معرفی وبلاگ
بسم الله الرحمن الرحیم خدایا..... یاریم کن نگاهم... در افق این فضای مجازی... جز برای تو....نبیند و انگشتانم ... جز برای تو ... کلیدی را فشار ندهند... *********************** وقتی به علاوه خدا باشی منهای هر چیزی زندگی می کنی. *********************** میلیون ها زن ایرانی در انقلاب سال 1357 با قدرت هر چه تمام تر پا در صحنه نهادند. حضور زنان در به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی چندین شکل داشت. برخی اخبار را گردآوری یا جزوه هایی را توزیع می کردند، بقیه به فعالان سیاسی مورد حمله یا زخمی ها پناه می دادند، بسیاری فعالانه در خیابان ها به راهپیمایی و تظاهرات می پرداختند، برخی تا آن جا پیش رفتند که در سنگر سازی در برابر نیروهای رژیم طاغوت کمک می کردند و حتی تعدادی از آنان اسلحه به دست گرفتند و به مبارزه پرداختند.
دسته
دوستان
همكاران(سازمان زنان انقلابي)
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 832519
تعداد نوشته ها : 5400
تعداد نظرات : 127


 ...
... ...
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
 آنگلامركل پس از انتخاب به سمت صدراعظم (نخست وزير) آلمان براي سوم دوره متوالي، براي نخستين بار در تاريخ اين كشور، وزارت دفاع كابينه را به يك زنسپرده است.
خانم "اورزولا فون در لاين" وزير سابق كار و امور اجتماعي آلمان در كابينه جديد به عنوان وزير دفاع معرفي شده است.
بسياري از رسانه هاي آلماني اين گمانه را مطرح كرده اند كه اين وزير زن، جايگزين احتمالي مركل در آينده خواهد شد.
خانملاين 55 ساله يكي از محبوب ترين سياستمداران آلماني است. او چهره يك زن مدرن آلماني را نشان مي دهد كه مي تواند كارهاي خانه را با مشاغل بيرون از خانه هماهنگ كند. او مادر 7 فرزند است اما در عين حال توانست پيروزي سياسي درخشاني را از طريق فعاليت در حزب  اتحاديه دموكرات مسيحي به نمايش بگذارد.
در نظرسنجي سال 2010 نشريه بيلد خانم لاين توانست نظر مثبت 43 درصد از سؤال شوندگان در نظرسنجي را كسب كند. تنها خانم "شتيفي گراف" بازيكن مشهور تنيس توانست نسبت 45 درصد را به خود اختصاص دهد و مركل با 34 درصد در جايگاه سوم قرار گرفت.

خانم "لاين" وزير دفاع جديد آلمان به همراه همسر و 7 فرزندش

سوابق وزير دفاع جديد آلمان به اين شرح اعلام شده است:
- فارغ التحصيلي از دانشگاه هانوفر در سال 1987 و آغاز فعاليت به عنوان پزشك زنان و زايمان
- عضويت در حزب اتحاديه دموكرات مسيحي آلمان در سال 1990
-  ورود به فعاليت هاي سياسي در سطح محلي در منطقه هانوفر و انتخاب به عنوان عضو شوراي محلي هانوفر در سال 2001
- انتخاب به عنوان وزير كابينه ايالتي ساكسونيا در سال 2003
- فعاليت به عنوان وزير امور خانواده، سالمندان، زنان و جوانان در كابينه ملي آنگلا مركل در سال 2005
- پيروزي در انتخابات پارلمان ملي آلمان
- ورود دوباره به كابينه آلمان و برعهده گرفتن مسؤوليت وزارت كار و امور اجتماعي كابينه ملي در سال 2009
اوعلاوه بر پزشكي تحصيلكرده اقتصاد نيز هست. پدرش ارنست البرخت سابقه نخست وزيري را در ايالت ساكسونيا دارد و از اعضاي ارشد حزب اتحاديه دموكرات مسيحي به شمار مي رود.
 .
دسته ها :
شنبه 1392/9/30
اين ژن همچنين احتمال مرگ اين بيماران را به همين ميزان در شش سال بعدي زندگي آنها افزايش مي‌دهد.

تنها تعداد كمي از زنان معادل دو تا سه درصد آنها به اين دي‌ان‌اي سركش دچار هستند. 

درآينده شايد بتوان مبتلايان به بيماري قلبي را براي برخورداري از اين ژن مورد آزمايش قرار داده و به آنها درماني براي افزايش شانس زنده ماندن ارائهكرد. 

به گفته محققان، افراد داراي اين ژن وقتي تحت فشار رواني قرار دارند، تا دو برابر بيشتر هورمون تنش‌زاي كورتيزول را توليد مي‌كنند. 

از آنجائيكه كورتيزول براي سلامت قلب خطرناك است، اين دانشمندان به بررسي هزاران بيمار قلبي براي شش سال پرداختند. 

اينپژوهش نشان داد افراد داراي دي‌ان‌اي معيوبي كه بيش از اندازه در برابر تنش حساس مي‌شوند، همچنين در معرض خطر بيشتر ابتلا به حملات قلبي قرار دارند. 

در افراد مبتلا به بيماري قلبي، دارا بودن اين ژن به اندازه استعمال دخانيات يا چاق بودن مضر بود. 

ژنهايحمله قلبي پيش از اين شناسايي شده بودند، اما اين محققان بر اين باورند كه كشف جديد متفاوت است چرا كه اثر آن در افزايش شانس مشكلات شناخته شده وهمچنين شايد بتوان تاثيرات آن را درمان كرد. 

براي مثال، اگر پژوهشهاي بيشتر به تائيد اين يافته‌ها بپردازند، بيماران قلبي مي‌توانند از داروهايي استفاده كنند كه توليد هورمون كورتيزول را پايين مي‌آورند. 

همچنين اين امكان وجود دارد كه درمان حامل‌هاي سالم اين ژن بتوانند آنها را از ابتلا به حمله قلبي حفظ كند. 

نتايج اين پژوهش در مجله PLoS ONE منتشر شده است.

دسته ها :
شنبه 1392/9/30
كاوشي سازمان يافته در خصوص هفت مهارت كليدي براي ارتباطات بهتر در حوزه‌هاي كاري، خانوادگي و اجتماعي

چالش اول

با دقت و حساسيت بيشتري گوش دهيد

اولگوش دهيد و قبل از آن كه نظر خود را در خصوص آنچه گفته شد بيان كنيد، آنچهرا كه شنيديد تصديق كنيد ولو اينكه با آن موافق نباشيد. براي آن كه حداكثرتوجه طرف مقابل را جلب نماييد، به اين نكته توجه كنيد: گوش بدهيد و قبل ازآنكه نقطه نظر خود را مطرح كنيد، در يك يا دو عبارت آنچه را كه شنيديد (خصوصا از منظر احساسي) دوباره بيان كنيد. بر اساس اين نوع نگاه به فرايند گوش دادن، بين تصديق و تاييد يا موافقت تفاوت وجود دارد. تكرار حرفي كه ديگران زده‌اند، اذعان احساسات آن‌ها و يا بيان عملي كه مرتكب شده‌اند لزوما به معني تاييد و يا موافقت با آن‌ها و يا تبعيت از آن‌ها نيست.

اينچالش در سطوح عميق‌تر شامل فراگيري مهارت گوش دادن به صداي درونتان و همچنين فراگيري مهارت وفاداري به شخصيت اصلي‌تان است آن هم در عين مواجهه با افرادي كه كاملا با شما متفاوت هستند.

دسته ها :
شنبه 1392/9/30
ما كاملا اعتقاد داريم كليد موفقيت طولاني مدت، تمرين مداوم تنها عضله احساسات يعني «قدرداني» است.

افراديكه مدام در حال شكرگزاري و تشكر هستند، هميشه احساس خوبي در زندگي دارند. آنها در نتيجه موفقيت هايي كه كسب مي كنند، سعي دارند تا به موفقيت هاي بيشتري دست بيابند. هنگامي كه كارها بر اساس برنامه ريزي پيش نمي روند، مردم قدردان سعي مي كنند از آن تجربه كسب كنند.

اما درست برعكس، مردمي كه قدردان زندگي و شكرگزار نيستند، از موفقيت هايشان نيز لذت نمي برند. براي آنها كسب موفقيت همچون پر كردن سطلي است كه در انتهاي آن يك سوراخ بزرگ وجود دارد. شكست، اين افراد را بسيار عصباني و دلسرد مي كند. 

بنابراين، براي موفقيت، بايد بيشتر شكرگزار و قدردان باشيد. خوشبختانه، شكرگزار بودن همچون احساسات ديگر، مثل يك ماهيچه است: هرچه بيشتر آن را به كار ببريد، اين ماهيچه قوي تر و پرزورتر مي شود.

تمرين شبانه

بهترينزمان براي قدرداني از زندگي و اتفاقات آن، شب هنگام خواب است. در اين زمانمي توانيد همه اتفاق هاي خوبي كه براي شما يا در اطرافتان رخ داده است را در دفترچه يا تبلت خود يادداشت كنيد. آيا به كسي در حل مشكلش كمك كرده ايد؟آن را بنويسيد. آيا با دوست و همكار خود تماس گرفته ايد تا حالش را جويا شويد؟ بنويسيد. آيا باعث لبخند كسي شده ايد؟ آن را هم يادداشت كنيد.

اينكار در واقع نوعي تمريني براي مغز شماست تا بتواند جوانب مثبت اتفاقات را ببيند و ثبت كند. به اين ترتيب، تمركز ذهني خود را روي مسايل مثبت و خوب ميگذاريد. در نتيجه، خواب بهتري خواهيد داشت و بانشاط بيشتر از خواب بيدار خواهيد شد.


.
دسته ها :
شنبه 1392/9/30
اينجا تهران است. صداي راستين ملت ايران. صداي انقلاب..."اين جمله آشنا براي همه آنان كه لحظه پيروزي انقلاب اسلامي ايران در 22 بهمن 1357 را درك كرده اند يا بعدتر اين صدا را در فيلم هاي مستند شنيده اند خاطره انگيز است. اما درباره صاحب صدا روايت هاي مختلفي وجود دارد.

 [اگر اين پرسش پديد آمده كه چرا در پايان آذرماه سراغ مناسبتي رفته ايم كه به قاعده در ماه بهمن بايد بحث آن پيش آيد به  اندكي تامل توصيه مي كنيم تا پاسخ اين پرسش هم روشن شود.]
 
روايت نخست اين است كه صداي مرحوم شيخ فضل الله محلاتي است. روايت دوم اما  دو سال پيش  در مقدمه گفت و گوي يك روزنامه با علي مطهري - به بهانه فهرست"صداي ملت" در انتخابات مجلس شوراي اسلامي- نشست. آنجا كه ادعا شد اول بار صداي علي مطهريبود كه بعد از پيروزي انقلاب از راديو پخش شد و گفت: اين صداي انقلاب اسلامي ايران است.


.
دسته ها :
شنبه 1392/9/30
آياتا به حال دقت كرده ايد كه معمولا مديران، درباره استعداد و خلاقيت و نيز ارزش به كارگيري نيروهاي نخبه در سازمان همواره اظهارنظر مي‌كنند؛ ولي با اين حال يك رشته اشتباه‌هاي كليشه‌اي و رايج را كه دقيقا در خلاف همين گفته‌ها قرار دارد، پشت سر هم تكرار مي‌كنند؟!

در كسب وكار شايد كمتر چيزي به‌اندازه «خداحافظي كاركنان زبده از كار در سازمان» زيان‌بار باشد.

مندر بررسي‌هاي خود به اين نتيجه مسلم رسيده ام كه با همه تاكيداتي كه مديران در خصوص ضرورت به كارگيري و نگهداري از نيروهاي نخبه سازماني دارند،معمولا شركت‌ها براي حفظ كاركنان بااستعداد خود با چالش‌هاي عديده‌اي روبه‌رو هستند. در اين نوشتار، من به برخي از پژوهش‌ها، مشاهدات و يافته‌هاي خود اشاره مي‌كنم كه مي‌تواند پاسخي به «چه كنيم تا كاركنان خوب،سازمان را ترك نكنند» باشد.

اگر از هر مديري بپرسيد كه آيا وي فرآيندي براي جذب و استخدام افراد زبده و فني در سر دارد، وي بلافاصله پاسخ مي‌دهد: بله، البته.

سپسمعمولا مدير يكسري جملات صريح، آمار، نمودار و جملات نغز حكيمانه بر زبان مي‌آورند تا اهميت اين موضوع را به شما نشان دهند. درست است، همه اينها را كمابيش مي‌دانيم اما نكته اينجا است كه در دنياي كسب‌وكار، هر چند در اين زمينه به خوبي تئوري پردازي شده اما در عمل، رويكرد چشمگيري مشاهده نمي‌شود.

اصولا براي سبك سنگين كردن ارزش نخبگان در يك سازمان، بايدبه فرهنگ آن سازمان نگاه كرد نه به سخن پردازي‌ها و لفاظي ها؛ بايد به نتايج عملي نگاه كرد نه به گزارش‌هايي كه پشت سر هم ارائه مي‌شوند تا اهميتاين موضوع روشن را نشان دهد!

اگر ما جملات كليشه‌اي مديران را كناربگذاريم، هنگامي كه با كاركنان زبده برخي شركت‌ها گفت‌وگو مي‌كنيم مي‌بينيم اوضاع وخيم است؛ چرا كه:

• بيش از 30 درصد آنها احتمال مي‌دهند كه در 12ماه آينده، در جاي ديگري مشغول به كار شوند.

• بيش از 40 درصد آنها فردي را كه بايد به او گزارش بدهند، مناسب نمي‌دانند.

• بيش از 50 درصد آنها معتقدند ارزش‌هاي مدنظرشان، با ارزش‌هايي كه در ذهن كارفرما وجود دارد، متفاوت است.

• بيش از 60 درصدشان مي‌گويند اهداف شغلي آنها با طرح‌هايي كه كارفرما به آنها محول مي‌دارد، ناسازگار است.

• بيش از 70 درصد آنها از كار خود راضي نيستند يا آن را كم ارزش مي‌دانند.

اگر شما هم از آن دست مديراني هستيد كه مي‌كوشند «همه چيز را تحت كنترل خود درآورند» بهتر است قدري تجديد نظر كنيد.

در اين مورد، جمله قديمي جالبي هست كه مي‌گويد: كارمندان نه به خاطر سازمان بلكه به خاطر كارفرماي خود، قيد كار را مي‌زنند.

صرف‌نظراز موقعيت شغلي، پست سازماني و غيره، معمولا كارمنداني كه به طور داوطلبانه كار را ترك مي‌گويند، به نحوي با رويكرد مدير و رييس خود مشكل دارند.

نكته مهمي كه در اين خصوص نبايد ناديده گرفته شود آن است كه اولا سازمان‌ها براي راضي نگه داشتن كاركنان بااستعداد و خوش قريحه خود، ازراهكارهاي مختلفي همچون پاداش‌هاي نقدي و غيرنقدي، مرخصي‌هاي خارج از برنامه، ترفيع درجه و... استفاده مي‌كند و ثانيا اين افراد اغلب در سطوح بالاي سازماني و مديريتي مشغول به كار هستند و پست‌هاي مهمي در اختيار آنهااست. لذا نبودشان مي‌تواند ضربه مهمي به شركت وارد آورد و چه بسا پر كردن جاي خالي آنها، زمان و هزينه زيادي را به مجموعه تحميل كند.

در ادامه، به 10 پاسخ عمده اين سوال كه «چرا نخبگان محل كار خود را ترك مي‌گويند؟» اشاره مي‌شود. قطعا مديران زيرك با دانستن اين پاسخ‌ها، سعي مي‌كنند اشتباه‌هاي ديگران را تكرار نكنند.

1. به احساسات آنها توجهي نمي‌شود

سازمان‌هاي موفق، بين احساسات و علايق كارمندان خود و كاري كه به آنها محول مي‌دارند، نوعي تناسب و سنخيت برقرار مي‌كنند.

انسان‌ها ذاتا به گونه‌اي هستند كه نمي‌توانند در دراز مدت به كاري بپردازند كه از انجام دادن آن لذت نمي‌برند.

اگرشما از اين مهم غافل باشيد، در واقع ناخواسته باعث مي‌شويد كارمندان برتر خود را از دست بدهيد، چرا كه آنها دير يا زود شما را ترك خواهند گفت.
دسته ها :
شنبه 1392/9/30
داشتنشغل دوم، سبب مي‌شود كارمند احساس خستگي كرده و دچار اضطراب شود. كارمنداني كه علاوه بر شغل اصلي خود، شغل دوم نيز دارند، به طور بالقوه مي‌توانند به بهره‌وري و روحيه تيمي آسيب برسانند. اما داشتن شغل دوم، مزيت‌هايي نيز دارد: مهارت‌هاي مفيد و تجربه بيشتر. در اين مقاله، مت چيتاكبه بررسي اين موضوع مي‌پردازد كه مديران چگونه مي‌توانند به مقابله با اينعمل در ميان كارمندان خود بپردازند.

اگر اعضاي تيم كاري شما مضطرب و خسته به نظر مي‌رسند، ممكن است علت آن مطالبات كاري شركت شما نباشد.

پژوهشيكه به تازگي در واحد تجاري يونايت (Unite) انجام شد، مشخص ساخت كه نزديك به يك چهارم از كارگران (24 درصد) دو شغله هستند؛ و 90 درصد از آنها براي آنكه درآمد بيشتري داشته باشند، شغل دوم دارند.

برخيافراد فكر مي‌كنند مي‌توانند ساعت‌هاي طولاني كار كنند؛ در نگاه اين افراد، اصطلاح «با كار زياد خود را از پاي در آوردن»، معناي دستگاه پول‌سازمي‌دهد. اما داشتن شغل دوم كارمندان، مشكلات عملي عديده‌اي را براي مديرانايجاد مي‌كند. اين افراد شامل كارمنداني مي‌شوند كه خسته سر كار حاضر مي‌شوند و افرادي كه به صورت آزاد براي رقيب شما كار مي‌كنند و از زمان و تجهيزات شما استفاده مي‌كنند.

جني هولمز از اداره مركزي برايتون توضيح مي‌دهد كه داشتن شغل دوم كارمندان، منجر به ايجاد مشكلات جدي در محل كار مي‌شود.

اواين گونه هشدار مي‌دهد: «كار مازاد كارمندان شما مي‌تواند موجب ايجاد ناسازگاري در منافع شركت شود و اين امر مي‌تواند اعتبار كارفرما را خدشه‌دار كند. اگر كارمندان شما در همان حوزه و با يكي از رقيبان شركت همكاري داشته باشند، ممكن است مسائل تجاري و محرمانه نيز مطرح شود».

اينكارمندان علاوه بر خطر انتقال اسرار تجاري به شركت‌هاي رقيب، يا به خطر انداختن جايگاه شركت مي‌توانند باعث، امكان تخطي از مقررات قانون كار نيز شوند.

ليندا مك دونالد، كارشناس مديريت و قانون اشتغال در اين باره مي‌گويد: «تحت مقررات زمان كار، هيچ كارگري نبايد به طور متوسط بيش از 48 ساعت در هفته كار كند ».

جني هولمز مي‌گويد: «بنابراين، اگر كارمنديساعات طولاني در جاي ديگري كار كند و در شركت شما به صورت پاره‌وقت استخدام شود، ممكن است مقرراتي نقض شود. علاوه بر اين، ممكن است كارمند خسته سر كار حاضر شود و وظايف كاري خود را به خوبي انجام ندهد».

مديراني كه به دنبال راه‌حل هستند، مي‌توانند هنگام استخدام افراد خواسته‌هاي خود را در قرارداد لحاظ كنند.

اينموضوع بسيار مهمي است كه بندي در قرارداد وجود داشته باشد كه كارمندان را ملزم نمايد تا هر گونه كاري را كه قرار است در سازمان‌هاي ديگر بر عهده بگيرند، اعلام كنند.

هولمز مي‌گويد: «اين بندها كه به طور معمول با عنوان «انحصار خدمت» شناخته مي‌شوند، معمولا كارمند را ملزم مي‌كند تا كل زمان، توجه و توانايي‌هاي خود را محدود به نقش كنوني‌اش نمايد و پيش از آنكه بخواهد شغل با حقوق يا بدون حقوقي را بپذيرد، درخواست مجوز كند.»

مكدونالد موافق است كه اين يكي از رايج‌ترين روش‌ها در ميان كارفرمايان است.به اين طريق كارمند بار مسووليت اظهار علايق خود را تقبل مي‌كند. او مي‌گويد: «اين كار به شركت اجازه مي‌دهد تا درخواست‌هاي معقولي را درباره هويت كارفرما، ماهيت كار و ساعاتي را كه كارمند قرار است كار كند، ارائه دهد».
با اين حقيقت به دست آمده، مديريت مي‌تواند تصميم منطقي را درباره اجازه دادن يا ندادن به كارمند اتخاذ كند.

بهنظر مي‌رسد كه اين موضوع به اندازه كافي روشن شده است‌؛ كارمندان بايد پيشاز آنكه شغل دومي را بپذيرند، از شركت اجازه بگيرند و به اين ترتيب خطر كاهش مي‌يابد؛ در غير اين صورت ممكن است با اقدامات انضباطي جدي يا حتي اخراج روبه رو شوند.

دسته ها :
شنبه 1392/9/30
تهيه‌كنندهتعدادي از آلبوم‌هاي بنيامين بهادري خواننده موسيقي پاپ كشورمان تاريخ مراسم سومين و هفتمين روز درگذشت همسر اين خواننده را اعلام كرد.

محسنرجب‌پور خاطرنشان كرد: بعد از انجام مراحل اداري تا دقايقي ديگر مراسم خاكسپاري زنده‌ياد نسيم حشمتي برگزار مي شود. ضمن اينكه طبق برنامه ريزي هاي انجام گرفته دوشنبه دوم دي ماه از ساعت 14 تا 15:30 در مسجد حضرت رسول (ص) واقع در ميدان كاج سعادت آباد مراسم بزرگداشت سومين روز درگذشت و جمعه ششم دي از ساعت 18 تا 19:30 در مسجد جامع شهرك غرب مراسم هفتمين روز درگذشتهمسر فقيد بنيامين بهادري برگزار مي شود.

وي در پايان صحبت‌هاي خودضمن تقدير از هنرمندان و طرفداران اين خواننده موسيقي پاپ براي ابراز همدري خاطرنشان كرد: تمامي خبرهاي مربوط به اين واقعه ناگوار از طريق رسانه‌ها به اطلاع عموم مي رسد.

براساس اين گزارش زنده‌ياد نسيم حشمتي همسر بنيامين بهادري بعداز ظهر ديروز جمعه 29 آذر ماه در خروجي اتوبان همت بر اثر سانحه تصادف جان خود را از دست داد.
دسته ها :
شنبه 1392/9/30

سازمانغذا و داروي آمريكا (FDA) اعلام كرد: هنوز هيچ مدرك پزشكي به دست نيامده كه ثابت كند صابون‌هاي آنتي‌باكتريال براي جلوگيري از انتشار باكتري‌ها و ميكروب‌ها موثر هستند.

طبق گزارش اين سازمان با انجام بيش‌از 40 سال مطالعه مشخص شد تركيبات شيميايي آنتي‌باكتريال كه در توليد شمار زيادي از صابون‌ها و مواد شوينده استفاده مي‌شوند قابليت جلوگيري از شيوع ميكروب‌ها را ندارند و حتي ممكن است براي سلامتي نيز مضر باشند.

كارشناسان سازمان غذا و داروي آمريكا اظهار داشتند كه در حال بررسي سلامت چند ماده شيميايي از جمله «تري كلوسان» هستندكه طبق مطالعات جديد مي‌تواند با هورمون‌ها تداخل پيدا كند و حتي موجب رشدباكتري‌هاي مقاوم به دارو شود.

«ساندرا كودر» از مركز دارويي سازمان غذا و داروي آمريكا گفت: بسياري از مصرف‌كنندگان شوينده‌هاي آنتي‌باكتريال تصور مي‌كنند با استفاده از اين محصولات خود را در مقابل بيماري‌ها محافظت مي‌كنند.

طبق بررسي سازمان غذا و داروي آمريكا در توليد بيش‌از 93 درصد اين صابون‌ها از تركيبات مضري چون «تري‌كلوسان» يا «تري كلوكاربان» استفاده مي‌شود.

دسته ها :
شنبه 1392/9/30

محققان علوم پزشكي در دانشگاه ميسوري آمريكا اعلام كردند بررسي آنان نشان مي دهد با مصرف انگور مي توان برخي سلول هاي سرطان پوست را در برابر پرتو درماني حساس تر كرد و درمان سرطان پوست را آسان تر نمود. محققان دانشگاه ميسوري مي گويند اثرات مشابهي در سرطان پروستات نيز پس از مصرف انگور، مشاهده شده است.

دكتر مايكل نيكول و همكارانش مي گويند اين مطالعه به صورت خاص بر روي بيماران مبتلا به سرطان پوست از نوع ملانوم انجام گرفت و نتايج مثبتي در پي داشت. هنگامي كه سلول ها توانايي تقسيم و رشد عادي خود را از دست مي دهند اين موضوع منجر به تسخير، تخريب و فاسد شدن بافت هاي سالم مي شود و در نهايت سرطان ايجاد خواهد شد. 
دسته ها :
شنبه 1392/9/30
هيچكس نمي تواند به فرد ديگري انگيزه بدهد. تنها كاري كه ديگران مي كنند تشويق ما براي انجام دادن كارهاست. اين خود انسان است كه بهترين مشوق و انگيزه دهنده براي خودش است.

 در اين مطلب 10 راه موثر براي ايجاد انگيزه در خود را برايتان نام برده ايم تا كمك كند از استعدادها و توانايي هاي دروني خود به بهترين شكل ممكن استفاده كنيد.


1.   هميشه در آسايش و آرامش نباشيد. از اينكه كمي به خود سختي دهيد نهراسيد. بزرگ ترين مانع براي رسيدن به استعدادهاي دروني همين راحت طلبي است. اتفاق هاي مهم زماني رخ مي دهند كه شما كمي هم تلاش و سختي را تحمل كنيد.

2.    از اشتباه كردن نهراسيد. عقل به ما كمك مي كند تا اشتباه نكنيم و  در نتيجه هزاران اشتباه به وجود مي آيد.

3.    فكر خود را به مسايل معمولي محدود نكنيد. سعي كنيد بزرگ و وسيع فكر كنيد.

4.   شاد بودن را در زندگي خود اتخاب كنيد. افراد شاد هميشه انگيزه بيشتري براي انجام امور دارند. شادي حق مسلم شماست و آن را با چيز ديگري عوض نكنيد.


5.   حداقل يك ساعت در روز را به خودشناسي اختصاص دهيد. كتاب هاي مفيد مطالعه يا موسيقي الهام بخش گوش كنيد. رانندگي بهترين فرصت براي گوش كردن به كتاب هاي صوتي در مورد پرورش روح و خودشناسي است.

6.   به خود ياد بدهيد كه كاري كه آغاز كرده ايد را بايد تمام كنيد. بسياري از ما پيش از پايان يك كار يا انجام يك تصميم، سراغ كار ديگري مي رويم. اين خوب نيست. هميشه كارهاي خود را تمام كنيد.

7.   در حال زندگي كنيد. وقتي در گذشته ها گير كرده ايد يا در آينده اي كه نيامده سير مي كنيد، نمي توانيد از لحظه هاي كنوني خود استفاده و تصميمات درست اتخاذ كنيد.

8.    خود را مجبور كنيد تا از زندگي لذت ببرد. لذت بردن بهترين شغل بهشت است.

9.    وقتي درمانده مي شويد يا شكست مي خوريد، هرگز عقب نشيني نكنيد. شايد موفقيت در چند قدمي شما ايستاده باشد.

10.   هميشه آرزوهاي بزرگ در سر بپرورانيد. اگر چيزي فراتر از سطح انتظار باشد ما همه تلاش خود را مي كنيم تا آن آرزو و خواسته را برآورده كنيم. 

ناراحتي بزرگ زندگي در رنجي كه مي كشيم نيست در چيزهايي است كه از دست مي دهيم. بنابراين سعي كنيد هيچ چيز را از دست ندهيد. ما بايد هميشه و در هر لحظه آماده باشيم تا بتوانيم كسي كه هستيم راقرباني كسي كنيم كه مي خواهيم باشيم .
دسته ها :
شنبه 1392/9/30
كارشناسان معتقدند تنها در صورتي شست و شوي دست‌ها با آب گرم براي كشتن ميكروب‌ها موثر خواهد بود كه دماي آب در حد نقطه جوش باشد به همين دليل استكه براي ضد عفوني كردن اجسام و وسايل از آب جوش استفاده مي‌كنند.

درحقيقت از آنجايي‌ كه شست و شوي دست‌ها با آب جوش امكان پذير نيست اين كار با آب گرم انجام مي‌شود اما آب گرم با نرم كردن لايه‌هاي بالايي پوست آن رادر مقابل ميكروب‌ها آسيب پذيرتر مي‌سازد.

«آماندا آركاريكو» از موسسه انرژي و محيط زيست «واندربيلت»، گفت: شست و شوي دست‌ها با آب سرد يا خنك يكي از گزينه‌هاي پيشنهادي پزشكان به افراد است تا سطح پوست دست خود راپاكيزه حفظ كنند. همچنين استفاده از آب سرد مي‌تواند به طور قابل توجهي درمصرف انرژي صرفه جويي كند.
دسته ها :
شنبه 1392/9/30

1. براي خانواده و دوستان وقت مي گذارند.

اين مورد براي آن دسته از افرادي اهميت دارد كه در طول هفته براي عزيزانشان زياد وقت صرف نمي كنند.

2. ورزش.

همه بايد ورزش كنند و اگر نمي توانيد 4 يا 5 روز در هفته ورزش كنيد، بايد در تعطيلات آخر هفته اين كار را بكنيد تا جبران روزهاي ديگر بشود. اين فرصت بهترين زمان براي باز شدن ذهن و خلق ايده هاي نو است. همچنين مي توانيد روابط خود را گسترش دهيد و با افراد جديدي آشنا شويد.

3. دنبال يكي از علايق خود مي روند.

يكي از مديران خلاق يك شركت كارت پستال، در تعطيلات آخر هفته به مدرسه قديمي اش مي رفت تا عشق خود به هنر را دنبال كند. اين علاقه او باعث شد كه عشق او به شعر گفتن هم پرورش يابد. افراد موفق براي آنچه مهم است و براي تفريح وقت مي گذارند. آنها براي فعاليت هايي كه به زندگي شان تعادل مي دهند زمان مي گذارند.

4. تعطيلات.

رفتن به تعطيلات براي آخر هفته فرصتي عالي براي دور شدن از مشغله و استرس محل كار است.

5. قطع كردن ارتباط اينترنتي.

موفق ترين افراد براي مدت كوتاهي هم كه شده از خواندن ايميل هاي خود دوري مي كنند. نه اينكه كل آخر هفته هيچيك از ايميل هاي خود را چك نكنيد، ولي حداقل وقتي براي پياده روي بيرون مي رويد، تلفن همراه خود را نبريد تا كمي احساس آزادي كنيد.

6. كارهاي داوطلبانه انجام دهيد.

كارهاي داوطلبانه از جمله كارهاي خيريه مي توانند بين كار و زندگي شما تعادل ايجاد كنند و نيازهاي معنوي شما را برطرف كنند. افراد موفق بسياري در كارهاي نيكوكارانه شركت مي كنند. اين راه خوبي براي آشنا شدن با افرادي با علايق مشابه شماست و البته اين كارهاي بشردوستانه به تبليغ برند شما هم كمك مي كنند.

7. از انجام كارهاي روزمره اجتناب مي كنند.

هر آخر هفته يك سري كارها هست كه هميشه بايد انجام شود، ولي شما دوست داريد كه اين كارها كمترين وقت ممكن را از شما بگيرند. يك سري از كارهاي مهم را انجام دهيد و بقيه را كنار بگذاريد و به ذهنتان استراحت دهيد.

8. برنامه ريزي كنيد.

برنامه ريزي باعث مي شود كه افراد بازده بيشتري داشته باشند و اگر اين كار را بكنيد از اول هفته تا آخر هفته خيالتان راحت مي شود و مسير افرادي كه براي شما كار مي كنند هم مشخص مي شود و افراد آماده مي شوند. بعضي افراد موفق حتي براي ماه آينده يا سال آينده خود هم برنامه ريزي مي كنند، زيرا معتقدند اگر در برنامه هاي كوتاه مدت گير كنيد، هيچ كار بزرگي را به انجام نمي رسانيد.

9. اجتماعي مي شوند.

انسان ها موجوداتي اجتماعي هستند و مطالعات بر روي خوشحالي تجربه شده افراد در طول روز نشان مي دهد كه اجتماعي شدن در صدر دلايل اين خوشحالي قرار دارد.

با دوستان و خانواده بيرون برويد يا در جامعه محلي ادغام شويد. ثابت شده است كه افراد موفق در اجتماعي شدن، رضايت فراواني مي يابند.

10. مديتيشن انجام مي دهند.

كلاس ها و تدريس خصوصي روشي سفارشي درباره بينش و آرامش ذهن هستند. ديگر چگونه مي توان در اين دنياي بيرحم، خود را براي موفقيت مجهز كرد؟

11. ارتباط برقرار مي كنند.

برقراري ارتباط براي يك فرد موفق رويداد خاصي نيست. افراد موفق هرجا بروند و هر كاري انجام دهند، مي توانند با افراد جديد ارتباط برقرار كنند.

12. فكر و تعمق مي كنند.

افرادي كه واقعاً موفق هستند در آخر هفته وقت جور مي كنند تا بر روي آنچه دارند و خوشحالي ها و دستاوردهايشان بينديشند. آخر هفته ها فرصت خوبي براي تعمق و فكر كردن به مسائل بزرگتر هستند.


13. باغباني/كارهاي دستي/بازي/ورزش/آشپزي/فعاليت هاي فرهنگي.

اين كارها براي افرادي خوب است كه در كل هفته در يك اداره حبس شده اند. فقط براي تفريح هم كه شده، افراد موفق از خلق باغچه هاي زيبا رضايت فراواني مي گيرند.

يك وكيل بود كه در آخر هفته ها باغباني مي كرد و كارهاي كاشيكاري و موزائيك كاري انجام مي داد تا جنبه خلاقانه و هنري روحش را ارضا كند. اين كار باعث مي شد كه او در طول هفته با انرژي بيشتري كار كند و انگيزه داشته باشد. كارهاي هنري غذاي روح او بودند. تئاتر، اپرا و رويدادهاي ورزشي هم روح انسان را تازه مي كنند.

14. خودشان را شارژ مي كنند.

ما در دنيايي پر از رقابت زندگي مي كنيم. بهترين عملكرد مستلزم مديريت زمان و پر كردن باتري هاي خود است. افراد موفق همين كار را مي كنند تا بتوانند به موفقيت هاي بيشتري دست يابند.

افراد موفق مي دانند كه زمان با ارزش تر از آن است كه فقط آن را صرف تفريح كنيم. نبايد اين زمان را با تلويزيون نگاه كردن، بيهوده چك كردن ايميل ها يا كارهاي روزمره و تكراري هدر داد. اگر معمولاً روزهاي هفته شما پرمشغله نيست، پس آخر هفته برايتان اهميتي ندارد. ولي اگر از 8 صبح تا 8 شب كار مي كنيد، پس آخر هفته برايتان مهم است. از آن به بهترين نحو بهره ببريد.

دسته ها :
شنبه 1392/9/30

به گزارش خبرگزاري فارساز اهواز، اكبر فتوحي در مراسم نخستين سالگرد شهداي گمنام دانشگاه صنعت نفت اهواز كه امشب با حضور اساتيد و دانشجويان دانشگاه صنعت نفت اهواز در كنار يادمان اين دو شهيد والامقام برگزار شد، اظهار كرد: امروزه فرهنگ بسيجي از مرزهاي جغرافيايي ما عبور كرده و به كشورهاي ديگر وارد شده است.

وي با تاكيد بر اينكه بيداري اسلامي از ثمرات اشاعه فرهنگ بسيجي در جهان اسلام است خاطرنشان كرد: اين فرهنگ نه تنها در كشورهاي اسلامي نفوذ كرده بلكه تا عمق كشورهاي اروپايي نيز رفته است.

اين رزمنده دوران دفاع مقدس با بيان اينكه وظيفه همه ما يك كار جهاني استافزود: ما بايد با رهبري ولي امر مسلمين جهان حضرت امام خامنه‌اي جهاني اسلامي بسازيم.

وي اظهار اميدواري كرد كه جهان اسلامي شود و پرچم هدايت آن را رهبر انقلاب اسلامي حضرت آيت الله خامنه‌اي به دست حضرت ولي عصر (عج) بدهند.

فتوحي بيان كرد: در دنياي كنوني جهانيان از فرهنگ بسيجي در جمهوري اسلامي ايران الگو مي‌گيرند و بيدار شده‌اند.

اين فرمانده ارشد در سپاه الغدير يزد در ادامه به بيان اقدامات بازدارندهدانشجويان در مقابل توطئه‌هاي دشمنان اشاره كرد و گفت: آن‌ها بايد در مقابل دشمن خود را به سلاح توكل، توسل و دعا مسلح كنند.

وي تفكر بسيجي را حلال مشكلات كشور دانست و از همه مسئولان خواست تا با تاسي به اين فرهنگ و تفكر بر معضلات و مشكلات موجود در جمهوري اسلامي ايرانغلبه كنند.

اين مسئول در ادامه عنوان كرد: از شهدا بخواهيم كه براي ما دعا كنند تا خدايي شويم و هميشه در كنار ولايت باشيم.

فرمانده سپاه الغدير يزد با بيان اينكه كساني در كشور هستند كه دم از ديانت مي‌زنند ولي با ولايت نيستند تاكيد كرد: كسي انقلابي است كه هميشه دركنار ولايت مطلقه فقيه باقي بماند.

وي تاكيد كرد: در دوران دفاع مقدس جوانان ما لباس رزم به تن مي‌كردند و به جبهه مي‌رفتند ولي امروز دانشجويان ما بايد با پوشيدن لباس فرهنگ توامانبا علم و خلاقيت را بپوشند و به مقابله با توطئه‌هاي دشمنان اسلام و جمهوري اسلامي بپردازند.

فتوحي اظهار داشت: امروز ايثارگري شهداي ما باعث شد كه صداي اذان مسلمانان نيز براي دشمن خطرناك باشد و براي ملت‌ها بيداري به ارمغان آورد.

وي در ادامه با گرامي داشت ياد و خاطره شهدا گفت: الان كه در اين محفل حضور داريم شهدا را ما دعوت كرده‌اند و كساني كه براي برپايي اين محفل كاريانجام دادند با اجازه شهدا بوده است.

اين رزمنده دوران دفاع مقدس در ادامه به مقام شامخ شهداي دانشگاه صنعت نفت اداي احترام كرد و ادامه داد: جا دارد كه يادي از شهيد محمدجواد تندگويان وزير نفت دولت شهيد رجايي كنيم و به روحش درود بفرستيم.

دسته ها :
شنبه 1392/9/30
سوال: وظيفه انسان در برابر گدايانى كه در برابر ديگران دست دراز مى ‏كنندو زندگى خود را با گدايى اداره مى‏ نمايند چيست؟ آيا كمك به آنان جايز است؟

آية الله خامنه اي (دام ظله):

جواب: سعى كنيد صدقات را به فقرايى كه متديّن و عفيف هستند بدهيد.

 

سوال: عموماً در منازل پول خرد به عنوان صدقه كنار گذاشته مي شود. گروهي بيان مي دارند كه حتماً بايد اين پول خرد صدقه داده شود و حق عوض كردن پول را نداريم و در صورتي كه پول جابجا شود مشكل دارد. آيا اين مسأله صحيح مي باشد؟

 

آية الله مكارم شيرازي(دام ظله):

جواب: تعويض صدقات با پول ديگر در صورتي كه كسري در آن نشود اشكالي ندارد.

 

حضرت آيت الله ملكوتي (دام ظله):

تعويض پول صدقات در صورتي كه معين باشندجايز نيست.

استفتائات جديد

 

دسته ها :
شنبه 1392/9/30

در حالي عده‌اي از مخالفان دولت سوريه، هزارمين روز شروع حوادث اين كشور را با پخش تصاوير و ويدئو جشن گرفتند كه واقعيات موجود در صحنه سوريه جايي براي شادي باقي نمي‌گذارد. گزارش‌هاي بين‌المللي تصويري تيره و تار از خونريزي و تخريب را نشان مي‌دهد كه باعث بروز شكافي اجتماعي شده است كه ترميم آن احتمالا به زماني بسيار طولاني نياز دارد.

به گزارش «تابناك» و به نقل از ال مانيتور، در اين دوره هزار روزه گروه‌هايي مسلحي به وجود امده‌اند كه مناطق خارج ار كنترل دولت مركزي را بين خود تقسيم كرده‌اند. گروه‌هاي راديكال قلمروهاي مخصوص خود را ايجاد كرده‌اند. جهادي‌ها از كشورهاي مختلف به خيابانهاي سوريه سرازير شده‌اند تا از دروازه شهرهاي سوريه خود را به درهاي بهشت برسانند، كودكان سلاح به دست گرفته‌اند و جنگ‌سالاران نقش خود را در تخريب سوريه به خوبي ايفا مي‌كنند!


دسته ها :
شنبه 1392/9/30

رخدادهاي 28 و 29 آذر 1359

چكيده

 • آيت الله خامنه اي : بنده اصرار دارم به شما برادران و خواهران بگويم كه شوراي دفاع در امر فرماندهي نظامي هيچ گونه تصرفي ندارد.
 • آيت الله منتظري: امام با لغو راهپيمايي به ما ياد دادند كه براي اسلام و جامعه از خودتان بگذريد .
 • بهزاد نبوي سخنگوي دولت گفت پاسخ نهايي ايران در مورد گروگان هاي آمريكايي تسليم دولت آمريكا شد .
 • آيت الله محمد جواد باهنر وزير آموزش و پرورش: ‌در محيط آموزشي نبايد فعاليت سياسي را با ماموريت سياسي اشتباه كرد .
 • بنا برگزارشات و اعتراف خبرنگاران خارجي كه چند روز قبل به جبهه هاي جنگ جنوب رفته بودند ،ايران توانسته است نيروهاي عراقي را در اين جبهه ها مغلوبكند.
 • محمد علي رجايي نخست وزير: مردم ما به خاطر حكومتي انقلاب كردند كه در سايه آن اسلام و اهلش عزيز و نفاق و كفر ذليل شوند ، نه به خاطر خانهخوب، لباس خوب .
 • ستاد مشترك ارتش جمهوري اسلامي ايران در اطلاعيه اي تاكيد كرد : نيروهاي مسلح اجازه كوچك ترين بي حرمتي به ولايت فقيه را نخواهند داد.
 • صليب سرخ بين الملل در بغداد به خبرگزاري فرانسه گفت اميدوار استبا تندگويان وزير نفت ربوده شده ايران و ديگر اسيران ايراني در عراق ملاقات كند.
دسته ها :
شنبه 1392/9/30
بهنقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حجت‌الاسلام محمدي گلپايگاني به نمايندگي از حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب با حضور در يكي از بيمارستان‌هاي تهران از آيت الله راستي كاشاني عيادت كرد.
دسته ها :
شنبه 1392/9/30
هفتمين جشنواره بين‌المللي "سينما حقيقت" كه در 2 روز گذشته مهمان آباداناني‌ها بوده است شامگاه پنجشنبه 28 آذرماه اختتاميه اين بخش را برگزار كرد.

در مراسمي كه در سينما نفت آبادان برگزار شد به دليل كمبود وقت سخنان ناصر تقوايي فيلمساز پيشكسوت ايراني كه بزرگداشت وي نيز دراين جشنواره برگزار شد، نيمه تمام ماند. برخي از سينماگران حاضر در سالن به اين اتفاق اعتراض داشتند. اختتاميه ساعت 19 آغاز و يك ساعت و نيم بعد بهپايان رسيد. بيشتر زمان اختتاميه به تجليل از چهره هاي وي‍ژه شامل سرداراندوران دفاع مقدس و پنج برگزيده داوران آبادن اختصاص داشت.

بر اساس برخي شنيده ها و اخبار تاييد نشده دليل پايان زودتر از انتظار اختتاميه و ناتمام ماندن صحبت‌هاي تقوايي، مخالفت برخي چهره هاي سياسي شهر آبادان با برگزاري اين جشنواره و نمايش فيلم‌ها بوده است.

تقوايي در سخنراني خود درباره سابقه حضور خود در آبادان و فيلمسازي در موطن خود صحبت مي‌كرد. وي به خاطراتي از دوران پس از جنگ و عكس هايي كه از اين شهر گرفته است، اشاره كرد.

فيلم هاي منتخب جشنواره سينماحقيقت در روزهاي گذشته در سينما نفت و تالار مهر شهر آبادان به نمايش درآمدند.

عباساميني، دانش اقباشاوي، بهزاد وزيري، محمودرضا ثاني و محمد مرادي هنرمندانيهستند كه 22 فيلم منتخب بخش مسابقه ملي جشنواره سينماحقيقت را داوري كردند.

به مستندسازان منتخب هيات داوران جشنواره سينما حقيقت آبادانطي مراسمي كه پنجشنبه 28 آذر ماه در آبادان برگزار شد تنديس جشنواره، لوح تقدير و هديه نقدي اهدا شد.

سيدمهدي طباطبايي‌نژاد، حبيب ايل‌بيگي، عليرضا قاسم‌خان، مصطفي رزاق كريمي، مهرداد اسكويي، اميرشهاب رضويان،‌ ناصرصفاريان، محمد حميدي مقدم، دانش اقباشاوي، محمدعلي فارسي، شهرام صفاجو، فرهاد مهران‌فر، علي‌محمد قاسمي، جعفر صانعي مقدم، محمدحسين مهدويان، داريوش ارجمند و ...از دست اندركاران و مهمانان جشنواره در آبادان بودند.
دسته ها :
جمعه 1392/9/29
پايگاه اينترنتي ال مانيتور طي گزارشي نوشت: اعتماد به نفس، موفقيتدر مصاحبه هاي شغلي، تداوم زندگي مشترك، يافتن شوهر، اينها از جمله پاسخ هاي مشتركي است كه زنان ايراني حدود 14 سال به بالا به سوالي در مورد علت استفاده از لوازم آرايشي در خارج از منزل مي دهند.
 
مهتاب، خانه دار، مي گويد، هرگز بدون آرايش خانه را ترك نمي كند و همسرش برخي اوقات او را به دليل اينكه براي رفتن به نانوايي در ساعت 6.30 صبح آرايش ميكند، مسخره مي كند. مهتاب مي گويد: «من بدون آرايش به راحتي نمي توانم رانندگي كنم. مثل رانندگي كردن بدون عينك مي ماند. اهميتي ندارد كه كسي به من توجه مي كند يا نه، من هميشه بايد از خط چشم و رژ لب قرمز رنگم استفاده كنم.»
 
وي تنها زن ايراني نيست كه چنين عادتي دارد. صنعت لوازمآرايشي در ايران صنعتي بزرگ است و تقاضا براي محصولات آرايشي با شتابي سريع رو به افزايش است، به طوري كه ايران را به مقصد اصلي محصولات آرايشي تقلبي تبديل كرده است.
 
اين گزارش افزود: نتايج تحقيقات اخير در مورد استفاده از لوازم آرايشي در استان اصفهان نشان مي دهد، 31.7 درصد دختران بين 15 تا 19 سال از مدل هاي ارائه شده توسط شبكه هاي تلويزيوني خارجي پخش شده از ماهواره تبعيت مي كنند. اين رقم مطمئنا در پايتخت بالاتر است.
 
ايران پس از عربستان، بزرگترين مصرف كننده لوازم آرايشي در منطقه است و مقام هفتم را نيز در بين همه كشورهاي جهان داراست.
 
درحالي كه هيچ آمار رسمي اي در مورد درصد استفاده از لوازم آرايشي در كشور وجود ندارد، برخي آمارهاي غيررسمي حاكي است، زنان ايراني بزرگترين مصرف كنندگان لوازم آرايشي تقلبي هستند. اين محصولات با نام برندهاي معروف آمريكايي و اروپايي عرضه مي شوند، اما در چين و كشورهاي ديگر توليد مي شوند.
 
بر اساس آمارهاي رسمي، تقريبا 80 تا 90 درصد كل محصولاتآرايشي وارداتي به ايران تقلبي هستند كه در كشورهايي همچون تايلند، چين ياتركيه توليد شده اند و با برندهاي ساختگي عمدتا از مرزهاي غربي و جنوبي وارد كشور مي شوند.
 
فريبا، متخصص بيماري هاي پوستي مي گويد، از بيمارانش خواسته است تا از لوازم آرايشي با برندهاي خارجي دوري كنند، زيرا محصولات آرايشي اي  كه در ايران توليد مي شوند، مناسب استفاده هستند و اكثرشان داراي كيفيت قابل قبول و تاريخ انقضاي مشخصي مي باشند. وي مي گويد، «اكثر زناني كه به صورت منظم به من مراجعه مي كنند و مي خواهند وضعيت پوستشان را بهبود ببخشند مي گويند ترجيح مي دهند پول بيشتري براي خريد محصولات خارجي بپردازند، زيرا آنها بيشتر از محصولات ايراني، به محصولات خارجي اعتماد دارند.»
 
وي معتقد است، بخشي از اين مشكلبه دليل جذابيت محصولات خارجي است هرچند اين محصولات از طريق كشورهاي همسايه به ايران قاچاق مي شوند و عموما در غرب توليد نمي شوند.
 
ازآنجايي كه دولت هزينه هاي آرايشي خانواده هاي ايراني را محاسبه نمي كند، برآوردها در زمينه هزينه خريد لوزام آرايشي از چند تحقيق معدود انجام شده در خصوص اين موضوع به دست مي آيد. تحليلگران بازار ايران نتيجه گرفته اند كه ارزش كل بازار محصولات آرايشي ايران در طي يك سال حدود 2 ميليارد دلار است و زنان و دختران ايراني بين 15 تا 45 سال حدود يك سوم كل لوازم آرايشي منطقه خاورميانه را مصرف مي كنند.
 
روند رو به افزايش استفاده از لوازم آرايشي، حتي به خانواده هاي محافظه كار و سنتي نيز رسوخ كرده است.مردان سنتي ايراني دوست ندارند زنان، دختران و خواهرانشان با آرايش غليظ در مجامع عمومي ظاهر شوند. اما اين روزها اين حساسيت ها مثل گذشته شايع نيست.
 
مريم، پرستاري كه در يكي از بيمارستان هاي لوكس تهران كار مي كند مي گويد، با وجود اينكه مدتهاست طلاق گرفته و تنها زندگي مي كند، هر موقع كه او زمان طولاني اي را جلوي آينه صرف آرايش مي كند، پدرش سرزنشش مي كند.

مريم مي گويد، آنچه مرا واقعا آزار مي دهد، رفتاري است كه همسران برخي از بيماران، به خصوص اگر بيماران مرد جوانتر باشند، انجام مي دهند. حتي گرفتن فشار بيمار يا لبخند زدن يا گفت و گويي كوتاه در حين كار، همسرانشان را عصباني مي كند. من همكاراني دارم كه زيبا هستند، اماآرايش نمي كنند. رفتارهاي آنها تا اين حد براي مراجعه كنندگان حساسيت برانگيز نيست.
دسته ها :
جمعه 1392/9/29
وزير نيرو با اعلام اينكه 70 درصد درياچه اروميه خشك شده است، از برگزاري سومين نشست شوراي عالي آب در دولت يازدهم طي هفته آينده خبر داد و گفت: انتقال آب درياي خزر و رودخانه ارس براي نجات درياچه اروميه، در دست مطالعه است.

 حميد چيت چيان از برگزاري سومين نشست شوراي عالي آب در دولت يازدهم خبر داد و گفت: در مدت كوتاهي كه دولت يازدهم فعاليت خودرا آغاز كرده، تاكنون دو نشست شوراي عالي آب برگزار شده است و هفته آينده نيز سومين نشست اين شورا برگزار خواهد شد.
 
وزير نيرو با بيان اينكه براي مديريت آب به ويژه در بخش كشاورزي بايد برنامه ريزي و تصميم گيري شود اظهارداشت: 100 روز نخست بيشتر به سازماندهي و برنامه ريزي كارها گذشت به طوري كه برخي از فعاليت‌ها را آغاز كرديم هرچند كه بدون ترديد خدمات آب و برق خدماتي هستند كه بدون وقفه بايد به جامعه عرضه شود.
 
چيتچيان با بيان اينكه برخي از كارها استمرار فعاليت هاي گذشته و سرعت دادن به امور بود افزود: در مورد مسائلي مانند آب‌هاي مشترك دغدغه‌هاي بسياري رادر تنظيم بودجه 93 داشتيم به طوري كه از ابتداي فعاليت دولت جديد، كارگروهي در وزارت نيرو مشغول تهيه بودجه سال 93 شد.
 
وي اظهارداشت: از آنجايي كه بايد سياست‌هاي دولت تدبير و اميد در بودجه‌هاي سالانه تبلور پيدا كند، توانستيم به نتايج خوبي دست يابيم. به گفته وزير نيرو، با توجه به شرايط اقتصادي كشور اعتبار خوبي براي صنعت‌ آب و برق در نظر گرفته شد به طوري كه اميدواريم با همكاري تمام دست اندركاران اين صنعت،بتوانيم در مورد آب‌ هاي مرزي به طور خاص حركت بسيار سريعي داشته باشيم.
 
وزيرنيرو با بيان اينكه خوشبختانه در لايحه دولت رديف مستقلي در نظر گرفته شدهاست تصريح كرد: اين رديف مربوط به توسعه مجتمع‌هاي آبرساني روستايي است. چيت چيان با بيان اينكه تامين آب شرب براي مردم كشور اعم از شهري و روستاييجزو اولويت‌هاي اصلي است ادامه داد: اين مسئله دقيقا با بهداشت و سلامت آحاد جامعه مرتبط است، اين در حالي است كه چند سالي بود كه رديف متمركز مليبراي اين كار پيش بيني نشده بود و اميدواريم با پشتيباني نمايندگان مجلس، اين مهم مورد تصويب قرار گيرد تا بتوانيم خدمات شايسته‌اي را به مردم ارائهكنيم.
 
وي با بيان اينكه بخش قابل توجهي از نيروي ما در بخش آب صرف برنامه ريزي‌ها براي احياي درياچه اروميه و ساير تالاب هاي كشور شدهاست گفت: يكي از برنامه هاي ما انتقال آب از حوضه‌هاي مجاور به درياچه اروميه است كه توانستيم بخشي از آن را اجرا كنيم و اكنون نيز در حال انجام آن هستيم.
 
چيت چيان با بيان اينكه در خصوص انتقال آب از دريايخزر و رودخانه ارس به درياچه اروميه در حال مطالعه هستيم ابراز اميدواري كرد طي چندماه آينده اين موضوع ها هم به نتيجه برسد. وزير نيرو با بيان اينكه در خصوص مسيرهاي آب‌ هاي سطح الارضي به درياچه اروميه و لايروبي آنهانيز مطالعاتي صورت گرفته است تا آب ها در زمين‌هاي اطراف درياچه پخش نشونداظهارداشت: اگر آب در يك عمق كمي منتشر شود تبخير آن بيشتر خواهد شد بنابراين سعي مي‌كنيم آب‌ها را به عميق‌ترين بخش‌هاي درياچه اروميه منتقل كنيم تا آب تجميع پيدا كند و تبخير كمتري داشته باشد.
 
وزير نيرو با بيان اينكه 70 درصد درياچه اروميه خشك و 30 درصد آن باقيمانده است افزود: بايد به صورت جدي در مصارف آب در حوزه درياچه اروميه بازنگري كرد بهويژه در بخش كشاورزي بايد اصلاح هاي اساسي صورت گيرد.
 
وي با بيان اينكه بيش از 92 درصد منابع آب در بخش كشاورزي مصرف مي‌شود ادامه داد:در اين منطقه، كشاورزي بسيار توسعه يافته است به طوري كه كشاورزان به سمت كشت‌هايي كه آب زيادي مصرف مي‌كنند، سوق يافته اند.
 
چيت‌چيان با بيان اينكه روش‌هاي آبياري عمدتا روش‌هاي سنتي است افزود: اين روش بازدهي خوبي ندارد، بنابراين اميدواريم با كمك‌هايي كه از نظر مالي و تجهيزمنابع به كشاورزان صورت مي‌گيرد، اين مشكلات با آموزش برطرف شود.
 
وزيرنيرو افزود: مردم منطقه نسبت به درياچه اروميه حساسيت زيادي دارند و احساسمسئوليت مي‌كنند، بنابراين مردم دست به دست هم دهند تا در سال‌هاي آينده بتوانيم روند خشك شدن درياچه اروميه را تغيير دهيم.
 
وي اظهار داشت: در ساير تالاب‌هاي كشور همچون گاوخوني و هامون نيز مشكلاتي شبيه درياچه اروميه وجود دارد و در اين رابطه كارگروهي تشكيل شده است تا تمام اين موارد را مورد بررسي قرار دهد.
 
چيت‌ چيان در پاسخ به اين سوال كه در 100 روز گذشته چه برنامه‌هايي در خصوص مصرف بهينه آب صورت گرفتهاست؟ گفت: مسئله مديريت مصرف آب چيزي نيست كه آن را بتوانيم در كوتاه مدت انجام دهيم، بلكه بايد گفت مردم در تمام موارد كه اقدام به مصرف آب مي‌كنند، بايد مديريت مصرف را لحاظ كنند.
 
وزير نيرو گفت: كساني كه آب شرب مصرف مي‌كنند و يا كساني كه اساسا از آب در فرآيندهاي صنعتي استفاده مي‌كنند، همواره بايد اقدام هاي مرتبط با مديريت مصرف آب را رعايت كنند. وي با بيان اينكه يكي از اين برنامه‌هاي اين وزارتخانه مسئله مديريت مصرف است كه به مرور انجام خواهد شد ادامه داد: با تنظيم فشار آب درشبكه آب شهري مي‌توانيم نحوه مصرف آب را تغيير دهيم.
 
چيت‌چيانبا بيان اينكه با كمك بخش خصوصي و سرمايه‌اي كه اين بخش مي‌آورد، در تلاش هستيم كه شبكه‌هاي جمع آوري فاضلاب سريعتر در شهرهاي مختلف انجام شود تصريحكرد: بخش خصوصي با جمع آوري فاضلاب، به ميزان 70 درصد مي‌تواند پساب بازيافت كند به طوري كه اين پساب را در اختيار صنايع و كشاورزان قرار دهد تا آنها مورد بهره‌برداري قرار دهند.
 
وي با بيان اينكه اقدام وسيعي در اين زمينه به ويژه استفاده از آب شيرين كن‌ها در جاهايي كه دسترسيبه آب هاي لب شور و آب درياها وجود دارد صورت گرفته است گفت: بايد اين آب‌ها را شيرين و نمك زدايي و از آن براي تامين آب شرب مردم و يا براي تامين آب موردنياز صنعت استفاده كنيم.
 
وزير نيرو با بيان اينكه وزارت نيرو اعتباري در اين خصوص تخصيص داده است گفت: وزارت نيرو با رقم هاي بسيار خوبي اين آب را از بخش خصوصي خريداري مي‌كند و اميدواريم مجموعه فعاليت‌هاي دولت در اين بخش سرعت و گسترش پيدا كند.
 
چيت‌چياندر خصوص استفاده از ابزارهاي نوين و ارزان در تصفيه آب گفت: تاكنون در كشور سامانه هاي دفع فاضلاب به صورت سامانه هاي بسيار بزرگ و سراسري در شهرها پيش بيني شده بود اما ايده‌اي كه اكنون در دنيا وجود دارد اين است كهنيازي به احداث شبكه‌هاي بزرگ و سامانه هاي فاضلاب متمركز نيست.
 
ويافزود: اكنون اين ايده در دنيا شكل گرفته است كه براي هر محله و يا شهرك ويا تعدادي از محله ها يك تصفيه خانه احداث شود تا فاضلاب‌ها در همان محل جمع آوري و تصفيه شود. وزير نيرو با بيان اينكه اين سامانه با شرايط بسيارياز شهرها و مراكز صنعتي ما سازگار است افزود: بر روي اين موضوع كار پژوهشيخود را آغاز كرده ايم، به طوري كه در مراكزي كه مسكن مهر ايجاد شده است بهجاي اينكه فاضلاب‌ها را در مسافت‌هاي طولاني جمع كنيم و در نهايت به مراكزبزرگ تصفيه فاضلاب برسد، مي‌توانيم براي هركدام از مجموعه‌ها، سامانه هاي تصفيه فاضلاب را مستقر كنيم.
 
وزير نيرو افزود: اين كار برنامه ريزي شده و اميد است در آينده شاهد توسعه اين نوع از سامانه هاي تصفيه فاضلاب در كشور باشيم.
دسته ها :
جمعه 1392/9/29
بر اساس تحقيق علمي، مكمل هاي غذايي فايده اي براي سلامتي ندارند و حتي ممكن است مضر نيز باشند.
بهنوشته شماره امروز روزنامه اينديپندنت در اينترنت، دانشگاه هاي وارويك و جانز هاپكينز در بالتيمور آمريكا در تحقيقي بر روي حدود پانصد هزار نفر به نتايج عجيبي دست يافتند.
بر اساس شواهد به دست آمده، با وجودي كه از هر سه انگليسي يك نفر قرص ويتامين يا مينرال مي خورد، مكمل هاي غذايي منافع آشكاري براي سلامتي ندارند و حتي ممكن است مضر نيز باشند.
دانشمندان شركت كننده در اين تحقيق به اين نتيجه رسيدند كه شركت هاي فروشنده اين مكملها با ارائه درمان هاي غيرضروري موجب نگراني هاي كاذبي براي سلامتي افراد شده اند. ظاهرا اين صنعت در انگليس سالانه بيش از 650 ميليون پوند درآمد دارد.
اين نتيجه از سه تحقيق جداگانه حاصل شده است.
كارشناسان توصيه كردند از خوردن بسياري از مكمل ها بايد خودداري كرد زيرا مصرف آنها تاييد نمي شود و از ويتامين ها نبايد براي جلوگيري از بروز بيماري هاي مزمن استفاده كرد.
اين دانشمندان گفتند رژيم غذايي معمولي مردم در غرب براي تامين ويتامين هاي مورد نياز بدن آنها كافي است.
آنها گفتند تعداد كساني كه به اين مكمل ها نياز دارند بسيار اندك است.
سازمانملي بهداشت انگليس اخيرا توصيه كرده است به جز زناني كه براي بارداري اسيدفوليك مي خورند و افراد مسن و كودكان زير پنج سالي كه مصرف ويتامين دي براي آنها خوب است، مصرف ويتامين ها براي افراد ديگر خوب نيست و با توجه بهاين كه بدن همه اين مواد را از مواد غذايي تامين مي كند، مصرف اين مواد براي بدن زياد است.
دسته ها :
پنج شنبه 1392/9/28
نتيجهتازه ترين مطالعه در استراليا نشان مي دهد زياده روي در خوردن شيريني جات هم به جسم و هم به عقل آسيب مي رساند زيرا سبب كندي حافظه و خشكي و چين و چروك پوست مي شود.
در اين مطالعه بر روي موش هاي آزمايشگاهي كه به مدت يك هفته با انواع شيريني تغذيه شده بودند آزمايشاتي انجام شد كه نتيجه نشانداد شيريني سبب ضعف و تنبلي حافظه مي شود و اين تنبلي در حدي است كه قابل معالجه نيست.
بر اساس اين آزمايشات موش هايي كه از چربي ها، كيك، بيسكويت و 10 درصد شكر، تغذيه شده بودند پنج برابر ديگر موشها انرژي مصرف كردند اما عملكرد حافظه آنها كمتر از موشهايي بود كه غذاي طبيعي مصرف كرده بودند.
مارگريت موريس از پزشكان و محققان دانشكاه نيو ساوث ولز روز سه شنبه درباره نتايج اين مطالعه گفت:« سرعت تاثير شيريني جات براي ما تعجب آور بود ... پس از شش روز خوراندن مواد غذايي حاوي شيريني پي برديم موشها از نظر حافظه كند شده اند، ادامه مطالعات نشان داد شكر عامل اصلي ضعف حافظهاين موشها بوده است، مشكل ضعف حافظه موشها نيز به گونه اي بود كه پس از خوراندن غذاي طبيعي به آنها نيز معالجه نشدند».
وي افزود:«نتيجه ديگر اين مطالعه اين بود كه ضعف حافظه قبل از شروع به اضافه وزن خود را نشان مي دهد و به نظر مي رسد اين پيامدها براي انسانها نيز وجود داشته باشد».
پيشاز اين در كتابي كه بروت آلبرت متخصص امور تغذيه در آمريكا نوشته بود هشدار داده شد، مصرف شكر نه تنها سبب بروز مشكلات در سلامت و بروز چاقي مي شود بلكه با ايجاد تغييراتي در چهره شخص او را پيرتر از سن خود نشان مي دهد.
در مطالعه اي در آمريكا نيز ثابت شده بود شيريني جات زودهضم و غير طبيعي( غذاهاي شيريني كه انسان آماده مي كند» سبب خشكي و چين و چروك پوست مي شوند.
بر اساس اين مطالعه شيريني جات در ميزان ترشح دوپامين كه در مركزي از مغز كه دريافت كننده لذتهاست قرار دارد تاثير مي گذارد و همين امرسبب اعتياد در شخص مي شود.
مطالعات پيشين نيز نشان داد خوردن شيريني باتاثير بر روند طبيعي پروتئين هاي موجود در عضلات قلب، مي تواند سبب شود قلب انسان از كار بيفتد.
به گزارش پايگاه خبري ميدل ايست آنلاين، در مطالعه ديگري در آمريكا ثابت شده است حتي مصرف اندكي از شكر سبب اختلال در روند طبيعي كار قلب مي شود و مي تواند پمپاژ خون را از قلب به بدن با مشكل جدي روبرو سازد در چنين شرايطي آنانكه به دليل ابتلا به فشار خون يا بيماريهاي ديگر عضلات قلب ضعيفي دارند با مصرف گلوكز شرايط را براي خود بسيار دشوار مي كنند، قلب چنين افرادي حتي با خوردن يك حبه قند نيز ممكن است متوقف شود.
مصرف شيريني جات در كهنسالان نيز علاوه بر مشكلات فوق، امكانافزايش فشار خون، بروز بيماريهاي قلبي و ابتلا به ديابت را به همراه دارد.
دسته ها :
پنج شنبه 1392/9/28
بسياري از افراد از منافذ باز پوست صورت خود شكايت دارند. اين مشكل در افراد جوان و با پوست چرب يا مختلط شايع‌تر است. اين منافذ باز در اثر گشادشدن منافذ طبيعي پوست كه در همه افراد وجود دارد، ايجاد مي‌شوند.

در واقع در اثر بزرگ‌تر شدن غدد چربي پوست كه در تماس با تابش آفتاب و اشعه فرابنفش هستند، منافذ غدد «پيلوسباسه» باز مي‌شوند.

 

اين ماسك براي پوست هاي چرب بسيار مفيد است . استفاده از اين ماسك را به افرادي كه منافذ پوستي آنها واضح و نازيبا شده توصيه مي كنيم. براي تهيه آنكافي است كه يك گلابي رسيده را خرد كنيد و بر روي پوست صورت بماليد و بيستدقيقه ي بعد آن را با آب يا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاك كنيد.

هر ماسك را بايد به مدت بيست تا سي دقيقه بر روي پوست قرار داد و سپس آن را به وسيله شستوي كامل با آب پاك كرد. مي توان به جاي شستشو با آب، ماسك را به وسيله پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست پاك كرد.

دسته ها :
پنج شنبه 1392/9/28
پژوهش هاي اخير محققان نشان داده است افراد بامو هاي بور پرپشت ترين موها را درميان گروه ها دارند.

بررسي ها نشان مي دهند؛ تعداد متوسط فوليكول هاي مو حدود 100 هزار است كه هر يك از آنها حدود 20 تارمو درطول عمر ايجاد مي كند.

بررسيها نشان مي دهند؛ دانشمندان مي گويند بورها حدود 46 هزار فوليكول مو دارندو مو مشكي ها 110هزار و مو قهوه اي ها با 100 هزار در رده هاي بعدي قرار دارند.

نتايج مطالعات نشان مي دهند؛ رنگ كردن موها به شدت باعث ريزشموها مي‌شوند ورنگ كردن موهاي بور آسيب بيشتري به آنها و باعث ريزش مو دراين گروه از افراد مي‌شود.
دسته ها :
پنج شنبه 1392/9/28
در مواقعي كه وضعيت سلامت فرد كنترل مي‌شود ممكن است اشتباه بزرگي اتفاق افتد. بروز يك تغيير در پاها چه روي پوست و چه روي ناخن‌ها مي‌تواند اولين نشانه از يك مشكل جدي باشد كه اگر به موقع تشخيص داده شود زندگي فرد نجات پيدا مي‌كند.

به نوشتۀ پريونشن، «كارولين مك‌آلون» از متخصصان انجمن درماني بيماري‌هاي پا در كاليفرنيا گفت: پاها اولين اعضاي بدن هستند كه تحت تاثير مشكلات عصبيقرار مي‌گيرند زيرا در دورترين فاصله از قلب و ستون فقرات واقع شده‌اند.

همچنين دلايل ديگري وجود دارند كه ثابت مي‌كنند نبايد از سلامت پاها غافل شد. زماني كه بدن احساس خطر كند پاها به آساني مورد تهديد قرار مي‌گيرند چون خون پيش از آن كه به دست‌ها و پاها برسد به اعضاي داخلي و مغز فرستاده مي‌شود.

پزشكان به افراد توصيه مي‌كنند با ديدن هر گونه از علائم زير و پيش از آن كه براي درمان آنها دست به اقدامي بزنند بايد حتما با پزشك مشورت كنند:

ريزش موي انگشتان پا
وجود رشته‌هاي مو روي انگشتان پا علامت خوبي به حساب مي‌آيد زيرا ريزش ناگهاني آنها مي‌تواند نشان‌دهنده وجود مشكلي در سيستم گردش خون باشد به اين معني كه خون كافي براي رشد موها به انگشتان نمي‌رسد. همچنين اين پديده مي‌تواند ناشي از اين باشد كه قلب مقدار خون كافي به پا پمپاژ نكند.

گرفتگي مكرر پاها
كمبود ريزمغذي‌ها در بدن و از دست رفتن آب مي‌تواند يكي از دلايل گرفتگي مكرر عضلات پا باشد. افرادي كه فعاليت ورزشي انجام مي‌دهند بايد نسبت به آشاميدن مقدار آب كافي هوشيار باشند زيرا از دست رفتن آب بدن به گرفتگي ماهيچه‌ها منجر مي‌شود. همچنين لازم است فرد نسبت به دريافت پتاسيم، منيزيمو كلسيم اقدام كند زيرا كمبود اين مواد مغذي يكي از دلايل گرفتگي عضلات است.

بهبود نيافتن درد پا
بهبود نيافتن درد شديد پا از علائم هشداردهنده ابتلا به ديابت يا سرطان پوست است. كنترل نكردن سطح گلوكز خون نيز به آسيب ديدن اعصاب پا منجر مي‌شود و به اين معني است كه هر گونه زخم يا بريدگي روي پا ايجاد شود بدون آن كه آن را حس كنيم. همچنين در صورتي كه زخم عفوني شود و تحت درمان قرار نگيرد به قطع عضو فرد منجر مي‌شود.
دكتر مك‌آلون همچنين گفت: التيام نيافتن يك زخم مي‌تواند يكي از علائم سرطان پوست باشد. تومورهاي بدخيم در هر قسمت از بدن حتي بين انگشتان رشد مي‌كنند به همين دليل پاها نيز بايد در معاينات مداوم پوست در نظر گرفته شوند.

سرد بودن مداوم پاها
كم‌كاري تيروئيد شايع‌ترين علت سرد بودن هميشگي پاهاست. همچنين اين امكان وجود دارد كه فردي حتي تا رسيدن به سن 40 سالگي از ابتلاي خود به كم‌كاري تيروئيد اطلاع نداشته باشد. متاسفانه سرد بودن پاها حداقل مشكل ناشي از كم‌كاري تيروئيد است. اين بيماري همچنين مي‌تواند موجب ريزش مو، خستگي، افزايش وزن و افسردگي نيز شود.

ورم ناگهاني انگشت شست پا
به گفته دكتر مك‌آلون، ورم كردن، داغ شدن، قرمز شدن و دردناك شدن مفصل مستلزم اين است كه فرد به سرعت به پزشك مراجعه كند. ورم ناگهاني انگشت بزرگپا مي‌تواند ناشي از نقرس، عفونت، ضربه و آرتروز التهابي باشد.

كرختي
كرختي‌ پاها مي‌تواند از ديابت ناشي شود يا عوارض جانبي شيمي‌درماني باشد.همچنين در صورتي كه تنها يكي از پاها دچار گرفتگي شود دليل آن عصب جمع شدهدر پا، زانو يا كمر است.

قوز شست پا
قوز شست پا در حقيقت يكي از نشانه‌هاي ساختار معيوب پاهاست كه اغلب به ارث مي‌رسد و به ندرت از پوشيدن كفش نامناسب ناشي مي‌شود.

درد پاشنه پا
درد پاشنه پا از كشيدگي رباطي ناشي مي‌شود كه قوس كف پا را نگه. پوشيدن كفش‌هاي بسيار سفت، راه رفتن با دمپايي لا انگشتي يا پوشيدن كتاني‌هاي كهنهو استفاده طولاني مدت از آن‌ها روند درمان را طولاني مي‌كند.

خارش و پوسته پوسته شدن پوست پا
شايع ترين موارد خارش و پوسته شدن پوست پا مي‌توان با استفاده از كرم‌هاي ضد قارچ درمان كرد همچنين لازم است پوست پا را در تمام روز خشك و خنك نگه داشت.

زرد شدن ناخن شست پا
به گفته دكتر مك آلون، زرد شدن ناخن شست پا مي‌تواند با بالا رفتن سن به طور طبيعي اتفاق افتد اما در صورتيكه با شكنندگي و پوسته پوسته شدن همره باشد ناشي از عفونت قارچي است.

دسته ها :
پنج شنبه 1392/9/28
پاها و به ويژه كف پاها "قلب دوم" انسان به شمار مي‌آيند. 

دانشمندانبا انجام آزمايشاتي روي جوراب‌ها دريافتند كه بيماري‌هايي كه در بدن افرادوجود دارد را مي‌توان از روي جوراب‌هايي كه به مدت 24 الي 48 ساعت به پاي افراد بوده است بررسي كرد. 
 
گفتني است، ميكروب‌هاي بدن هنگامي كه دفع و تصفيه مي‌شوند از طريق "تعريق پا" از كف پا خارج شده وبر روي جوراب‌ها باقي مي‌مانند و بسياري از "ميكروب‌ها" و "ويروس‌هايي" كهدر بدن وجود دارد از طريق پاها به جوراب‌ها منتقل مي‌شوند. 
 
نتايجمطالعات نشان مي‌دهند دانشمندان اميد دارند تا با شيوه‌هاي نوين پزشكي بتوانند پوشش‌ هر فرد را مانند جوراب كه با بدن مستقيما در ارتباط هستند راجايگزين "آزمايش خون" كنند. 
 
دسته ها :
پنج شنبه 1392/9/28
روش اول : نبض تان را پيدا كرده و يادداشت كنيد.

۱- از انگشت اشاره و وسطي خود براي يافتن نبض خود استفاده كنيد.

براي اين كار از انگشت شست خود استفاده نكنيد، زيرا اين انگشت خودش نبض دارد.

اندازه گيري نبض مچ دست براي تعيين ضربان قلب

- پيدا كردن نبض مچ دست :

مطابق شكل، دو انگشت دست خود را روي سطح داخلي مچ دست و در پايين چين خوردگي مچ قرار دهيد.

كمي انگشت هاي خود را فشار دهيد تا نبض را زير انگشتان خود احساس كنيد.

اگر نبض تان را پيدا نكرديد، كمي انگشت ها را حركت دهيد تا نبض تان را پيدا كنيد.

اندازه گيري نبض گردن براي تعيين ضربان قلب

- پيدا كردن نبض سرخرگ كاروتيد گردن:

دو انگشت دست خود را در گودي بين ناي (لوله تنفسي) و عضله بزرگ گردن خود قرار دهيد.

كمي انگشتان خود را فشار دهيد تا نبض تان را حس كنيد.

اندازه گيري نبض براي تعيين ضربان قلب
دسته ها :
پنج شنبه 1392/9/28
دبيرعلمي نهمين كنگره اورژانسها و بيماريهاي كودكان گفت : ساده انگاشتن و ناديده گرفتن سرماخوردگي كودكان ميتواند عوارض خطرناكي از جمله درگيري قلب را به همراه داشته باشد .
دكتر ايمان زاده در مصاحبه با خبرنگارواحد مركزي خبر درباره مقابله با بيماريهاي شايع كودكان در اين فصل گفت : استراحت به مدت 72 ساعت و استفاده از مايعات بويژه ويتامين ث ساده ترين راهبراي مقابله با سرماخوردگي است .
وي توصيه كرد :كاهش حضور بيمار در مكانهاي عمومي همچون مهدهاي كودك ،استفاده از ماسك و داروهايي كه پزشك تجويز ميكند از ديگر مواردي است كه بايد والدين حتما مد نظر داشته باشند .
اينمتخصص اطفال درباره تجويز واكسن انفولانزا براي كودكان نيز گفت : كودكاني كه سرماخوردگيهاي مكرر دارند ويا بدنشان با مشكلات دفاعي مواجه است مي توانند از اين واكسن استفاه كنند .
وي تاكيد كرد :چون اين واكسن در محيط تخم مرغ تهيه مي شود كودكاني كه به تخم مرغ حساسيت دارند نبايد از آناستفاده كنند مگر در موارد خيلي ضرور، كه بايد در محيط بيمارستان و با اقدامات قبلي براي جلوگيري از شوك به بيمار تزريق شود .
وي گفت :اين واكسن براي كودكان پيش از 6 ماهگي ممنوع است و بهترين زمان تزريق نيز اوايل مهر است كه حفاظت بيشتري را در بدن ايجاد ميكند .
دبير علمي نهمين كنگره اورژانسها و بيماريهاي شايع كودكان گفت: در همايش امسال كه از امروز تا 29 اذر در بيمارستان تخصصي مفيد ادامه دارد 47 سخنراني 7 نشست و2كارگاه تخصصي با عناوين شير مادر و برخورد با بيماربدحال برگزار مي شود .
دسته ها :
پنج شنبه 1392/9/28
داشتن يك رژيم غذايي سالم، كليد داشتن يك قلب سالم است و سبك زندگي همراه با بي‌تحركي، عدم فعاليت بدني، عادات غذا خوردن ناسالم و بالا بودن استرس در افزايش خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و عروقي موثر است.

محققان استفاده از بعضي مواد غذايي موثر در سلامتي قلب را توصيه كرده‌اند كه شامل:

- زيتون، منبع خوبي از ويتامين E و اسيدهاي چرب اشباع نشده است.

- روغن زيتون نيز در كاهش خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي، كاهش فشار خون و كلسترول موثر است.

-غلات هم تاثير زيادي در كاهش خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي و عروقي دارند.غلات سبوس‌دار سرشار از ويتامين‌ها، مواد معدني و فيبر هستند.

- سبزيجات برگ سبز هم براي سلامتي قلب بسيار موثر است.

- همچنين مصرف روزانه سيب در كاهش خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي موثر است. اين ميوه سرشار از تركيبات آنتي اكسيداني است.

- وجود بادام نيز با داشتن ويتامين E، منيزيم، پتاسيم، پروتئين و فيبر در رژيم غذايي بسيار مفيد است.
دسته ها :
پنج شنبه 1392/9/28
عجيب نيست اگر روزهاي قبل از جشن عروسي و نخستين روزهاي وارد شدن به خانه مشترك، پرتنش‌ترين لحظات زندگي شما باشد. شمايي كه در همين چند روز، با دنياي مجردي و خانه پدري خداحافظي كرده‌ايد و وارد چرخه روابط و مسئوليت‌هايي شده‌ايد كه گاهي نگران‌كننده به نظر مي‌رسند. اما نگران پيچيدگي اين روزها نباشيد! كافي است يك نفس عميق بكشيد و يك‌بار اتفاقاتي كه تاكنون افتاده و آنچه انتظار رخ دادنش را داريد را مرور كنيد. اگر كنترلذهن‌تان را به دست بياوريد، ديگر كنار آمدن با انتظارات سنتي خانواده‌ها وراضي كردن روياهاي مدرن خودتان كار پيچيده‌اي نيست.

اينقدر اضطراب نداشته باشيد

مدت‌هاستكه براي درست برگزار شدن مراسم عروسي نقشه مي‌كشيد و هر روز كه به روز جشننزديك‌تر مي‌شويد، ترس از اتفاق‌هاي ناخوانده اضطراب‌تان را بيشتر مي‌كند.خود را سرزنش نكنيد. كمي نگراني، جزء جدا نشدني اين روزهاست. شما منتظر برگزار شدن يكي از مهم‌ترين مراسم‌ زندگي‌تان هستيد و طبيعي است كه اشتياق‌تان گاهي با دلشوره همراه شود. اما بايد مراقب باشيد كه گرفتار «خطاهاي شناختي» نشويد. يكي از رايج‌ترين اين خطاها در نوعروس‌ها، ذهن‌خواني است. يعني دائم به اين فكر كنيد كه ديگران درمورد شما و مراسم‌تان چه فكري مي‌كنند. از طرف ديگر، اگر فردي كمالگرا باشيد، مي‌خواهيد مراسم به بهترين شكل اجرا شود و هر ايراد ساده‌اي شما را به‌شدت مضطرب مي‌كند. بپذيريد و باور كنيد همه چيز خوب پيش خواهد رفت و براي اطمينان بيشتر، برخي از كارها را به افراد باتجربه و كساني كه موقعيت مشابهي را تجربه كرده‌اند، بسپاريد. همه هندوانه‌ها را با يك دست برنداريد،چراكه خستگي و ترس از ناتواني، شما را نگران‌تر خواهد كرد. به خودتان بگوييد كه امشب، با وجود تمام كاستي‌هايي كه ممكن است داشته باشد، زيباترينشب زندگي من خواهد بود و با وجود هر اتفاقي لبخند از لبانم محو نخواهد شد.


.
دسته ها :
پنج شنبه 1392/9/28
وقتي قرار است وارد يك جمع كاملا ناآشنا شويد – مهماني يا محل كار جديد – چه كار مي كنيد؟ آيا از مهارت هاي ارتباطي مناسب اين موقعيت ها آگاهيد؟

صبحقبل از اينكه ساعت زنگ بزند، بيدار شد. از آن اتفاق هاي نادري بود كه نشانمي دهد حال و روز روح و روانش خوب نيست و حسابي دارد استرس مي كشد بيچاره.قرار برود يك جاي تازه سر كار. خيلي وقت بود كه جاي جديد براي كار نرفته بود و هر بار هم كارش عوض شده بود با همان جمع قبلي يك جاي تازه مشغول شده بود. براي همين رفتن بين آدم هاي كه نديده و نمي شناسد خيلي برايش راحت نبود.

كلا نيم ساعت طول كشيد تا بالاخره تصميم گرفت چي بپوشد. ناآشنايي مسير هم باعث مي شد توي ترافيك بماند. خلاصه از ترسش كلي زود رسيد! روز خيلي عجيبي بود. حتي وقتي مي خواست لبخند بزند يك دور با خودش حرف مي زد. چه روزي بود. مرز صميميت و همكاري و حرف زدن عادي و همه و همه قاطي شده بود. هر چه مي گفت يك دور با خودش فكر مي كرد كه خوب گفت يا نه. عين اين فيلم هاي كمدي پيش پا افتاده كه برمي گردد صحنه آهسته را نشان مي دهد! خلاصه يك وضعي بود.

انيميشن كوتاه «براي پرندگان» محصول سال 2000 پيكسار را ديده ايد؟ داستان مربوط به پرنده بزرگي است كه مي خواهد با گروهي از پرندگان كوچكتر دوست شود اما با واكنش منفي آنها روبرو مي شود چونبا آنها متفاوت است. اگرچه ماجرا طوري پيش مي رود كه در انتها آنها مجبور مي شوند او را بپذيرند. اين انيميشن زيبا را مي توانيد از لينك www.shortoons.com دانلود كنيد.

چي كار كنم سوژه نشم؟

بخندم يا نخندم؟

يكياز مواردي كه در جمع هاي جديد بايد مراقب آن باشيد، خنده و لبخند و هر چيزي است كه در اين طبقه جا شود؛ براي مثال حتي قهقهه و پوزخند را هم شايد بتوان حساب كرد. با اينكه خيلي واضح به نظر مي رسد اما خيلي ها اصولش را رعايت نمي كنند و به دردسر مي افتند. اصل كلي در اين دسته اين است كه به بقيه احساس بد ندهيد. در عوض بقيه بايد حس كنند شما آدم مثبت، مليح و دوست داشتني هستيد. اين موارد را رعايت كنيد:

- لبخند را ترك نكنيد. ورودتان گرم و با لبخند باشد. از قبل حتما قيافه خودتتان را هنگام لبخند زدن در آينه ببينيد تا بدانيد زوركي خنديدن تان چقدر با لبخند واقعي كه به دل آدم ها مي نشيند فرق دارد. پس حتي شايد لازم باشد تمرين كنيد. لبخند بايد در كل چهره ديده شود؛ بخصوص در چشم ها!

- حتي اگر موقعيت، مناسب لبخند زندن نيست؛ براي مثال خيلي جدي است و ممكن است شبيه احمق ها بهنظر برسيد، سعي كنيد چهره تان باز باشد. دقت كنيد اخم نداشته باشيد. يك لحظه به پيشاني تان دقت كنيد. آيا گرفته است؟ عضلاتش را داريد به هم فشار مي دهيد؟ پس اخم كرده ايد. آن را آزاد كنيدو بگذاريد ماهيچه هاي چهره تان احساس راحتي داشته باشند. در اين حالت به احتمال زياد خوشروتر به نظر مي رسيد. با اينحال، بهتر است همه اين تمرين ها را از قبل در خانه جلوي آينه انجام داده باشيد. براي خودتان مي گويم!

- از خنده هاي خيلي بلندو طولاني و بدون حتي لحظه اي نفس كشيدن جدا اجتناب كنيد. يك خنده خيلي كوتاه،مي تواند خيلي هم دلنشين باشد اما صداي بلند، ترسناك، دهاني كه خيلي باز شده و باز مانده و ... مي تواند دل بقيه را بزنديا خيلي ناخوشايند به نظر برسد. به علاوه، شما كه نمي خواهيد سبك سر و بي فكر به نظر برسيد؟ جمع معمولا از آدم هايي كه صداي خنده شان به آسمان مي رسد انتظار ندارند كه آنها خيلي خوشفكر باشند و ممكن است ازشان فاصله بگيرند.

دسته ها :
پنج شنبه 1392/9/28
اواخر ماه گذشته خبر دستگيري سه مرد كه با تشكيل باندي مخوف موسوم به «برمودا» سرقت مي‌كردند، منتشر شد. اعضاي اين باند، شگردي خاص و منحصر به فرد داشتند. آنها سرقت‌هايشان را با دو خودرو انجام مي‌دادند.

 اعضاياين باند علاوه بر سرقت طلا و پول مالباختگان، چند نفر از آنها را مورد آزار و اذيت قرار داده بودند. پليس آگاهي استان گلستان وقتي در جريان اين سرقت ها قرار گرفت، بلافاصله تحقيقات خود را آغاز كرد.

در بررسي ها مشخص شد اعضاي اين باند نه تنها در گلستان، بلكه در چند استان ديگر نيز نقشه هاي خود را اجرا و ميليون ها تومان سرقت كرده اند. با توجه به حساسيت موضوع، اكيپي ويژه از ماموران وارد عمل شدند و اعضاي باند برمودا را پس از چند روز تعقيب و جستجو، زماني كه قصد ورود به استان گلستان را داشتند، به دام انداختند.

سرهنگ اكبري، رئيس پليس آگاهي استان گلستان در اين باره مي گويد: «عاملان اين سرقت ها با تحقيقات صورت گرفته در كمتر از دو ماه پس از اعلام نخستين شكايت، به دام افتادند. با انتشار تصوير متهمان در جرايد، شاكيان جديدي به اداره آگاهي مراجعه و از آنان شكايت كردند. تاكنون 30 مالباخته آنها را شناسايي كرده اند.» در ادامه بررسي هايي كه از سوي كارآگاهان پليس چند استان محل ارتكاب سرقت هاي متهمان صورت گرفت، مشخص شد اعضاي اين باند علاوه بر سرقت، هفت زن جوان را نيز مورد آزار و اذيت قرار داده اند.

حميد، سي ساله، سردسته و مغز متفكر باند برمودا است. او چند سابقه كيفري دارد و هر بار بعد از آزادي، جرايم خود را از سر گرفته است. اين مرد جوان تاكنون به سرقت از 20 زن تحت عنوان مسافركش با همدستي دومرد و يك زن اعتراف كرده است. او علاوه بر اين، در شهرستان هاي مختلف نيز سه زن را مورد آزار و اذيت قرار داده است.

 گفتگو را با حميد پيش رو داريد.

دسته ها :
پنج شنبه 1392/9/28
تا به‌حال عطرهاي زيادي را امتحان كرده‌ايد اما هيچ كدام از آنها نتوانسته‌اند نظر شما را جلب كنند چون واقعيت اين است كه براي هر شخصيتي يكنوع عطر وجود دارد كه شما بايد آن را پيدا كنيد.

با پاسخ دادن به پرسش‌هاي زير، نوع عطري كه با روحيه‌تان سازگار است را پيدا كنيد و به شخصيت درون‌تان پي ببريد:

۱- هنگامي كه شب دير وقت بعد از كار به خانه مي‌آييد اولين كاري كه انجام مي‌دهيد، چيست؟

الف- بچه‌ها را مي‌خوابانيد.
ب- تند تند غذايي را آماده مي‌كنيد و از مابقي آن هم براي فردا كنار مي‌گذاريد.
ج- تلويزيون تماشا مي‌كنيد و همزمان مشغول خوردن تنقلات مي‌شويد.
د- روزنامه ديروز را مي‌خوانيد و يك ليوان چاي مي‌نوشيد.
ه- آرايش‌تان را پاك مي‌كنيد و با يك ليوان نوشيدني روي كاناپه لم مي‌دهيد.

۲- مدل تميز كردن شما به چه شكل است؟

الف- اتاق‌ها حداقل هفته‌اي يك بار تميز مي‌شوند، چون شما يك نفر را در هفته مي‌آوريد كه اين كارها را انجام دهد.
ب- تميزي خانه شما در حد قابل قبولي است. البته بعد از اينكه كل ۲۴ ساعت تعطيلي هفته را پاي تميز كردن صرف مي‌كنيد.
ج- خانه شما كمي نامرتب  است! اما شما اعتقاد داريد كه اين مدل هم يك جورهايي خاص است.
د- وقتي كتابي را از قفسه كتاب درمي‌آوريد، گرد و خاك كتابخانه معلوم مي‌شود!
ه- شما هر از گاهي به مناسبت‌هاي خاص تميزكاري مي‌كنيد.
دسته ها :
پنج شنبه 1392/9/28
همه ما آن را داريم و برخي از ما كمتر به آنها اعتقاد داريم: منظورمان چهارچوب هاي فكري است. اعتقادات محدودكننده به نوعي تفسيركننده خود دروني ما يا دنيايي است كه طريقه زندگي ما را در قالب ترس ها  و تفكرات منفي، محدود مي كند.

 شايد به نوعي بتوان گفت چهارچوب هاي فكري ما قاتلين خاموش هستند: آنها اعتماد به نفس ما را مي كشند و مانع از باور كردن اهداف ودنبال كردن آرزوهايمان مي شوند. آنها همه شانس هاي زندگي خوب، بزرگ و شاد را از بين مي برند.اگر در زندگي شاهد اين هستيد كه اعتقادات محدودكننده، شما را از زندگي كردن بازداشته است، ديد خود را عوض كنيد.

1.    تعريف دوباره ترس


هركسيكه قلبي در سينه داشته باشد مسلما از شنيدن سوختن كودكان بي گناه در مدرسهشين آباد بسيار متاثر شده است. اين بسيار طبيعي است كه ديگران نيز از چنيناتفاق هايي بترسند: ترسي كه نشان مي دهد قانون مي تواند از بروز دوباره آنجلوگيري كند. اين يك ترس موثر است. اميدواريم چنين ترس هايي باعث تغيير قانون در ساخت مدارس شوند و دوباره شاهد چنين دردهايي نباشيم.

نوعيترس ديگر نيز داريم كه مخرب است. ترسي كه بسيار هيجاني و پرحرارت است. به طور مثال، تصور اينكه اين اتفاق براي فرزندان ما رخ دهد. با اين ترس ديگر والدين جرات ندارند فرزندان خود را به مدرسه بفرستند كه مبادا اتفاق مشابهيبراي فرزندان آنها رخ دهد. اين ترس، مخرب است.ترسمخرب بذر درخت اعتقادات محدودكننده است. والدين مي توانند به راحتي باور كنند در همه دنيا فرستادن فرزندان به مدرسه به منزله فرستادن او به دامان خطر و مرگ است. يكي از روش هاي خلاصي از چنين ترس هاي مخرب و محدوديت هاي ذهني اين است كه ترس هاي خود را به گونه اي ديگر تعريف كنيد. سعي كنيد اعتقادهاي سازنده در مورد ترس هاي خود داشته باشيد. به جاي اينكه بترسيد شايد اين اتفاق دوباره رخ دهد، فكر كنيد هيچ گاه شاهد چنين اتفاقي نخواهيد بود.

با سوختن فرزندان بي گناه در آن مدرسه مي توانيد به اين فكر كنيد كه اين اتفاق شايد باعث تصويب قوانين جديد شود تا ديگر فرزندان  ايرانزمين دچار چنين اتفاق هاي ناگواري نشوند. به جاي ترس مخرب، ترس سازنده داشته باشيد.2.    در آغوش كشيدن سختي ها

بهعنوان يك انسان، همه ما از خودادري و پرهيز بيزار هستيم. اين خودداري ها زندگي را براي ما سخت تر مي كند. اما با شجاعت، اعتماد به نفس و خلاقيت مي توانيد متوجه شويد بهتر است كجاها درد اين پرهيز را تحمل كنيد تا به موقعيتهاي عالي و قدرت بيشتر دست پيدا كنيد. 

با رودررويي با سختي ها و در آغوش گرفتن آنها مي توانيم به بخش بزرگ تري از درون خود نفوذ كنيم. به طور مثال، شايد هنگام صبح براي از خواب بيدار شدن مشكل داشته باشيد. در اينحالت، با دو انتخاب اجتناب يا در آغوش كشيدن اين درد روبه رو هستيد. مي توانيد در رختخواب بمانيد و فكر كنيد: «من مناسب اين كار نيستم. من نمي توانم پول در بياورم و ...». يا سختي آن را قبول كنيد و از رختخواب جدا شويد. كه مسلما انتخاب دوم براي سلامتي و البته جيب شما بسيار مفيدتر است. هنگاميكه از درد و تحمل سختي مي ترسيم، در واقع زنداني آن مي شويم. به اين ترتيب، در حباب كوچك راحت طلبي هاي خود اسير مي شويم. وقتي چشمان خود را بهدنياي بزرگ تر باز مي كنيم و بدون ترس آستانه تحمل درد خود را افزايش مي دهيم، مي توانيم به آساني به اهداف خود برسيم. به اين ترتيب، انرژي بيشتر، آينده موفق تر و زندگي شادتري خواهيم داشت.3.    توجه كردن به خواب ها


شايداين كار كمي عجيب به نظر برسد اما منظور، بها دادن به روياهاي حقيقي است؛ روياهايي كه هنگام خواب مي بينيد. شايد براي شما هم رخ داده باشد كه با توجه به پيغام هاي خواب خود به كشف هايي در زندگي واقعي دست يافته ايد. برخي از اين روياها روي پيشرفت در كسب و كار، احساسات، روح و شرايط مالي تاثير مي گذارند. با توجه كردن به روياها و خواب هاي خود، شايد كليد رازهايحل نشده به طور جادويي به دستتان برسد. 4.    شكرگزاري


شكرگزاريكليد خوشحالي انسان ها است. اين كار موجب سلامتي و مثبت ديدن وقايع اطراف مي شود. با شكرگزاري براي داشته ها، نعمت ها و اتفاق هاي خوب خود به نوعي خود را در زمان حال نگه مي داريم كه كمك مي كند نگران آينده و در حسرت گذشته نباشيم.

شكرگزاري، دورنمايي از اتفاق هاي خوب براي ما ايجاد مي كند. وقتي احساس ناراحتي يا نگراني داشته باشيم، ممكن است تصور كنيم دنيا بر عليه ما توطئه كرده است. شكرگزاري كمك مي كند تا مطمئن شويم دنيا بر وفق مراد است. مگر در مواقعي كه از مشكلات جسمي ناراحت كننده رنج مي بريم، هميشه و در هر لحظه اي همه چيز براي برآورده كردن نيازهاي ما مهيا است. مهم اين است كه نفسي هست و زندگي مي كنيم.

5.    دور ريختن افكار كهنه


والدينشما نگاه هاي متفاوتي به زندگي دارند كه شما با آنها موافق نيستيد. اين بهدليل است كه شما فردي مجزا، با عقايد و تفكرات متفاوت هستيد و چشم اندازهاي منحصر به فرد خود را در زندگي داريد. اين مساله براي هركس كاملا شفاف و مبرهن است. اما حتي زماني كه به طور سطحي و ظاهري با عقايد والدين خود موافق  نباشيم نيز باز –خواسته يا ناخواسته - تحت تاثير اين تفكرات قرار داريم.

به راحتي مي توانيد اين مساله را امتحان كنيد. برخي ازعقايد والدين خود را بنويسيد. اين عقايد مي تواند در مورد شخصيت افراد ديگر، پول يا به طور كلي در مورد دنيا باشد. شايد اين عقايد به نظر شما بي مفهوم و غيرواقعي باشند. شايد متوجه شويد زياده از حد خوش بينانه يا بدبينانه به اطراف نگاه مي كنند.

اكنون، كمي زمان بگذاريد تا متوجهشويد اين عقايد چه تاثيري روي افكار شما دارند. شايد تاكنون فكر مي كرديد به طور عاقلانه اي با عقايد آنها مخالف هستيد اما متوجه مي شويد ناخواسته تحت تاثير حرف هاي آنها هستيد. در اين مرحله بايد آن عقايدي كه موجب عقب ماندن شما از زندگي مي شوند را يادداشت كنيد و با تفكرات نو و تازه باعث ازبين رفتن تاثير آنها از ذهن و زندگي خود بشويد.  

اجازه ندهيد افكار قديمي و كهنه شما را از قطار زندگي دور نگه دارند. هنگام ترس و نگراني، فهرست خود را چك كنيد و ببينيد آيا اين عقايد محدودكننده هستند كه مانع از خوب و مثبت ديدن دنيا مي شوند؟ در اين حالت، سعي كنيد سپاسگزار باشيد و هميشه به جنبه هاي مثبت زندگي فكر كنيد.  
دسته ها :
چهارشنبه 1392/9/27
شايد شما هم جزو افرادي باشيد كه تصميمي در زندگي مي گيرند و هيجان بالايي هم براي انجام آن دارند اما پس از مدتي آتش هيجانشان خاكستر مي شود و فراموش مي كنند چه نقشه ها در ذهن و چه آرزوها در دل داشتهاند. وقتي هيجان اين تفكرات از بين رفت دوباره به زندگي عادي و هميشگي برمي گرديد بدون اينكه تغييري در خود، زندگي يا افكارتان ايجاد كرده باشيد.اما چه بلايي سر آرزوهايي مي آيد كه روزي هيجان بالايي براي آنها داشتيم؟ بيشتر مردم اين تصميم ها را پشت گوش مي اندازند و برخي ديگر واقعا مشغله دارند. اما حقيقت هرچه كه باشد، هميشه يك دليل مخفي براي طفره رفتن وجود دارد.

اينكه برخي از كارهاي خود را عقب بيندازيد و امروز و فردا كنيد، چندان اشكالي ندارد اما مشكل زماني هويدا مي شود كه اين تاخير و پشت گوش انداختن ها باعث شود از زندگي عادي و روزمره خود هم عقب بمانيد. اين مساله همچون يك كارشكني شخصي است، اما چرا اين كار را همچنان ادامه مي دهيم؟ دلايل مختلفي براي پشت گوش انداختن ها وجود دارد. جالب اينجاست كه اين نوع مسامحه كاري ها نشانه مشكلات ديگري هستند كه در ابتدا خود را به صورت طفره رفتن نشان مي دهند.


 
جنگ دروني

طفررفتن در واقع نوعي رفتار پيشگيرانه براي انجام كارها است. هنگامي كه از زير انجام كاري به اصطلاح در مي رويم، دو نيمكره مغز ما با هم درگير مي شوند. همه قسمت هاي اين دو نيمكره از سلول هاي خاكستري گرفته تا سيستم عصبياحساسي و پوسته مغز با هم وارد جنگ داخلي مي شوند كه «اين كار را انجام بده» يا «كمي بيشتر استراحت كن». قشر جلويي مغز كه پشت پيشاني قرار دارد درتصميم گيري ها و استراتژي ها دخيل است. اين قسمت كمي ضعيف است و  به طور خودكار هم كار نمي كند. سيستم عصبي احساسي به طور خودكار كار مي كند و خيليزود هم خسته نمي شود. اين بخش از مغز مسوول يافتن لذت است. اين قسمت از مغز بسيار فعال و قدرتمند است و رضايتمندي فوري به انسان مي بخشد.
هنگاميكه به طور ناآگاهانه مشغول كاري هستيد، سيستم عصبي احساسي مسووليت فعاليت هاي شما را به عهده مي گيرد. اين مساله هم خوب و هم بد است. خوب براي اينكهبدون دخالت شما همه كارها خوب پيش خواهند رفت و امكان خطا وجود ندارد. بد براي اينكه باعث مي شود هميشه دو نيمكره مغز شما با هم درگير باشند. البته براي جلوگيري از اين مساله نيز راهكارهايي وجود دار كه در پايين ذكر كرده ايم.

1.    تشخيص

نخستينقدم براي حل مشكل، شناختن آن است. بايد بدانيد چرا در انجام كارها امروز وفردا مي كنيد. براي درك اين مساله بايد همه احساسات خود را هنگام طفره رفتن بنويسيد. آيا احساس بي انگيزگي، شفاف بودن، اعتماد به نفس مي كنيد يا از شكست مي ترسيد؟ در مورد راهكارها و مسايلي فكر كنيد كه مي توان جايگزين اين افكار و تنبلي ها كرد و باعث آسان تر شدن كارها شد. به اين نكته هم توجه داشته باشيد شايد اين مساله ذاتي و دروني باشد و قدرت اراده شما را امتحان مي كند.

2.    برنامه ريزي

دراين مرحله تا حدي مي دانيد چرا از انجام كارها طفره مي رويد. اكنون بايد به دنبال از بين بردن اين عادت و پيدا كردن راهي باشيد تا به اهدف و خواستههاي خود برسيد. بايد مسامحه را براي هميشه كنار بگذاريد. براي اين منظور بايد اراده، از وسايل يادآوري كننده استفاده، دوست مشوق پيدا و خود را قابلاعتماد كنيد. صبح ها زودبيدار شويد و شب زود بخوابيد. برنامه ريزي كنيد و بر اساس آن پيش برويد و هر روز كاري انجام دهيد. با اين كارها مي توانيد تاحدي از پشت گوش انداختن هاي آزار دهنده دست برداريد.

هيچ چيز مهم تر از جنگ داخلي نيست

اگر مطمئن شديد كه به طور ژنتيكي و ذاتي مشكلي در عقب انداختن كارها و تصميمات خود نداريد بايد مراحل زير را انجام دهيد:

 • مانعفعاليت سيستم عصبي احساسي شدن – شما بايد همه وسوسه ها و حواس پرتي ها را از بين ببريد زيرا سيستم عصبي احساسي مغز با وجود وسوسه ها قوي تر عمل مي كند. منظور اين است كه مثلا اينترنت را قطع كنيد، ايميل هاي خود را هنگام كار چك نكنيد و تا حد امكان مواردي كه باعث حواس پرتي شما از انجام كارها مي شوند را كمرنگ كنيد
 • راهكار طولاني مدت – لايه پيش مغزي خود را فعال نگهداريد. مغز همچون ماهيچه است و با تمرين، قوي تر و تمركز روي مسايلموردنظر نيز آسان تر مي شود. 
 • با انجام به موقع كارها و طفره نرفتن از انجام آنها مي توانيد كارهاي بزرگي انجام دهيد و مسلما شرايط زندگي شما متفاوت خواهد بود.
دسته ها :
چهارشنبه 1392/9/27
آي‌كيو يا همان ضريب هوشي براي موفقيت در زندگي كافي نيست. مخصوصا در بحث آموزش نمي توان گفت كه اين آدم هاي باهوش هستند كه هميشه موفق مي شوند. به هيچ وجه اين طور نيست. شايد خودتان هم در زندگي با افراد باهوشي روبه رو شده باشيد كه درس و ادامه تحصيل را رها كرده اند و هيچ كسب و كار درستي هم براي خود ندارند. و درست برعكس، افرادي كه تصور مي كنيم خيلي باهوش نيستند مدارج بالاي تحصيلي را طي مي كنند و كار و كاسبي خوبي هم براي خود راه اندازي مي كنند.چه چيزي اين تفاوت را به وجود مي آورد؟

• كنجكاوي
• اشتياق
• رابطه با ديگران
• اعتدال

كنجكاوي

كنجكاويكه كاملا معلوم است، يعني اشتياق فراوان براي دانستن و كشف مسايل جديد. اين حس به دو روش به موفقيت افراد كمك مي كند. اول اينكه به انسان ها كمك مي كند تا درك بهتري از قدرت ها و انرژي دروني خود داشته باشند و همچنين بتوانند موقعيت ها را به خوبي تشخيص دهند و از همه استعدادهاي دروني خود بهره بگيرند. دوم اينكه، كنجكاوي به انسان كمك مي كند تا روشي متفاوت در زندگي پيش بگيريد و تغييرات عمده اي در آن ايجاد كند و مثلا از فقر به ثروت، يا از كسالت به هيجان برسد.

اين مساله را مي توان با نگاهي به زندگي ارسطو اونانيس به خوبي اثبات كرد. هنگامي كه او  در سال 1992 از ازمير كنوني به آرژانتين نقل مكان كرد، زندگي اش در مرحله نابودي بود. او تفاوت بين زندگي ثروتمندانه و فقيرانه را به خوبي مي دانست. جنگ، همه خانه،زندگي، شغل خانوادگي و آزادي او را از بين برده بود. آرژانتين بهترين محل براي فرار از فقر و رسيدن دوباره به ثروت از دست رفته بود. البته مسيري كه براي پيشرفت در نظر گرفته بود چندان هم صاف نبود. او با كنجكاوي خود از اپراتوري تلفن با ياد گرفتن زبان جديد به يكي از بزرگ ترين تاجران دنيا تبديل شد.

اشتياق

اشتياقرا در ابعاد وسيع تر، مي توان «غريضه» يا «عشق» تفسير كرد. حس هايي كه به انسان كمك مي كنند تا همه انرژي و توان دروني خود را در يكجا جمع كنيم و ازآن براي رسيدن به خواسته هاي خود بهره بگيريم. هنري فورد، موسس كمپاني فورد موتور، علاقه و اشتياق فراواني به ماشين داشت. جورج ايستمن، موسس كمپاني ايستمن كداك نيز علاقه وافري به دوربين و عكاسي داشت. بيل گيتس، موسس مايكروسافت نيز عشق فراواني به كامپيوتر داشته است. در آخر نيز بايد به استيو جابز اشاره كرد كه به سخت افزار، نرم افزار و ديگر مسايل كامپيوتري علاقه وافري داشت. 

علاقه داشتن به كاري كه مي خواهيم آنرا دنبال كنيم، نيروي بيشتري براي رسيدن به هدف به انسان مي دهد. با علاقهمي توان روي امور و پيشرفت مسايل  كنترل بهتري داشت و با ديگران نيز ارتباط بهتري برقرار كرد. همان طور كه افلاطون در سمپوزيوم خود گفته است: «عشق»، وقتي آن را به طور كامل استفاده مي كنيد، قدرت بسيار زيادي دارد. اين «عشق» است كه ذات آن در فعاليت هاي خوب تفسير مي شود و مي توان آن را منبع همه خوشحالي ها و خوشبختي هاي انسان دانست. عشق قدرت بسياري دارد، باعث مي شود تا با ديگران همكاري كنيم يا دوست باشيم.

ايجاد رابطه

ايجادرابطه باعث توسعه دوستي و همكاري مي شود و به ما كمك مي كند تا اهداف خود را تعقيب كنيم. همچنين باعث افزايش دانش و كارداني و حمايت عاطفي مي شود. در مدرسه، دوستان مي توانند با حمايت عاطفي، در انجام كنفرانس ها، به پايانرساندن پروژه ها، انجام تكاليف و امتحانات يكديگر را كمك كنند. زوج ها مي توانند با دادن اطلاعات و دانش لازم در مورد مسايل پيچيده و پروژه هاي سنگين يكديگر را حمايت كنند.

در محل كار، دوستان با ايجاد حمايت عاطفي و رواني باعث مي شوند تا استرس، هيجان هاي منفي حاصل از شكايات مشتريها از بين بروند يا در انجام پروژه هاي كاري به هم كمك مي كنند.

بهطور كلي دوستي و رابطه داشتن با افراد به موفقيت بيشتر افراد كمك شاياني مي كند. والدين مي توانند مهارت و كارداني لازم را به فرزندان خود آموزش دهند.

معجزه دوستي و همكاري هاي مناسب را در بسياري از مشاغل موفق دنيا مي توان ديد. به طور مثال، بايد به موسسان شركت HP – بيل هولت و ديو پاكارد -، موسسان گوگل – سرگئي برين و لري پيج -  و موسسان مايكروسافت – بيل گيتس و پاول آلن اشاره كرد.

تعادل

كاملامعلوم است، تعادل يعني افراط نكردن در انجام كارها. آزمندي و زياده خواهي در زندگي باعث نابودي يك شغل مي شود و مي تواند منشا بسياري از بدبختي ها وناراحتي در زندگي باشد. تعادل در زندگي كليد موفقيت هاي زندگي است.
دسته ها :
چهارشنبه 1392/9/27
آياتو هم جزو افرادي هستي كه نمي تواني در هر وضعيتي «نه» بگويي؟ و همين مساله تو را زجر مي دهد و بيشتر وقت محدود و انرژي خود را صرف اولويت ها و خواسته هاي ديگران مي كني، در نتيجه، اولويت هاي خودت به حاشيه مي رود واز كارهايت عقب مي افتي؟ توجه كن كه گاهي «نه» نگفتن هاي تو باعث مي شود مسووليت هايي را قبول كني كه از عهده آنها برنيايي.

درست است كه دلت نمي خواهد با جواب منفي، ديگران را از خود برنجاني يا از نظر آنها بي ادب جلوه كني، ولي بايد ياد بگيري كه وقتي كسي از تو كاري را مي خواهد و بنا به دلايلي تمايلي به انجام آن نداري، به راحتي به درخواست او جواب منفيبدهي.

تو نبايد به راحتي تحت تاثير ديگران قرار بگيري تا مجبورت كنند، كاري برايشان انجام دهي. بعد از آن هم از خودت عصباني شوي كه چرا با گفتن «نه» خودت را از شر آنها خلاص نكردي. حواست باشد گاهي با «جواب مثبت» لطمه بيشتري نسبت به «جواب منفي» به تو زده مي شود.تازه، بعد از قبول مسووليت ها، سر و كله شك و ترديدهايت پيدا مي شود:

1- آيا وقت دارم تا اين كار را به موقع انجام دهم؟
2- آيا از عهده چنين مسووليت بزرگي برمي آيم؟
3- آيا حاصل كار، رضايتبخش خواهد بود؟

اگرهم نتواني مسووليت را به موقع انجام دهي يا از عهده آن برنيايي يا فكر كنيكه رضايتبخش نخواهد بود، مجبور هستي به نحوي آن را توجيه كني، بهانه بياوري و دروغ بگويي. حالا ببين چه بلايي سر خودت آوردي؟

شك وترديد، نگراني مداوم، بهانه آوردن، فريب طرف مقابل و جذب افكار منفي به درون خودت. اگر تو براي «نه» گفتن در مقابل خواسته هاي ديگران مشكل داري باتوجه به راهكارهاي زير مي تواني با دل و جرأت «نه» بگويي:

1- «نه» خود را شناسايي كن

هرآنچه را كه از نظر تو مهم يا پيش پا افتاده است، مشخص كن. تو بايد بداني كه در كجا مي خواهي وقت خود را صرف كني. وقتي كه برنامه ريزي درستي براي زمان خود داشته باشي، مي تواني به كارهايي كه بيشترين اهميت را برايت دارند، برسي.

2- قدرداني كن

وقتيمردم از تو تقاضايي دارند، خيال نكن به تو توهين شده و تو را دست كم گرفتهاند. آنها به اين خاطر سراغت آمدند چون به تو اعتماد كرده اند و توانايي ات را باور دارند بنابراين از آنها تشكر و قدرداني كن و نگران نباش. اين مساله تو را نبايد مجبور به «بله» گفتن كند.

3- به تقاضا جواب رد بده نه به شخص

خودتمي داني كه «نه» گفتن تو، صرفا رد كردن تقاضا است نه عدم تاييد يا رد كردنشخص. اين مورد را براي فرد كاملا روشن كن تا از تو نرنجد. با تعريف كردن از كاري كه مي كند و ذوق و شوقي كه براي آن انجام مي دهد، محبت و احترام خودت را به او نشان بده. حتي اگر در نظر نداشته باشي كه به طرف مقابل جواب مثبت بدهي، دعوت او را براي ناهار يا ملاقات رد نكن. به اين صورت اظهار ادبكرده اي.

4- دليل «نه» گفتن را بگو

وقتي جواب منفي تو، با دليل باشد، اوضاع خيلي فرق مي كند. اگر وقت نداري، يا انجام كاري با ذايقه تو جور درنمي آيد، با صراحت بگو.

5- در «نه» گفتن قاطع باش

بعضياز افراد در برابر «نه» گفتن تو به راحتي كنار نمي روند و به هر طريقي به تو فشار مي آورند كه كاري را انجام دهي. بايد در مقابل آنها مقاومت به خرج دهي و در جواب «نه» خودت قاطع باشي. به هر حال آنها هم براي تو احترام قائلهستند.

مي تواني كمي شوخي هم چاشني آن كني و به طرف مقابلت بگويي:«مي دانم كه به اين آساني دست از سرم برنمي داري، ولي من هم مثل خودت سمج هستم و هر چه اصرار كني، باز هم جواب من منفي است.» در واقع به كلمه «نه» خودت بله بگو!!!6- قدرت «نه» گفتن را تمرين كن

براي«نه» گفتن اول از موقعيت هاي كم ريسك استفاده كن. به كسي كه با زور مي خواهد جنسي را به تو بفروشد «نه» بگو. اگر در رستوران دوستت غذايي پيشنهاد كرد كه دلت نمي خواهد، باز هم «نه» بگو. به اتاقت برو، در را ببند، و چندينمرتبه با صداي بلند «نه» بگو. شايد احمقانه به نظر برسد ولي عضله «نه» گفتن تو تقويت مي شود. هر چند در مخمصه اي گير كرده اي كه «نه» گفتن مشكل است اما بايد اين مهارت را بياموزي.

7- از قبل جواب «نه» را آماده داشته باش

شايددر زندگي تو هم افرادي باشند كه مدام از سادگي ات سوء استفاده مي كنند و از تو تقاضاهاي مكرر دارند!! تقاضاهاي آنها پايان ناپذير است و خيال مي كنند كه وظيفه تو است كه تك تك خواسته هايشان را برآورده كني، در چنين وضعيتي حتما از قبل، جواب «نه» قاطعانه را حاضر و آماده داشته باش كه فوري تحويلشان دهي. فكر نكن كه با «نه» گفتن فرصت خوبي را از دست خواهي داد. جواب منفي تو به هر درخواستي يعني جواب مثبت تو به چيزي به مراتب ارزشمندتر.

8- دل و جرات به خرج بده

اگرتمام عمر به «بله» گفتن عادت كرده اي، بايد در جواب منفي دادن، شجاعت داشته باشي. با جواب منفي خود، احساس نكن كه دوست بدي هستي، يا اينكه كسي را كنف كرده اي، پس قبل از قبول هر درخواستي بايد به سوالات زير جواب دهي:

1- آيا وقت دارم؟
2- آيا با انجام كار درخواستي، تحت فشار قرار نمي گيرم و نااميد نمي شوم؟
3- اصلا دلم مي خواهد اين كار را انجام دهم يا از روي اكراه است؟
4- چگونه مي توانم اين كار را قبول نكنم؟
5- اين كار چه نفعي برايم دارد؟

جواب اين سوال ها باعث مي شود به نتايج مفيدي برسي.

«نه» گفتن هم مانند هر مهارت ديگري، مشكل است و به تمرين نياز دارد.

حتماقبل از گفتن جمله «مشكلي نيست، آن را برايت انجام مي دهم»، به «نه» گفتن فكر كن. وقتي به كسي نه مي گويي، در واقع او را آماده مي كني كه شايد بار ديگر از تو جواب منفي بشنود.

موافقت تو با چيزي كه دوست نداري سبب مي شود درگيري ذهني پيدا كني و بخشي از وجودت جدا شود و كم كم توان و قدرت خود را از دست مي دهي، چون مجبور هستي با اراده شخص ديگري كه نيازها و خواسته هاي او بيش از خواسته هاي خودت است، زندگي كني.

كلام آخر: تو با «نه» گفتن عقيده خودت را مطرح كرده اي، حق خود را طلب مي كني و صاحب اختيار زندگي خودت خواهي بود.

اين حق توست كه آزاد زندگي كني، پس با دل و جرات بگو «نه».
دسته ها :
چهارشنبه 1392/9/27
اينكه چه شغل و موقعيتي را داريد بايد فراموش كنيد. به دنبال راهي باشيد تادر كار خود خلاقيت و نوآوري داشته باشيد. براي اين منظور بايد از نوشيدن چاي يا قهوه زياد دست برداريد، فهرست كارهايي كه بايد انجام دهيد را كوتاه كنيد و ديگر ايميل هاي طولاني و بي مفهوم براي ديگران ارسال نكنيد.

تجربهيك روز كاري مفيد بسيار هيجان انگيز است. برخلاف تصور عموم، اينكه همه كارهاي خود را فهرست كنيد و بر اساس آنها پيش برويد، باعث پيشرفت و موفقيت شما نمي شود. انسان هاي موفق هميشه روي انجام كارهاي بيشتر متمركز نيستند. زياد كار كردن با خلاق و موثر بودن خيلي فرق دارد. اگر دوست داريد واقعا خلاق باشيد بايد روي مسايل محدودي تمركز كنيد.دراينجا چند كاري كه انسان هاي موفق و خلاق در زندگي انجام مي دهند را برايتان نام برده ايم تا از آنها در جهت سود خود استفاده كنيد.

1. نوشتن فهرست كوتاهي از كارهايي كه بايد انجام شوند

بهانجام رساندن كارها در طول روز به اين مفهوم نيست كه در 8 ساعت كاري همه آنها را بي وقفه انجام دهيد. اين كار تقريبا غيرممكن است. در ضمن، انجام كارها پشت سر هم جايي براي هيچ گونه خلاقيتي براي كارمند باقي نمي گذارد. بايد سعي كنيد در طول هفته فضايي براي نوآوري و خلاقيت در كار خود ايجاد كنيد تا هم بهره بيشتري ببريد هم موثرتر كار كنيد.

2. بين كارها فاصله بيندازيد

آيامي دانيد كه انرژي مغز نيز پس از چند ساعت پشت سر هم كار كردن، تحليل مي رود و باعث سردرد مي شود؟ دليل آن اين است كه مغز براي كاركرد خود گلوكز ميسوزاند. براي جلوگيري از اين خستگي ها و سردردها بايد هر چند ساعت يك بار به خود استراحت دهيد. از پشت ميز بلند شويد، كمي قدم بزنيد، چيزي بخوريد يابياشاميد و سعي كنيد به هيچ چيز فكر نكنيد. فقط به مغز خود استراحت دهيد. براي به دست آوردن نتيجه بهتر بايد سعي كنيد هر يكي دوساعت يكبار به مغز خود استراحت بدهيد. با اين كار، دوباره با فكري باز و ذهني خالي از فشار بهكار خود بازخواهيد گشت.

3. قانون 80/20 را دنبال كنيد

آيامي دانيد 20 درصد از كارهايي كه در طول روز انجام مي دهيد حدود 80 درصد ازنتيجه دلخواه شما را ايجاد مي كند؟  مواردي كه در طول روز كاري اهميتي ندارند را حذف كنيد. آنها تاثير بسيار كمي در نتيجه كلي دارند.

4. روز خود را با تمركز روي خود آغاز كنيد

اگرروز خود را با چك كردن ايميل هاي كاري آغاز كنيد، به ديگران اجازه مي دهيدتا ديگران روز شما را تعيين كنند. خود را در مسير درست قرار دهيد و صبح هابه جاي خواندن ايميل ها، به خودتان توجه كنيد. صبحانه خوب ميل كنيد، اخباربخوانيد يا ورزش كنيد.

5. كارهاي سخت را در ابتداي روز انجام دهيد

ابتدايصبح چون ذهن بازتر است و مغز خسته نيست، بهتر است كارهاي سخت را انجام دهيد. به اين ترتيب، در طول روز مي توانيد از فشار كاري خود بكاهيد. 

6. تلفن بزنيد

دنيايديجيتال باعث كم شدن ارتباطات واقعي مردم شده است. بيشتر مردم سعي مي كننددر دنياي مجازي با هم در ارتباط باشند. آنها با ارسال ايميل ها فورواردي به يكديگر نشان مي دهند كه هنوز به فكر هم هستند. اما قرباني اين زندگي نشويد. سعي كنيد به جاي ايميل، با تلفن با مخاطبين در ارتباط باشيد.

7. سازمان دهي كنيد

اگراز مسايلي كه در طول روز باعث حواس پرتي و پايين آمدن كارايي شما مي شوند،  مطلع هستيد، آنها را مديريت كنيد. آيا در طول روز ايميل هاي خود را چك مي كنيد؟ براي اين منظور بهتر است زماني در صبح، ظهر يا بعدازظهر براي آن تعيين كنيد تا در طول روز فقط به كارهاي مهم خود رسيدگي كنيد.

8. بازدهي را با تنبلي قاطي نكنيد

هيچكارمندي دوست ندارد تنبلي كند اما اين موضوع نخستين دليل پايين بودن كارايي  بازدهي كاري است. در واقع، برخي از كارها همچون برگزاري جلسات يا چك كردن ايميل مانع از انجام كار مفيد مي شوند. بيشتر حواس خود را روي انجام كارهايي متمركز كنيد كه تاثيرگذار و مفيد هستند.

اين را هميشه در ذهن داشته باشيد، اگر درست، مفيد و موثر كار كنيد با كمترين فشار كاري مي توانيد بيشترين نتيجه را به دست بياوريد.
دسته ها :
چهارشنبه 1392/9/27
دهه شصت، وقتي در مجله‌ها مي‌خوانديم كهمثلا همه اطلاعات دايره‌المعارف‌ بريتانيكا روي يك چيپ قابل ذخيره‌سازي است يا وقتي نخستين اخبار مربوط به امكان ذخيره‌سازي حجم انبوه اطلاعات روييك سي‌دي را مي‌شنيديم، به هيجان مي‌آمديم.

در همان زمان وقتي در فيلم‌هاي محبوب زمان جنگ سرد مي‌ديدم كه عكس‌ها و اطلاعات جاسوس‌ها روي ميكروفيلم ذخيره مي‌شود، باز هم شگفت‌زده مي‌شديم.

سال‌ها گذشت و باآمدن اينترنت و DVD و هاردهاي پرظرفيت و حافظه‌هاي فلش همه چيز متحول شده است، ما ديگر حس مي‌كنيم كه براي ذخيره كردن حجم انبوه اطلاعات شخصي، هيچ محدوديتي نداريم، ما مي‌توانيم تقريبا همه موسيقي‌هاي مورد علاقه خود را روي گوشي موبايلمان داشته باشيم، ما مي‌توانيم روي يك تبلت، صدها كتاب را با خود به اين سو و آن سو ببريم.

اما آيا تا حالا به دوام اين اطلاعات فكر كرده‌ايم؟

اگرجزو كساني هستيد كه آرشيو فيلم دارند، نگاهي به سي‌دي‌هايي كه بيشتر از ۱۰-۱۲ سال از عمرشان گذشته است و در آرشيو داريد بيندازيد، مي‌بينيد كه بعضي‌ از آنها به درستي كار نمي‌كنند. طول عمر مفيد آنها به طور متوسط فقط يك دهه است، نه بيشتر!هارد ديسك‌ها قابل اعتماد نيستند و شما نبايد انتظار داشته باشيد كه مثلا چند دهه بعد هم اطلاعات آنها قابل دسترسي باشند.ازيك بعد، ممكن است قضيه را چندان جدي نگيريد، چرا كه مثلا اگر سي‌دي‌هاي فيلمتان از بين رفته، مي‌توانيد به آساني از اينترنت با كيفيت بهتري آنها را دانلود كنيد يا اصلا نسخه بلو ري آنها را بخريد.

اما چه بر سر عكس‌هاي باارزش شخصي شما خواهد آمد؟ مهم‌تر از آن ما انسان‌ها براي حفظ ميراث فرهنگي خود چه كرده‌ايم؟

بسيارعجيب است كه «كاغذ» كه به نظر فناوري قديمي‌اي مي‌آيد، نسبت به سي‌دي‌ها وهاردها، دوام بيشتر دارد. كاغذ اگر با شيوه خوبي تهيه شده باشد و كيفيت‌اشبد نباشد، در شرايط نسبتا خوب، مي‌تواند پنج قرن دوام بياورد، اما آيا شماهم‌اكنون در منزل مي‌توانيد قسم بخوريد كه عكس‌ها و فيلم‌هاي خانوادگي‌اي را كه روي يك DVD ذخيره كرده‌ايد، بتوانيد چند دهه بعد هم تماشا كنيد؟كتيبه‌هايسنگي، به نظر فناوري بسيار پيش و پا افتاده‌اي بودند، اما دست‌كم آن موقع سفارش‌دهندگان اين كتيبه‌هاي مي‌توانستند مطمئن باشند كه هزاران سال بعد هم، اطلاعات آنها قابل دستيابي هستند.خلاصهاينكه فناوري ما، توانسته است اطلاعات را بسيار فشرده كند و دسترسي پرتابلبه آنها را ممكن كند و امكان اشتراك آنها را فراهم كند، اما گويا چيز فراموش‌‌شده، كار روي تضمين دوام و فناناپذيري آنها بوده است.
دسته ها :
چهارشنبه 1392/9/27
اول از همه بايد بدانيد منظور از اعتماد به‌نفس، اعتماد به‌نفس واقعي است نه لاف هاي بيهوده و خود بزرگ‌بيني هاي مصنوعي. افرادي كه فقط فيلم انسان هاي بي‌باك و با اعتماد به‌نفس را بازي مي كنند، هيچ ويژگي خاصي براي الگو برداشتن ندارند.

اما انسان هاي واقعا معتمدبه‌نفس ويژگي هاي والايي دارند كه بايد از آنها ياد بگيريم تا كيفيت زندگي خود را بهبود ببخشيم. از جمله به موارد زير بايد اشاره كرد.1.    آنها نظرات خود را بيان مي كنند، اما نه براي اينكه هميشه حق با آنها است براي اينكه از اشتباه كردن هراسي ندارند.

افرادخودنما و آنهايي كه بي جهت به خود مي نازند، با سروصداي زياد كارهاي خود را انجام مي دهند و ادعاهاي بي‌خود دارند و به نظرات ديگران نيز اهميتي نميدهند. آنها تصور مي كنند عقل كل هستند و هميشه حق به جانب آنها است و مي خواهند ديگران نيز به اين باور برسند.

اما رفتارهاي آنها به هيچ عنوان نشان از اعتمادبه‌نفس ندارد و فقط يك زورگوي باهوش هستند.

افراديكه  اعتمادبه‌نفس واقعي دارند، از اينكه اشتباهات آنها مشخص شود ترسي ندارند و مي دانند دانستن واقعيت بسيار بهتر از حق به جانب بودن است. هنگامي كه متوجه مي شوند در مساله اي اشتباه كرده اند، با احترام از حرف خود كوتاه مي آيند و براي اثبات آن اصراري ندارند.

افرادي كه  اعتمادبه‌نفس واقعي دارند، قبول دارند كه انسان جايزالخطاست، اما زورگوهاي باهوش هرگز اين تفكر را قبول نمي كنند.

2.    آنها بيش از اين كه حرف بزنند، گوش مي كنند.

گفتهمي شود، بي كمالي هاي انسان در سخن پيدا شود/ پسته بي مغز چون لب وا كند، رسوا شود. لاف زدن و خودنمايي نوعي نقاب براي عدم اعتمابه‌نفس آدم ها است. افرادي كه  اعتمادبه‌نفس واقعي دارند، در بيشتر مواقع سكوت اختيار مي كنند وبسيار متواضع و بي ادعا هستند. آنها به افكار خود اشراف كامل دارند و مي خواهند با طرز فكر شما آشنا شوند.

آنها سوال هاي استدلالي و خلاقانه مي پرسند و به افراد ديگر اجازه مي دهند تا تفكر و تعمق روي موضوع داشته باشند. به طور مثال، از شما در مورد كار، نحوه انجام آنها، علاقه مندي هاي شما به آن و اينكه چه چيزهايي از آن آموخته ايد از شما مي پرسند ودر انتها نيز نظر خود را مي گويند كه اگر جاي شما بودند چه رفتاري مي داشتند.

افرادي كه  اعتمادبه‌نفس واقعي دارند، مهارت و دانش بسياريدارند اما هرگز به آن بسنده نمي كنند و هميشه تشنه يادگيري و به‌روزرساني دانش خود هستند. اين را خوب مي دانند بهترين روش يادگيري، كمتر حرف زدن و بيشتر گوش دادن است.

به قول مادربزرگ ها، خدا به انسان يك زبان و دو گوش داده است. يعني بيشتر از اين كه حرف بزني بايد گوش كني.3.    اهل خودنمايي نيستند

شايدآنها كار مهمي انجام داده باشند. شايد به خوبي بر يك مشكل و مانع بزرگ فائق آمده باشند. شايد به خوبي بتوانند موارد جزئي و جداگانه را در كنار همبه كاركرد واحد و گروهي برسانند تا بهترين نتيجه حاصل شود. اما انسان هاييكه اعتمادبه نفس واقعي دارند، اين مسايل برايشان مهم نيست و آن را در بوق وكرنا به همه نمايش نمي دهند. در درون خود احساس رضايت دارند كه كارهايشان را درست و كامل انجام داده اند، اما توجه ديگران برايشان مهم نيست.

آنهابه تاييد ديگران نياز ندارند، زيرا به قدري باهوش و عاقل هستند كه خوب را از بد تشخيص دهند. آنها اصولا عقب مي ايستند تا ديگران خودنمايي كنند تا شايد بتوانند اعتمادبه‌نفس واقعي در زندگي خود بيابند.

4.    آنها بدون ترس از ديگران كمك طلب مي كنند

بسيارياز مردم تصور مي كنند كمك گرفتن از ديگرات نشانه ضعف آدم ها است. اما افراد معتمد به‌نفس ضعف هاي خود را به خوبي مي شناسند و در آن زمينه ها از ديگران كمك مي طلبند. اين كار آنها باعث تشويق ديگران نيز مي شود. وقتي يك انسان موفق از شما كمك بخواهد، بدون شك بسيار خوشحال مي شويد كه مي توانيد به او كمك كنيد و هرگز به اين فكر نخواهيد كرد كه او ضعف يا كمبود دانش دارد.

5.    آنها هميشه فكر مي كنند: «چرا من نه؟»

بسيارياز مردم هميشه منتظر مي مانند تا استخدام شوند، مورد تشويق يا ترفيع قرار بگيرند يا .... اما افرادي كه واقعا اعتمادبه‌نفس دارند، تقريبا همه دنيا را در دست خود دارند. آنها مي دانند چگونه با افراد مهم در ارتباط باشند تابتوانند در كنار آنها رشد كنند و به اهداف خود برسند. آنها مي دانند چطور محصولات خود را تبليغ كنند تا بيشترين فروش را داشته باشند. آنها خودشان روابط لازمه را مي سازند و منتظر نمي نشينند تا ديگران برايشان آستين بالا بزنند. آنها روش و كاري كه تصور مي كنند درست است را انتخاب مي كنند و در ادامه آن به جلو پيش مي روند.

6.    هرگز انسان هاي ديگر را تحقير نمي كنند.

صادقانهو بي تعارف بايد بگوييم، افرادي كه دايم در مورد ديگران نظرهاي منفي دارندو پشت سر آنها غيبت مي كنند، مي خواهند با اين مقايسه خود را در نگاه ديگران خوب جلوه دهند.

اما تنها مقايسه اي كه افراد بااعتمادبه‌نفس انجام مي دهند اين است كه امروز چه كسي هستند و در آينده چه مي خواهند باشند.7.    از اينكه ساده‌لوح به نظر برسند هراسي ندارند.

اصولاآدم هايي كه واقعا و ذاتا اعتمادبه نفس دارند، هرگز در شرايطي قرار نمي گيرند كه ديگران به خود اجازه دهند آنها را مسخره كنند. آنها هميشه پوشش و رفتار مناسب دارند.

8.    آنها اشتباهات خود را قبول مي كنند.

افرادبا اعتماد به نفس واقعي هميشه اشتباهات خود را قبول مي كنند و هيچ وقت خودرا مصون از اشتباه نمي پندارند. انسان وقتي اعتماد به نفس دارد، خيلي برايش مهم نيست گاهي بد به نظر برسد. آنها به خوبي مي دانند مردم به آنها نمي خندند و آنها را مسخره نخواهند كرد.

9.    آنها فقط به دنبال تاييد افرادي هستند كه واقعا برايشان مهم هستند.

اينكهدر شبكه هاي اجتماعي يا جوامع ديگر شما را تشويق يا تحسين كنند بسيار خوب است. اما اينكه موردتاييد افرادي باشيد كه برايتان مهم است، بسيار باارزش تر و مهم تر است. افرادي كه ما براي آنها ارزش بسيار قايل هستيم و نظرات آنها برايمان مهم است، پشتيان هاي واقعي ما هستند و در پيشرفت ما نقش مهمي دارند.
دسته ها :
چهارشنبه 1392/9/27
براي دنياي شلوغ و پرسرعت امروزي كه بسياري از بانوانهم بخش بزرگي از روز خود را خارج از خانه و در محل كار مي‌گذرانند تهيه و پخت كيك و شيريني دشوار و شايد آرزويي محال باشد، اما درست كردن مافين بسيار آسان و سريع است. مافين سيب و دارچين از نظر طعم با پاي‌سيب برابري مي‌كند، اما در زماني بسيار كمتر آماده مي‌شود. اين مافين‌هاي كوچك و خوش‌طعم را با هزينه‌اي اندك در خانه تهيه كرده و در كنار خانواده از خوردنآن لذت ببريد.مواد لازم براي 12 مافين

  آرد سفيد: 2 پيمانه
  شكر: نصف پيمانه
  بيكينگ‌پودر: 2 تا3 قاشق چاي‌خوري
  نمك: نصف قاشق چاي‌خوري
  آب سيب: سه‌چهارم پيمانه
  روغن مايع: يك‌سوم پيمانه
  تخم‌مرغ درشت: يك عدد
  دارچين: يك قاشق چاي‌خوري
  سيب زرد: دو  عدد، پوست‌كنده و نگيني شده

روش تهيه:

1-فر را روي 200 درجه سانتي‌گراد گرم كنيد، داخل قالب مافين كپسول‌هاي مافين را چيده و كمي چرب كنيد.

2- در يك كاسه كوچك آرد، شكر، بيكينگ‌پودر، دارچين و نمك را كاملا مخلوط كنيد.

3- تخم‌مرغ را در كاسه جداگانه بزنيد تا يك‌دست شود اما كف نكند، سپس با آب سيب و روغن مخلوط كنيد.

4- مواد خشك مخلوط شده را به مايه تخم‌مرغ اضافه كرده و كمي هم بزنيد تا مواد فقط مخلوط شود. سيب خردشده را اضافه كرده و مخلوط كنيد.

5-داخل كپسول‌ها را تا دوسوم حجم آنها با مايه مافين پر كرده و 25 تا 30 دقيقه در طبقه وسط فر آن را بپزيد تا مافين‌ها پف كرده و روي آن كمي برشته شود.

نكات:

1-مقدار بيكينگ‌پودر به كيفيت آن بستگي دارد.

2-براي امتحان پختگي مافين‌ها، يك خلال دندان داخل آن فرو كنيد، اگر پس از خروج مايه مافين به آن نچسبيده بود مافين آماده است.

3- پس از پايان زمان پخت 5 تا 7 دقيقه از بالا به مافين‌ها حرارت دهيد.

4-پس از خارج كردن مافين‌ها از فر صبر كنيد تا قالب خنك شود، سپس آنها را خارج كنيد.
دسته ها :
چهارشنبه 1392/9/27
كوكي هاي كره اي مخصوص يونان كه در جشن سال نو تهيه مي شود، كورابيه نام دارد و معمولا به شكل گلابي هاي كوچك يا دايره تهيه مي شود.

•    تعداد: 40 عدد كوكي

•    زمان تهيه: دو ساعت و 25 دقيقه

•    زمان پخت: 15 دقيقه

كوكي هاي كره اي مخصوص يونان كه در جشن سال نو تهيه مي شود، كورابيه نام دارد و معمولا به شكل گلابي هاي كوچك يا دايره تهيه مي شود.

مواد لازم

•    دو پيمانه آرد
•    1.5 قاشق چايخوري هل آسياب شده
•    يك قاشق چايخوري بيكينگ پودر
•    ¼ قاشق چايخوري نمك
•    يك پيمانه كره آب شده
•    2/3 پيمانه شكر قنادي
•    نصف پيمانه بادام آسياب شده
•    نصف قاشق چايخوري وانيل
•    دو قاشق چايخوري گلاب

طرز تهيه

1.   آرد، هل، بيكينگ پودر و نمك را با يكديگر مخلوط كنيد. كره و شكر را در يككاسه بزرگ با يكديگر مخلوط كنيد تا پف كنند. بادام، وانيل و گلاب را اضافهكنيد. با سرعت كم همز‌زن برقي، به تدريج مخلوط آرد را اضافه كنيد و هم بزنيد. اين كار را تا زماني ادامه دهيد كه مايه حالت خميري پيدا كند.

2.   خمير  را روي سطح صاف آردپاشي شده قرار دهيد و به شكل مستطيل با ضخامت 1.5 سانتي‌متر آن را باز كنيد. سپس آن را داخل پلاستيك بگذاريد و به مدت دوساعت در يخچال قرار دهيد.

3.    فر را با دماي 350 درجه فارنهايت گرم كنيد. خمير را به ضخامت 5 ميلي‌متر باز كنيد و با قالب يا كاتر به شكل دلخواه برش دهيد.

4.    شيريني ها را كف سيني فر بچينيد و به مدت 15 تا 18 دقيقه در فر قرار دهيد تا طلايي شوند.

ارزش غذايي

•    كالري: 96 گرم
•    چربي: 6.6 گرم
•    كلسترول: 13 ميلي‌گرم
•    سديم: 28 ميل‌گرم
•    كربوهيدرات: 8.1 گرم
•    فيبر: 0.5 گرم
•    پروتئين: 1.4 گرم
دسته ها :
چهارشنبه 1392/9/27
سياره ما زمين متشكل از 7 قاره است كه در مجموع 29.2 درصد سطح آن را به خود اختصاص داده‌اند و مابقي سطح آن را پهنه‌هاي آبي اشغال نموده‌اند. در كوهستان‌هاي مرتفع، رودخانه‌ها، يخچال‌ها، بيابان‌ها و جنگل‌هاي باشكوه باراني مكان‌هاي دست نيافتني وجود دارند كه در انتظار كشف و سياحت مي‌باشند. زيبايي‌هاي اين مكان‌هاي تاثيرگذار و باورنكردني حقيقتا شگفت‌آور است. با ما همراه شويد تا تعدادي از اين شگفتي‌ها را از نزديك بررسي كنيم.آبشار سلجالندزفوس (Seljalandsfoss)، ايسلند

اينآبشار يكي از بلندترين آبشارهاي ايسلند به شمار مي‌آيد. اين آبشار حيرت انگيز منظره‌اي بس نفس‌گير و خاص را به دوستداران طبيعت ارائه مي‌دهد. اگر پياده‌روي موجود در انتهاي صخره را دنبال كنيد بي آن‌كه خيس شويد مي‌توانيددر قسمت پشتي اين آبشار قدم بزنيد.
دسته ها :
چهارشنبه 1392/9/27
مديرعامل شركت ارتباطات ثابت ايران (آشناي اول) گفت: بيش از 100 ميليون سيمكارت در كشور وجود دارد كه مكالمه از طريق اين سيم كارت ها بخش زيادي از مشكلات جامعه را حل كرده است.

 ˈعلي كارگزارˈ روز چهارشنبه در آيين توديع و معارفه مديرعامل شركت مخابرات استان كرمان، افزود: خدمات شركت مخابرات به صورت مستقيم در اختيار اقشار مختلف جامعه قرار مي گيرد و ما با آحاد جامعه ارتباط و سر و كار داريم.

وي افزود: خدماتي كه شركت مخابرات به ساير دستگاه ها ارائه مي كند نيز خدمات آنها را به صورت تصاعدي افزايش مي دهد.

مديرعاملسابق شركت مخابرات استان كرمان نيز در اين آيين گفت: در مدت زمان 51 ماهه فعاليت در كرمان، در هر روز 860 خط تلفن همراه و 40 خط تلفن ثابت واگذار شده و در هر پنج روز نيز يك ايستگاه تلفن همراه نصب و راه اندازي شده است.

ˈعليرضامهدویˈ عنوان كرد: در اين مدت در هر ماه، هشت دستگاه يا سازمان به شبكه فيبر نوري وصل شده و هر يك ماه يك دفتر پيشخوان دولت الكترونيك به بهره برداري رسيده است.

وي با اشاره به اينكه در هر ماه به طور متوسط يك هزار و 200 پورت پرسرعت اينترنت نصب و راه اندازي شده است، ادامه داد: ماهانه پنج ميليارد ريال در بخش ديتا سرمايه گذاري و در مجموع 252 ميليارد ريال در اين بخش هزينه شده است.

 در اين آيين از تلاش هاي ˈعليرضا مهدویˈ تقدير شد و ˈ محمد دوست محمدیˈ به عنوان مديرعامل جديد اين شركت در استان كرمان فعاليت خود را آغاز كرد.
دسته ها :
چهارشنبه 1392/9/27

در ناي خشك مرثيه خوان، نا نمانده است

طفلي بـراي زيـنـب كبري نمانده است

بايد به جاي حافظ و سعدي، لهوف خواند

ديگر بـراي ما شب يـلدا نمانده است...

......

شب يلداست چنان باش خرابت نكند

غافل از واقعه كرب و بلايت نكند

اي كه دم ميزني از عشق حسين بن علي

آنچنان باش كه ارباب جوابت نكند

........

ما چله نشين شب يلداي حسينيم

ماتم زدگان غم عظماي حسينيم

ما غرق عزاي پسر فاطمه هستيم 

ما تا به سحر محو تماشاي حسينيم

دسته ها :
چهارشنبه 1392/9/27

(عباس بن علي بن ابي طالب)

ميشد تشنه از سر شط بلند نشود. وقتي گفتند آب بياور، مي شد سياهي هايي كه دوسوي نهر، پشت درخت ها بودند بشمارد و حساب كند كه نمي شود.

شب پيش كه فاميل هايش در سپاه يزيد، پنهاني امان نامه آوردند، مي شد كمي فكر كند قبل اين كه سرشان داد بزند.

«مي گوييد من در امانم، پسر فاطمه در امان نيست؟»

زيركو شجاع بود و هواي همه چيز را داشت. پرچم را براي همين داده بودند دستش. مي شد به او تكيه كرد. فقط پاي برادش كه به ميان مي آمد وضع فرق مي كرد. حساب يادش مي فت. يادش مي رفت با دندان نمي شود مشك را اين همه راه برد. يادش مي فت همه سياهي هاي پشت درخت ها تير دارند و عمود آهني. يادش مي رفت بي چشم و دست، اسب را نمي شود بُرد سمت خيمه ها.

مي شد تشنه از سر شط بلند نشود. مي شد آب را نريزد روي آب. ولي پاي برادرش كه به ميان مي آمد...


دسته ها :
چهارشنبه 1392/9/27

(علي ابن الحسين)

صداي شمشيرش مي آمد. صداي تاخت اسب و زمزمۀ شعري كه مي خواند:

«اين مبارزه، جوهرۀ مردان را آشكار مي كند.

اين مبارزه، ادعا را از حقيقت جدا مي كند»

نفس ها حبس بود. جوان هاي خويشاوند، سر لاي زانوها پنهان كرده بودند تا فريادي را كه در راه بود نشنوند.

جوان ها، نيمه شب، دور از چشم بزرگ تر ها رفته بودند بيابان.

با هم پيمان بسته بودند پيش از علي اكبر بروند.

مي دانستند كه هر زخم تن علي، پدرش را تكه تكه مي كند.

اما مگر پدر و پسر گذاشته بودند.

علي گفته بود من باشم و شما برويد؟!

پدر گفته بود اول علي!

فقط قبل رفتن چند قدم پيش رويم راه برود.

دسته ها :
چهارشنبه 1392/9/27

(اسلم بن عمرو)

آزادش كرده بودند كه جانش را بردارد و هر كجا خواست برود. كوفه يا مدينه. غلام سياه اما نرفت. ماند.

اين يك بار را خودش دلش مي خواست غلامي كند.

خوناز همه زخم هايش بيرون مي ريخت. آخرين نفس ها بود. تنش آرام آرام سرد مي شد كه صورتش ناگهان گرم شد. به زحمت چشم باز كرد. گونه امام چسبيده بود به گونه سياه او. بريده بريده گفت: «خوشبخت تر از من كسي هست؟»

و چشم بست.

دسته ها :
چهارشنبه 1392/9/27

(سعيد بن عبدالله الحنفي)

امام تازه تكبير گفته بودند كه تير به پاهاي سعيد خورد. ايستاده بود پيش رو و دست ها را دو طرف تن باز كرده بود.

«به خدا قسم اگر بگذارم به حسين در نماز تير بزنيد».

حمد مي خواندند كه تير به شكمش خورد.

ركوع رفته بودند كه دست هايش.

سجده رفته بودند كه سينه اش.

سجده دوم بود كه دست ديگرش.

تشهد مي خواندند كه چشم هايش.

سلام مي دادند كه فرو افتاد.

دسته ها :
چهارشنبه 1392/9/27
X