وقت دلش مي گرفت به كنار رودخانه مي آمد. در ساحل مي نشست و به آب نگاه مي كرد.پاكي و طراوت آب، غصه هايش را مي شست. اگر بيكار بود همانجا مي نشست و مثل بچه ها گِل بازي مي كرد.آن روز هم داشت با گِل هاي كنار رودخانه، خانه مي ساخت.دسته ها :
يکشنبه 1392/10/29
شهري بود در پشت كوه‌هاي سر به فلك كشيده. شهري كه همه اهالي آن شب هنگام و پس از خوردن شام، برنامه عجيب اما مشخصي براي خود داشتند. همراه هر كدامشان هميشه يك دسته كليد بزرگ و البته يك فانوس هم بود. شب كه مي‌شد هر كدامشان دسته كليد و فانوسش را برمي‌داشت و بي خبر، از خانه بيرون مي‌زد. حتما از خودتان مي‌پرسيد چه عجيب! يا چرا؟ مگر آن وقت شب، كجا را داشتند كه بروند؟دسته ها :
يکشنبه 1392/10/29
از بدو تولد موفق بودم، وگرنه پام به اين دنيا نمي رسيد.از همون اول كم نياوردم، با ضربه دكتر چنان گريه‌اي كردم كه فهميد جواب هاي ، هوي است.هيچ وقت نگذاشتم هيچ چيز شكستم بدهد، پي‌درپي شير ميخوردم و به درد دلم توجه نمي كردماين شد كه وقتي رفتم مدرسه از همه هم سن و سالهاي خودم بلندتر بودم و همه ازم حساب مي‌بردند.هيچ وقت درس نخوندم، هر وقت نوبت من شد كه برم پاي تخته زنگ مي‌خورد.دسته ها :
يکشنبه 1392/10/29
يك روز بزرگان شهر ديدند كه ضرورتي وجود ندارد كه همه چيز ممنوع باشد و جارچي‌ها را روانة كوچه و بازار كردند تا به مردم اطلاع بدهند كه مي‌توانند هر كاري دلشان مي‌خواهد بكنند.... شهري بود كه در آن، همه چيز ممنوع بود. و چون تنها چيزي كه ممنوع نبود بازي الك دولك بود، اهالي ‌شهر هر روز به صحراهاي اطراف مي‌رفتند و اوقات خود را با باري الك دولك مي‌گذراندند.


دسته ها :
يکشنبه 1392/10/29
در يكي از روزهاي سرد ماه ژانويه و در يكي از محلات فقيرنشين در شهر واشنگتن دي.سي صبح زود كه مردم آن منطقه كه اكثرا يا كارگر معدن بودند و يا صاحب مشاغل سياه از خانه هايشان بيرون زدند تا يك روز پر از رنج و مشقت ديگر را آغاز كنند٬ زنان و مرداني كه تفريح و لذت در زندگيشان نامفهوم بوددسته ها :
شنبه 1392/10/28
تاجري پسرش را براي آموختن راز خوشبختي نزد خردمندي فرستاد . پسرجوان چهل روز تمام در صحرا راه رفت تا اينكه سرانجام به قصري زيبا برفراز قله كوهي رسيد. مرد خردمندي كه او در جستجويش بود آنجا زندگيمي كرد.دسته ها :
شنبه 1392/10/28
دختر كوچكى با معلمش درباره نهنگ‌ها بحث مى‌كرد.معلم گفت: از نظر فيزيكى غيرممكن است كه نهنگ بتواند يك آدم را ببلعد،زيرا با وجود اين كه پستاندار عظيم‌الجثه‌اى است، امّا حلق بسيار كوچكى دارد. دختر كوچك پرسيد: پس چه طور حضرت يونس به وسيله يك نهنگ بلعيده شد؟معلم كه عصبانى شده بود تكرار كرد كه نهنگ نمى‌تواند آدم را ببلعد. اين از نظر فيزيكى غيرممكن است.دختر كوچك گفت: وقتى به بهشت رفتم از حضرت يونس مى‌پرسم.معلم گفت: اگر حضرت يونس به جهنم رفته بود چى؟دختر كوچك گفت: اونوقت شما ازش بپرسيد دسته ها :
شنبه 1392/10/28
يك پيرمرد بازنشسته خانه ي جديدي در نزديكي يك دبيرستان خريد. يكي دو هفته ي اول همه چيز به خوبي و خوشي گذشت تا اين كه مدرسه ها باز شد. در اولين روز مدرسه پس از تعطيلي كلاس ها ۳ تا پسر بچه در خيابان راه افتادند و در حالي كه بلند بلند با هم حرف مي زدند هر چيزي كه در خيابان افتاده بود شوت مي كردند و سروصداي عجيبي به راه انداختنددسته ها :
شنبه 1392/10/28

حق چو ديد آن نور مطلق در حضور/ آفريد از نور او صد بحر نور

آفرينش را جز او مقصود نيست/ پاك دامن تر زاو موجود نيست

ميلاد نبي اكرم گرامي باد . . .
..........

ماه فرو ماند از جمال محمد / سرو نباشد به اعتدال محمد

قدر فلك را كمال و منزلتى نيست / در نظر قدر با كمال محمد. . .

ميلاد نور مبارك


دسته ها :
شنبه 1392/10/28
به گزارش ايرنا به نقل از وزارت امور خارجه روسيه، بوگدانف و هويي روز جمعه به طور مفصل ابعاد مختلف اوضاع سوريه را بررسي كردند.

دراين ديدار دو طرف به تبادل نظر درخصوص مسايل مربوط به كنفرانس ژنو2 كه قرار است روز 22 ماه ژانويه جاري برگزار شود، پرداختند
دسته ها :
شنبه 1392/10/28
در عمل پخت تغييراتي در ميزان مواد مغذي موجود در ماده غذايي رخ مي‌دهد كه اين تغييرات بستگي زيادي به روش پخت و حالت فيزيكي ماده غذايي دارد.

عواملي كه بايد در پخت مواد غذايي لحاظ شود عبارتند از:

- از نمك يددار تصفيه شده مي بايست در طبخ استفاده شود.
دسته ها :
شنبه 1392/10/28
دكتر محمود افتخارزاده‌ متخصص قلب و عروق  گفت: نشستن طولاني در طول سفر باعث لخته شدن خون مي‌شود و ممكن است اين لخته از طريق جريان خون به ريه‌ها، مغز، قلب، و قسمت‌هاي ديگر انتقال پيدا كند كه ممكن است منجر به آسيب شديد اين اندام‌ها و حتي مرگ شود و براي جلوگيري از اين اختلالات بايدهر دو ساعت يك بار كمي راه برويد يا پا‌هاي خود را بي‌حركت نگذاريد.
وي در ادامه افزود: ايجاد لخته‌هاي خوني در مسير رگ‌هاي خوني اندام‌ها باعثاختلال جريان خون مي‌شود و علاوه بر آن منجر به انسداد نسبي و يا كامل عروق خوني مي‌گردد.

وي تصريح كرد: راه نرفتن در طي يك مسير طولاني ممكن است موجب لخته شدن خون در پا شود و همچنين كشيدن سيگار ‌و چاقي نيز از عوامل ابتلا به خطر تشكيل لختهٔ خوني در سياهرگ‌ عمقي است.
 وي اظهار داشت: كساني كهبه تازگي عمل جراحي داشتند يا سابقهٔ خانوادگي لخته شدن خون را دارند و يا دچار بيماري‌ قلبي هستند بيشتر در معرض ابتلا به اين عارضه هستند، همچنين در افراد مسن و زنان باردار زناني كه از قرص ضد بارداري استفاده مي‌كنند اين احتمال بيشتر است.
وي خاطر نشان كرد: مسافرت با قطار به دليل موقعيت حركت در طول مسير بهتر از وسايل نقليهٔ ديگر است.

دسته ها :
شنبه 1392/10/28
گروه بهداشت و درمان  ؛لاك زدن مداوم و كاشت ناخن باعث مي شود كه هميشه يك لايه روي ناخن قرار بگيرد و بررسي سلامتي با استفاده از ناخن ممكن نباشد.پزشكان علايم مشاهده شده روي ناخن را به صورت زير تعبير مي كنند.
دسته ها :
شنبه 1392/10/28

آب گريپ‌فروت و مشكلات قلبي

مصرفآب گريپ‌فروت با بسياري از داروها ممنوع است. «گريپ‌فروت» حاوي تركيب‌هايياست كه ميزان جذب برخي داروها از جمله داروهاي كاهنده چربي خون را از طريقدستگاه گوارش بالا مي‌برد. مصرف داروهايي مثل سيمواستاتين با آب گريپ‌فروتمي‌تواند باعث افزايش غلظت خوني آن تا 15 برابر و مشكلات عضلاني شود. مصرفداروهاي درمانگر سوزش سر دل مثل داروي سيزاپرايد هم با اين آب‌ميوه ممنوع است زيرا مي‌تواند باعث افزايش ضربان قلب شود.

بهطور كلي بهتر است تا 2 ساعت قبل از مصرف اين داروها آب گريپ‌فروت ننوشيد ودر صورتي كه پزشك برايتان داروها را تجويز كرد، در روز بيش از 250 سي‌سي از اين آب‌ميوه ننوشيد
دسته ها :
شنبه 1392/10/28
دلايلمختلفي براي پف و حلقه‌هاي سياه اطراف چشم‌ها وجود دارد. اطراف چشم بسيارنازك است و با بالا رفتن سن، شل‌تر و نازك‌تر مي‌شود. به همين دليل تيرگيعضلات و رگ‌هاي عمق پوست با وضوح بيشتري ديده مي‌شود و حالت تيرگي دور چشم را به وجود مي‌آورد. خستگي، كار زياد، تنظيم نبودن ساعت خواب و تغذيه نامناسب و مصرف غذاهاي پرنمك، كم‌خوني يا كمبود آهن و حتي كمبود مواد آنتي‌اكسيدان يا ويتامين K، خون‌رساني نامناسب به ناحيه چشم، استرس و ناراحتي‌هاي كليوي از عوامل موثر در ايجاد سياهي دور چشم مي‌باشند.
دسته ها :
شنبه 1392/10/28
به گزارش سرويس علمي جام نيوز به نقل از سلامانه، خيلي ها چاي سبز را يك نوشيدني مفيد مي دانند اما دانشمندان به تازگي متوجه شده اند، نوشيدن چاي سبز مي تواند مانع كاركرد درست داروي فشار خون در كساني شود كه فشار خون بالا دارند. 
دسته ها :
شنبه 1392/10/28
شبي ، پسري نزد مادرش كه در آشپزخانه در حال پختن شام بود ، رفت و يك برگه كاغذ را به او داد . مادر دست هايش را با حوله اي تميز كرد و نوشته ها را با صداي بلند خواند . پسرش با خط بچه گانه نوشته بود 


دسته ها :
جمعه 1392/10/27
اين داستان، يكي از 10 داستان راه يافته به مرحله نهايي دومين جشنواره داستان كوتاه پايداري است.زن جوان انباري را گشت و صدا زد:-ايوب .ايوب  بازي تمومه مامان. اينقدر منو حرص نده. فكر مي‌كنم رفتي تو كوچه، دوباره گم شدي. اون وقت آواره كوچه و خيابون مي‌شم‌ها! ...دسته ها :
جمعه 1392/10/27
روزي لئون تولستوي در حال عبور از مكاني بود. ناخواسته با زني برخورد كرد. زن بلافاصله شروع كرد به بد و بيراه گفتن. پس از چند دقيقه كه دست از فحش و ناسزا برداشت، تولستوي با آرامش كلاهش را برداشت و با ادب گفت: من تولستوي هستم مادامزن كه از رفتار خود بسيار خجالت زده شده بود با صداي آهسته اي گفت:چرا زودتر خود را معرفي نكرديد؟تولستوي پاسخ داد: شما آنقدر مشغول معرفي خود بوديد كه مجالي براي معرفي من باقي نگذاشتيد!دسته ها :
جمعه 1392/10/27

بسم الله

ديگر دزد دين كه نيستم!

روزيكسي در راهي بسته اي يافت كه در آنها چيزهايي گرانبها بود و آيته الكرسي هم پيوست آن بود آن آن فرد بسته را به صاحبش رد كرد.او را گفتند چرا اين همه مال را از دست دادي؟گفت:صاحب مال عقيده داشت كه اين آيه مال او را  از دزد نگاه ميدارد و من دزد مال هستم نه دزد دين!اگر آن را پس نميدادم در عقيده صاحب آن خللي راجع به دين روي ميداد آن وقت من دزد دين هم بودم!

دسته ها :
جمعه 1392/10/27

بسم الله الرحمن الرحيم

فرق آدم و ابليس

ابليس به پنج علت بدبخت شد:

۱-اقرار به گناه نكرد۲-از كرده پشيمان نشد۳-خود را ملامت نكرد۴-تصميم به توبه نگرفت و از رحمت خدا ناميد شد

اما آدم به پنج علت سعادتمند شد:

۱-اقرار به گناه كرد۲-از كرده پشيمان شد۳-خود را سرزنش كرد۴-تعجيل در توبه كرد وبه رحمت حق اميد داشت.

دسته ها :
جمعه 1392/10/27

بسم الله الرحمن الرحيم

برنامه اي كه خشم انوشيروان را كنترل كرد

انوشيروان،خدمتكارمخصوص درباري داشت،كه همواره در خدمتش بود،به او سه كاغذ داد،و گفت((هر وقت من خشمگين شدم و خشمم شديد شد اين سه نوشته را يكي پس از ديگري به من بده ))

غلامدرباري پيشنهاد انوشيروان  را پذيرفت،تا روزي،انوشيروان بر سر موضوعي،سخت خشمگين شد.غلام يكي از رقعه ها را به او داد كه در آن نوشته شده بود:


دسته ها :
جمعه 1392/10/27

بسم الله الرحمن الرحيم

حكايتي عرفاني

روزيشبلي(عارف مشهور)را ديدند الله الله مي گفت،جواني سوخته دل پرسيد:چرا “لا اله الا الله” نمي گويي؟گفت ترسم چون”لا اله”بگويم به”الله” نرسيده نفسم گرفته شود.*

دسته ها :
جمعه 1392/10/27
در طب سنتي ايران تدابير مختلفي براي حفظ سلامت و تندرستي جسم و روح وجود دارد كه يكي از آنها داشتن رژيم غذايي مناسب و سالم است؛ رژيمي كه علاوه برآنكه با مزاج و طبع فرد منطبق باشد تا حد زيادي با مزاج فصل نيز هماهنگي داشته باشد. يكي از مهمترين ويژگي هاي اين تدابير مصرف خوراكي ها و مواد غذايي به همراه مصلح آنهاست. (مقصود از مصلح مواد غذايي خوراكي، ادويه يا چاشني اي است كه مصرف توامان آن با مواد غذايي به ايجاد تعادل و توازن در بدن انسان كمك مي كند). دكتر سعيد صانعي، درمانگر و مشاور گياه درماني علاوه بر انكه شما را با مصلح رايج ترين خوراكي ها و مواد غذايي آشنا مي كند به شما مي گويد چرا بايد اين مواد غذايي را با هم و در كنار هم در يك وعده غذايي ميل كنيد.

دسته ها :
جمعه 1392/10/27
عرق بدن كه غدد ترشح‌كننده درون پوست توليد مي‌شود، براي خنك كردن بدن است، درواقع هنگامي كه اين آب به آرامي از روي پوست بدن تبخير مي‌شود، با گرفتن گرماي بدن، پوست را خنك مي‌كند و وجود باكتري‌هايي كه روي پوست زندگي مي‌كند ايجاد بودي بد مي‌كند. 


درواقع عرق بدن ماده بوداري محسوب نمي‌شود، اما اگر مدت طولاني روي سطح پوستباقي بماند، باكتري‌هايي كه به صورت طبيعي روي پوست وجود دارد كه در اثر واكنش‌هاي شيميايي، بوي بد بدن را به وجود مي‌آورد. 


وياظهار داشت: بعضي از افراد به دليل اينكه ميكروب‌هاي بيشتري روي سطح بدنشان زندگي مي‌كنند، بيشتر از ساير افراد از بوي بد عرق خود ناراحت هستندكه بهترين راه برطرف كردن آن،‌‌ همان شست و شوي به موقع و مرتب بدن است، البته بوي بد بدن مي‌تواند با شست و شوي بدن با يكسري بدن شوي‌هاي از بين برود و همچنين لازم است هر فردي در كيف خود يك اسپري داشته باشد و از لباس‌هاي نخي بيشتر استفاده شود زيرا آب‌هاي تبخير شده بدن راحت‌تر جذب لباس نخي مي‌شود. 


وي اضافه كرد: برخي از مواد غذايي مانند سير و پياز مي‌تواند روي بوي بدن عرق تاثيرگذار باشد و موجب افزايش و تغيير در بوي آن شود، نوشيدن ميزان كافي آب و مايعات، غدد ترشح‌كننده اكرين را فعال مي‌سازد كه باعث رقيق‌تر شدن عرق آپوكرين مي‌شود.


دسته ها :
جمعه 1392/10/27
تخمه‌كدو يكي از انواع دانه‌هاست كه ‌ تنوع زيادي دارد. حدود 5 نوع تخمه ‌كدو داريم كه ارزش تغذيه‌اي تمام آنها تقريبا با هم برابر است.
دسته ها :
جمعه 1392/10/27

بيماريهاي غده تيروئيد طيف گسترده اي از اختلالات كم كاري و پركاري تيروئيد را با علائم و نشانه هاي بسيار گسترده در برمي گيرد. افراد مبتلا به بيماري تيروئيد ممكن است علائم متفاوتي را در شروع بيماري نشان دهند.

 

دسته ها :
جمعه 1392/10/27
بزرگ بودن مچ دست نمايانگر بروز بسياري از بيماري‌هاي پنهان در بدن شماست و سلامت شما را همواره تهديد مي‌كند.

دانشمندان با انجام آزمايشات و مطالعاتي روي 1800 "بيمار قلبي، عروقي" و ديابتي دريافتند كه بيش از 45 درصد آن‌ها دور مچ شان بيشتر از اندازه طبيعياست.

 

دسته ها :
جمعه 1392/10/27
هوايسرد مي تواند آسم و ديگر ناراحتي هاي تنفسي را تشديد كند. بيشترمردم، در فصل هاي سرد سال بيشتر وقت خود را در منزل يا دفتر كار مي گذرانند كه ممكن است كيفيت هوا مناسب نباشد و اين امر اثر مخربي روي سلامتي آنها بگذارد. اما براي اينكه بتوان راحت تر نفس كشيد، در اين مطلب به نقل از «هلث نيوز» به چند روش اشاره شده است.
دسته ها :
جمعه 1392/10/27
  به گفته كارشناسان اين ماده نگهدارنده سبب بروز حساسيت‌هاي پوستي با علائمي چون ورم، خشكي پوست، تاول و ترك‌هاي كوچك روي پوست مي‌شود.

دراين بررسي متخصصان به مطالعه روي شش مورد حساسيت به اين دستمال‌هاي مرطوب در فاصله سال‌هاي 2011 تا 2013 ميلادي در آمريكا پرداختند. گزارش‌ها حاكيستدر تمام اين كودكان از نوعي دستمال مرطوب استفاده شده كه حاوي نگهدارنده شناخته شده «متيل ايزوتيازولينون» (MI) بوده است.

به گزارش ايسنا بهنقل از هلث دي نيوز، دكتر «ماري ووچانگ»، محقق ارشد اين مطالعه اظهار داشت: در بررسي‌هاي آزمايشگاهي به مطالعه تاثير اين نوع ماده نگهدارنده رويپوست و واكنش پوست نسبت به آن پرداختيم همچنين از والدين كودكان درخواست كرديم تا از مصرف اين دستمال‌هاي مرطوب پرهيز كنند و پس از آن مشاهده شد كهحساسيت‌هاي پوستي در اين كودكان پس از گذشت چند روز فروكش كرد.
دسته ها :
جمعه 1392/10/27
اينعمل كم سابقه و موفقيت آميز توسط يك گروه جراحي به سرپرستي دكتر ˈشهياد صالحیˈ انجام گرفته كه هم اكنون وضعيت عمومي بيمار رضايتبخش اعلام شده است.
دسته ها :
جمعه 1392/10/27
دكترزهرا علي نژاد خرم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: برخي افراد به دليل استرس زياد حتي بدون عوامل زمينه اي ديگر دچار تنگي نفس و ديگر علايم شناخته شده مي شوند و پس از ويزيت بيماري قلبي آنان تشخيص داده مي شود.
دسته ها :
جمعه 1392/10/27
ايسنا: دكتر ريچارد ويل، فرمولي براي اندازه‌گيري ضربان قلب مناسب به هنگام ورزش تهيه كرده است كه به شرح زير است:

ابتدا با كمك يك ساعت اندازه‌گيري كنيد كه در يك دقيقه چند بار قلب شما مي‌زند.

دسته ها :
جمعه 1392/10/27
ليلا شيربيگي درباره سلامت پوست و ناخن اظهار داشت: پوست منعكس كننده سلامت اعضاي داخلي و ميزان سن افراد است براين اساس براي داشتن پوست سالم بايد اعضاء داخلي بدن به خوبي كار كنند و در سلامت باشد.
دسته ها :
جمعه 1392/10/27

بر نگه سرد من، به گرمي خورشيد،

مي‌نگرد هر زمان دو چشم سياهت

تشنه‌ي اين چشم‌ام، چه سود، خدا را

شبنم جان مرا نه تاب نگاهت

جز گل خشكيده‌اي و برق نگاهي

از تو درين گوشه يادگار ندارم !

ز آن شب غمگين، كه از كنار تو رفتم،

دسته ها :
پنج شنبه 1392/10/26

كاروان رفته بود و ديده من

همچنان خيره مانده بود به راه

خنده مي‌زد به درد و رنجم، اشك

شعله مي‌زد به تار و پودم، آه

رفته بودي و رفته بود از دست

عشق و اميد زندگاني من

رفته بودي و مانده بود به جا،
دسته ها :
پنج شنبه 1392/10/26

بي تو سي سال، نفس آمد و رفت،

اين گران‌جان پريشان پشيمان را

كودكي بودم وقتي تو رفتي، اينك،

پيرمردي است ز اندوه تو سرشار، هنوز

شرمساري كه به پنهاني، سي سال به درد،

در دل خويش گريست

نشد از گريه سبك بار هنوز!

آن سيه دست سيه داس، سيه دل كه ترا،

چون گلي، با ريشه،

دسته ها :
پنج شنبه 1392/10/26

من يقين دارم كه برگ

كاين چنين خود را رها كردست در آغوش باد

فارغ است از ياد مرگ

لاجرم چندان كه در تشويش از اين بيداد نيست

پاي تا سر، زندگيست

آدمي هم مثل برگ

مي‌تواند زيست بي‌تشويش مرگ

گر ندارد همچو او، آغوش مهر باد را

مي‌تواند يافت لطف هرچه بادا باد را

فريدون مشيري

دسته ها :
پنج شنبه 1392/10/26
X